2015 Yüksekova Newroz Görüntüleri
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » 2015 Yüksekova Newroz Görüntüleri

2015 Yüksekova Newroz Görüntüleri

   

On binlerce kişinin katıldığı Yüksekova Newrozu 2015 coşkuyla kutlandı ve renkli görüntülere sahne oldu. 2015 Yüksekova Newroz Fotoğrafları bu sayfada derledik. İşte 2015 Yüksekova Newroz görüntüleri (Yüksekova Newroz Kutlamaları görüntüleri) ile Yüksekova 2015 Newrozu hakkında detaylar.

19 Mart 2015'te Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde binlerce kişi baharın gelişi olan Newrozu kutladı. "Êdî Bes e ji Reber Apo re Azadî/Artık Yeter Önder Apo'ya Özgürlük" şiarı ile Yüksekova'da kutlanmaya başlanan Newroz için halk alana akın etti.

Newroz alanına PKK Lideri Abdullah Öcalan ve PKK'nin öncü kadrolarından Mazlum Doğan'ın dev posteri ile Kobanê direnişini anlatan pankartlar asılırken, alanın baştan sona HDP bayrakları ve sarı, kırmızı ve yeşil flamalarla süslenmesi renkli görüntüler oluşturdu.
 

İlçede eğitim veren Üveyş Ana İlköğretim Okulu'nun (Dibistana Seretayî a Dayîka Uveyş) öğrenci ve öğretmenleri de yöresel kıyafetleri ile alana gelerek sahneye çıktı. KCK, YPG/YPJ bayraklarını açan 7'den 70'e on binlerce kişi sık sık "Öcalan'a özgürlük" ve Kobanê ile Şengal direnişine lehine sloganlar attı. Kutlama Üveyş Ana İlköğretim Okulu'nun çocuk korusunun okuduğu "Ey Reqîp" marşı eşliğinde saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı. Ardından on binlerce kişi minik öğrencileri alkış tufanına tuttu.

Konuşmaların ardından Newroz kutlaması sahneye çıkan Nuarin, Koma Berxwedan üyesi Zozan ile Gever Kültür Merkezi'ne bağlı sanatçıların seslendirdiği ezgiler eşliğinde on binlerin özgürlük halayıyla devam etti.
 
Yüksekova'daki Newroz etkinliğine; HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Av. Hamit Geylani, HDP Hakkari Milletvekili Av. Esat Canan, HDP Van Milletvekili Özdal Üçer, Hakkari İl Genel Meclisi Eş Başkanları ve üyeleri, Demokratik Toplum Meclisi İl ve ilçe eş Başkanları, Barış Anneleri İnsiyatifi, Gever Kültür Merkezi, Kurdi-Der, Mahalle ve Köy Meclisleri eş başkanları, Yüksekova'daki Newroz etkinliğine Hakkari merkez ve ilçelerinin Belediye Eş Başkanları, HDP ve DBP İl, ilçe ve belde eş başkanlarının da aralarında bulunduğu on binlerce kişi katıldı.

2015 Yüksekova Newroz FotoğraflarıYüksekova Newroz coşkusu Fotoğrafları için aşağıdan ileri sekmesini tıklayınız.
 

Yazının Devamı İçin Aşağıdan 2. Sayfayı Tıklayın.
Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna