2015 Hakkari Newroz Görüntüleri
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » 2015 Hakkari Newroz Görüntüleri

2015 Hakkari Newroz Görüntüleri

   

On binlerce kişinin katıldığı Hakkari Newrozu 2015 coşkuyla kutlandı ve renkli görüntülere sahne oldu. İşte 2015 Hakkari Newroz görüntüleri ile Hakkari 2015 Newrozu hakkında detaylar.

Şal û şepik, kiras û fîstanlar giyen halk, Hakkari'de "Êdî bes e, ji Rêber Apo re azadî - Artık yeter, Önder Apo'ya özgürlük" şiarı ile düzenlenen Newroz, on binlerce kişinin katılımıyla kutlandı.

"Bijî berxwedana Kobanê", "Bijî Serok Apo" ve "Bê Serok jiyan nabe" sloganları atan kitle polis, DBP ve HDP"li görevlilerin üst araması yapmasının ardından kutlamanın yapıldığı alana alındı.

Newroz alanı sarı, kırmız, yeşil balonlar ile süslenirken, farklı tarihlerde yaşamını yitiren PKK ve YPG'lilerin fotoğrafları alana asıldı.
 
Barış anneleri, alana gelenleri karışlarken, alana gelen Hakkari il emniyet müdürü Resul Holoğlu da halkın Newroz'unu kutladı.

Newroza HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP Merkezi Disiplin Kurulu Başkanı Hamit Geylani, HDP PM üyesi Nizamettin Öztürk, HDP Hakkari milletvekilleri Esat Canan ve Adil Zozani, Hakkari ve ilçe belediye eş başkanları, HDP ve DBP il Eş Başkanları, DBP ile HDP"nin il ilçe eş başkanları ve parti yöneticileri, Kurdi-der, Meya-der, İHD, KESK, Hakkari Barosu yetkilileri ile diğer sivil toplum örgütü temsilcileri, barış anneleri, HDP'nin Hakkari aday adayları ve yaklaşık 40 bin kişi katıldı.

Newroz Programı HDP eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın konuşması ve Koma Çiya'nın konseri ile devam etti.

2015 Hakkari Newroz Fotoğrafları
Hakkari Newroz coşkusu Fotoğrafları için aşağıdan ileri sekmesini tıklayınız.
 

Yazının Devamı İçin Aşağıdan 2. Sayfayı Tıklayın.
Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna