2013 SBS Soruları ve Cevapları Açıklandı
Ana Sayfa »Eğitim » Eğitim Haberleri » 2013 SBS Soruları ve Cevapları Açıklandı

2013 SBS Soruları ve Cevapları Açıklandı

   

2013 SBS Soruları ve Cevapları Açıklandı

İlköğretim 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sona erdi. Seviye Belirleme Sınavı ' SBS Soruları ' açıklandı. 2013 SBS Soruları ve Cevapları aşağıdaki linkten pdf formatında hızlı bir şekilde bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İşte Seviye Belirleme Sınavı soruları 2013 ve SBS Sınavı hakkında tüm detaylar...
 

Seviye Belirleme Sınavı (SBS) 839'ü yurt içi ve 10'u yurt dışında olmak üzere toplam 849 sınav merkezinde 60 bin sınav salonunda 180 bin sınav görevlisiyle gerçekleştirildi.
 

SBS 8. Sınıf A Kitapçığı Soruları İçin Tıklayın
 

SBS 8. Sınıf B Kitapçığı Soruları İçin Tıklayın
 

SBS 8. Sınıf Görme Engelliler Soruları İçin Tıklayın


Sınava giren 1 milyon 127 bin 211 İlköğretim 8. sınıf öğrenciye 100 soru için 120 dakika süre tanındı. 2 bin 284 engelli öğrencinin de katıldığı SBS Sınavında, bu öğrencilere engel durumlarına göre ek süre verildi. 
 

SBS Sınav sonuçları belgesi; Öğrencilere posta yoluyla gönderilmeyecek. SBS Sınav sonuçları MEB'in internet sayfasından açıklanacak. MEB SBS Sonuçları açıklandığı anda bu sayfadan sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na (PYBS) başvuran ilköğretim 8. sınıf öğrencileri ayrı bir sınava girmeyecek. Bu öğrencilerin PYBS sonuçları, SBS Sınavına göre hesaplanacak.
 

Seviye Belirleme Sınavı ' SBS Yerleştirme sonuçları ' ise 12 Temmuz 2013'te açıklanacak.

huzursayfasi.com Ailesi olarak SBS sınavına giren tüm öğrencilerimize başarılar diler, eğitim hayatlarında başarılarının devamını dileriz...

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna