2015 Şırnak Newroz Görüntüleri
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » 2015 Şırnak Newroz Görüntüleri

2015 Şırnak Newroz Görüntüleri

   

On binlerce kişinin katıldığı Şırnak Newrozu 2015 coşkuyla kutlandı ve renkli görüntülere sahne oldu. 2015 Şırnak Newroz Fotoğrafları bu sayfada derledik. İşte 2015 Şırnak Newroz görüntüleri (Şırnak Newroz Kutlamaları görüntüleri) ile Şırnak 2015 Newrozu hakkında detaylar.

19 Mart 2015'te Şırnak Merkez'de binlerce kişi 1990"lı yılların coşkulu ruhuyla baharın gelişi olan Newrozu kutladı. Sabah erken saatlerinde evde tüm hazırlıklarını tamamlayıp rengarenk kıyafetlerini giyen Şırnak halkı, Bahçelievler Mahallesi"ndeki Cudi ve Gabar dağlarının tam karşısında bulunan Newroz Alanı"na akın etti.

Newroz alanı sarı, kırmızı ve yeşil balonlarla süslendi. Alanda kurulan sahneye, “Êdî bes e Öcalan"a özgürlük” yazılı pankart asılırken, meydanı dolduran binlerce kişi, davul ve zurna eşliğinde halaya durdu.
 

HDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak, Kürtçe yaptığı konuşmada, "Size söz veriyoruz, yakın bir günde, bu alanda elin bizim elimizde, gönlümüz gönlünüzde, bütün halkımızla birlikte, özgür olarak, özgürlük halayları çekeceğiz. Biz alanlarda sizi karşılayacağız, bu sözü size veriyoruz. Öcalan diyerek, buradan İmralı'ya kadar Öcalan'nın nevruzunu kutluyoruz" dedi.
 

HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Türkçe ve Kürtçe yaptığı konuşmada bu yüzyılın özgürlükler yılı olduğunu belirterek, "Herkes bilsin, Cumhurbaşkanı Erdoğan bilsin. Sayın Başbakan Davutoğlu bilsin, sayın Kılıçdaroğlu bilsin, sayın Bahçeli bilsin. Kimse sizin yöresel kıyafetlerinizi, renginizi, dilinizi yasaklayamaz. Bunu yasaklayanlar hala dünyaya gelmemiştir. Bu dağlara baksın, Cudi Dağı'na baksın, bu dağ tufan görmüştür. Bu kahraman insanlar, özgürlük için, kimliğiniz için, çocuğu için, Öcalan için bu Nevruz ateş yaktık. Bu ateş iyi günlerin gelmesi, güzel bir yaşam için, birlik ve beraberlik için, yaşamak içindir. Biz birliği güçlendireceğiz" diye konuştu.

2015 Şırnak Newroz Fotoğrafları

2015 Şırnak Newroz Fotoğrafları

Şırnak Newroz coşkusu Fotoğrafları için aşağıdan ileri sekmesini tıklayınız.
 

Yazının Devamı İçin Aşağıdan 2. Sayfayı Tıklayın.
Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna