İmmobilizer Nedir, Nasıl Çalışır?
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » İmmobilizer Nedir, Nasıl Çalışır?

İmmobilizer Nedir, Nasıl Çalışır?

   

İmmobilizer Nedir, Nasıl Çalışır?

Araç Donanımlarında ençok dikkat etmemiz gereken bir donanımdır aslında, ancak yeni araçların tümünde bu sistem yer almaktadır, nedir bu immobilizer diye merak ediyorsanız, yazının devamında sizlere immobilizer hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağım.

Kısaca İmmobilizer Nedir:

Aracın kendi anahtarının üzerinde yer alan küçük bir çip sayesinde araç kendi anahtarını tanıma sistemidir, bu şekilde farklı anahtar kullanılarak araç çalışmamaktadır. Özellikle immobilizer donanıma sahip araçlar düz kontak yapmak daha güçtür, bu şekilde güvenlik seviyesini bi nebze de olsa artırmış olmaktır.

İmmobilizer ile ilgili daha detaylı bilgiler İmmobilizer, günümüzdeki araçlarda yer alan bir anahtar tanıma sisteminin adına immobilizer denilmektedir, araçlarda yer alan bu sistem, anahtarın içindeki çip ile kontak arasında bir manyetik alan oluşturur ve araç bu şekilde çalışır, başka anahtar ile çalışmamaktadır, immobilizer donanıma sahip olan araçlar düz kontak yapmak çok güçtür, bu nedenle eski araç alırken immobilizer özelliğine dikkat etmenizde fayda vardır.

İmmobilizer

immobilizer_13022014

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna