2016 ALES Soruları ve Cevapları İndir
Ana Sayfa »Eğitim » Eğitim Haberleri » 2016 ALES Soruları ve Cevapları İndir

2016 ALES Soruları ve Cevapları İndir

   

2016 ALES Soruları ve Cevapları İndir

Ösym tarafından 8 Mayıs 2016 tarihinde yapılan ve yüzlerce kişinin girdiği Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 2016 - ALES ilkbahar dönemi sınav soruları ve cevapları açıklandı.. 2016 ALES Sınav Soruları ve Cevapları bu sayfadan pdf formatında indirebilirsiniz. İşte 2016 Ales Soruları ve ÖSYM'nin yaptığı açıklama.

2016-ALES (İlkbahar Dönemi): Temel Soru Kitapçığının Görüntülenmesi

8 Mayıs 2016 tarihinde uygulanan 2016-ALES (İlkbahar Dönemi) Sınavının Temel Soru Kitapçığı, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM"nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişime açılmıştır. Sınava başvuran adaylar 10 gün süreyle ÖSYM"nin İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

2016-ALES İlkbahar Dönemi Temel Soru Kitapçıkları (% 10)

ALES Sınavı Nedir?

Daha çok yüksek lisans başvuruları için girilen bir sınav olarak bilinen ALES sınavı, doktora başvuruları için de girilmesi gereken bir sınavdır.

ALES Sınavı , Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde yılda iki kez yapılır. Sınavlar her zaman Pazar günü yapılır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna