Suruç Newrozu 2015 ne zaman
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » Suruç Newrozu 2015 ne zaman

Suruç Newrozu 2015 ne zaman

   

Suruç Newrozu 2015 ne zaman

Genel seçimlerin yaklaştığı bir dönemde kutlanacak olan 2015 Newroz'unun programı belli oldu. Peki 2015 Suruç Newroz ne zaman yani hangi tarihte kutlanılacak. İşte Suruç 2015 Newroz tarihi.

Yapılan açıklamada 2015 yılında gerçekleştirilecek Newroz kutlamalarının tarihleri belirlendi. Renkli ve coşkulu kutlama hazırlıklarının yapıldığı belirtilen açıklamada Suruç'ta Newroz bayramının 17 Mart Salı Günü gerçekleştirileceği belirtildi.

HDP, Nevruz kutlamalarının startını 17 Mart Salı günü Şanlıurfa"nın Suruç"un Kendirciler (Atmanek) köyünde öğle vakti saat 12.00"de başlayacak Nevruz programına HDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Hatip Dicle, Selma Irmak, Emine Ayna Kamuran Yüksek konuşmacı olarak katılacak.
 
Suruç"ta startı verilecek Nevruz programı nedeniyle ilçede güvenlik önlemlerini had safhaya çıkaran emniyet güçleri, Şanlıurfa"nın giriş ve çıkışlarında yol kontrollerini arttırarak ilçeye giriş ve çıkış yapan şüpheli gördükleri araçları durdurarak kimlik kontrolü yaptı. Nevroz kutlamalarının startının bugün Suruç"ta verilmesiyle beraber 21 Mart"ta esas ana kutlama Diyarbakır"da yapılacak.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna