2016 Newroz Programı Açıklandı
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » 2016 Newroz Programı Açıklandı

2016 Newroz Programı Açıklandı

   

2016 Newroz Programı Açıklandı

2016 Nevruz ne zaman kutlanılacak? HDP Genel Merkezi kutlanacak olan 2016 Newroz programı (2016 Newroz tarihleri) belirledi. Newroz'un bu yılki ana teması, HDP'nin duyurusuna göre ''öz yönetim direnişleri'' olacak. İşte HDP'nin 2016 Nevruz programı hakkında tüm ayrıntılar.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Genel Merkezi yayınladığı genelge ile Newroz programını duyurdu. İlk kutlama 17 Mart 2016'da çatışmaların sürdüğü Şırnak, Nusaybin ve Yüksekova'da gerçekleştirilecek.Yayınlanan genelgede Newroz'un finalinin geçen yıllardan farklı olarak Diyarbakır yerine 22 Mart 2016'da Cizre"de gerçekleştirileceği belirtildi. Son üç yılda PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın mesajının okunduğu ve her yıl gözlerin çevrildiği Diyarbakır'da, Newroz her zamanki gibi 21 Mart'ta kutlanacak.

“Direnerek kazanacağız” sloganı ile gerçekleştirilecek Newroz kutlamalarının bu yılki ana teması, HDP'nin duyurusuna göre ''öz yönetim direnişleri'' olacak. Kutlamaların 83 ayrı merkezde kutlamalar yapılması planlanıyor. İstanbul ve Ankara için seçilen kutlama tarihi ise 20 Mart olarak belirlendi.

HDP'nin 2016 Newroz programı şöyle:

* 17 Mart: Bingöl, Ceylanpınar, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Halfeti, Kars, Kozluk, Muş, Nusaybin, Silvan, Şırnak.

* 18 Mart: Batman, Bismil, Dersim, Diyadin, Eruh, Hınıs, İdil, Malazgirt, Mardin, Suruç, Şemdinli.

* 19 Mart: Antalya, Aydın, Balıkkesir, Bursa, Çanakkale, Çukurca, Dargeçit, Derik, Doğubeyazıt, Ergani, Hatay, Iğdır, Karakoçan, Karlıova, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kurtalan, Malatya, Mersin, Muğla, Silopi, Tekirdağ, Tekman, Urfa, Van, Yalova.

* 20 Mart: Adana, Adıyaman, Ankara, Antep, Ardahan, Bulanık, Denizli, Edirne, Erciş, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Karayazı, Kırşehir, Lice, Manisa, Maraş, Midyat, Osmaniye, Patnos, Tatvan, Viranşehir.

* 21 Mart: Ağrı, Diyarbakır, Bitlis, Hakkari, Karaçoban, Kızıltepe, Siirt, Varto.

* 22 Mart: Cizre.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna