2014 Yerel Seçimlerde nerde oy kullanacağım sorgulama ekranı
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » 2014 Yerel Seçimlerde nerde oy kullanacağım sorgulama ekranı

2014 Yerel Seçimlerde nerde oy kullanacağım sorgulama ekranı

   

2014 Yerel Seçimlerde nerde oy kullanacağım sorgulama ekranı

30 Mart 2014 yerel seçimleri E-Seçmen Listesi, YSK Sandık Bilgisi 2014 Sorgulama ysk.gov.tr. 2014 YSK (Yüksek Seçim Kurulu 2014)...YSK Seçmen Sorgulama Kim Nerede Oy Kullanacak? YSK, 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde kimin nerede oy kullanacağını açıkladı. YSK"nın sitesinde açıklanan seçmen sorgulamasındaki adres bilgilerine, oy vereceğiniz yer, sandık ve sıra numarası gibi yeni bilgiler eklendi. İşte E-Seçmen Listesi, YSK Sandık Bilgisi 2014 Sorgulama ysk.gov.tr, 2014 Yerel Seçimlerde nerde oy kullanacağım sorgulama ekranı...


30 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kaldı. Milyonlarca seçmen nerede oy kullanacağını son derece merak ediyor. Seçmen listeleri 10 Ocak 2014'te muhtarlıklarda asıldı. Seçmen liste sorgulamasını eskiden muhtarlıklardan alabiliyorduk bu sene getirilen yeni sistem ile YSK'nın verdiği panelden online olarak nerede oy kullanabileceğimizi sorgulayabiliyoruz. NEREDE OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN Aşağıdaki sorgulama ekranına kimlik bilgilerinizi girerek öğrenebilirsiniz. İşte 2014 Yerel Seçimleri hakkında bilgi ve YSK sorgulama ekranı...

YSK, 30 Mart 2014 seçimlerine katılabilecek 25 partiyi açıkladı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 30 Mart Mahalli İdareler Seçimine 25 partinin katılabileceğini duyurdu.

YSK, TBMM Başkanlığı ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı"ndan gelen bilgi üzerine 30 Mart 2014 tarihinden en az altı ay öncesi, 30 Eylül 2013 tarihi itibariyle teşkilat kurmuş ve kongrelerini yapmış siyasi partilerin seçime girmesini kararlaştırdı.

İşte 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Türkiye genelinde seçime girebilecek partiler:

Adalet ve Kalkınma Partisi

Alternatif Parti

Bağımsız Türkiye Partisi

Barış ve Demokrasi Partisi

Büyük Birlik Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Demokrat Parti

Demokratik Sol Parti

Doğru Yol Partisi

Emek Partisi

Genç Parti

Hak ve Eşitlik Partisi

Hak ve Özgürlükler Partisi

Halkın Kurtuluş Partisi

Halkın Yükselişi Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Hür Dava Partisi

İşçi Partisi

Liberal Demokrat Parti

Millet Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Özgürlük ve Dayanışma Partisi

Saadet Partisi

Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

Türkiye Komünist Partisi


Cezaevlerinde oy kullanma nasıl olacak?


Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 30 Mart 2014 tarihindeki yerel seçimlerde cezaevlerindeki hükümlü ve tutukluların da oy kullanabileceğini kararlaştırdı.


YSK tarafından alınan karara göre; 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde, ceza ve tutukevlerinde bulunan seçmen niteliğine sahip olan taksirli suçlardan hükümlüler ile tutuklu olanlar da oy kullanabilecekler.


YSK"nın oy çokluğu ile aldığı kararda şu bilgiler yer aldı; "Yapılacak olan seçimde kullanılacak tutuklu seçmen listelerine, kesinleşen seçmen kütüğüne kayıtlı olup da ceza ve tutukevinde bulunan taksirli suçlardan hükümlü ile tutuklu seçmenler, ceza ve tutukevi yönetimi aracılığıyla ilgili ilçe seçim kurulu başkanlığından, seçmen kütüğüne kayıtlı olduğuna ilişkin aldığı belgeyi veya seçmen bilgi kağıdını vermesi halinde, tutuklu seçmen listesine dâhil edilmesi gerektiğine, 7 Şubat 2014 tarihinden sonra yeni kurulan ceza ve tutukevlerinde bulunan taksirli suçlardan hükümlüler ile tutuklular için de tutuklu seçmen listesi oluşturulacağına, Seçim Takvimine göre, 27 Mart 2014 tarihi itibariyle kesinleşecek olan tutuklu seçmen listelerine kayıtlı bulunan taksirli suçlardan hükümlüler ile tutuklu olanların ceza ve tutukevlerinin bulunduğu seçim çevresinde yapılacak tüm seçim türleri için oy kullanabileceklerine" karar verildi. YSK kararının oy çokluğu ile alındığı bildirildi.

Not: Sorgulama yaparken Lütfen Chrome yada Mozilla Firefox İnternet tarayıcısından birini kullanınız.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna