AÖF Kamu Yönetimi çıkmış sorular
Ana Sayfa »Eğitim » AÖF Çıkmış Sorular » AÖF Kamu Yönetimi çıkmış sorular

AÖF Kamu Yönetimi çıkmış sorular

   

AÖF Kamu Yönetimi çıkmış sorular

Açıköğretim Fakültesi çıkmış sorular (AÖF Çıkmış Sorular ve cevapları) güz dönemi ve bahar dönemi olarak siz değerli öğrencilerimiz için hazırladık. Açıköğretim Fakültesi derslerinden AÖF Kamu Yönetimi çıkmış sorular bu sayfada derledik. Aöf Kamu Yönetimi çıkmış soruları çözerek sınavlara daha hazırlıklı biçimde girme imkanı bulabilirsiniz. İşte Aöf Kamu Yönetimi Bölümü çıkmış sorular ve cevapları ile Aöf Kamu Yönetimi Bölümü hakkında bilgi.

Programın Amaçları
Kamu Yönetimi Lisans Programının amacı, öğrencilerin siyasi, idari ve hukuki konularda temel kuramsal ve uygulamalı bilgileri edinmesini; kamu yönetimi alanındaki gelişmeleri takip ederek değerlendirme yapabilme ve kamusal sorunlara çözüm önerileri getirebilme becerisi kazanmalarını sağlamaktır.

Sınavların Değerlendirilmesi ve Ders Geçme
Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği" ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan "Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları" ve "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esasları"na göre belirlenir.

Mezuniyet Koşulları
Kamu Yönetimi Lisans Programında 240 AKTS kredilik ders alıp, tüm dersleri başarı ile tamamlayan FF, YZ, DZ notu olmayan, Genel Not Ortalaması (GNO) en az 2,00 olan ve diğer yükümlülükleri yerine getiren öğrenciler mezun olabilirler. Bu kredilerin altında eksik kredi ile mezun olunamaz.

Kamu Yönetimi Lisans Programında mezuniyet koşullarını yerine getiren öğrenciler, “İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Lisans Programı Diploması” alırlar.

Sınavsız İkinci Üniversite Olanağı
Kamu Yönetimi Lisans Programından mezun olan öğrenciler, yaşam boyu öğrenme odaklı olan Anadolu Üniversitesinin sınavsız İkinci Üniversite kayıt türü ile aynı alanda olmamak üzere Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki önlisans veya lisans programlarından herhangi birini tercih ederek öğrenimlerine devam edebilirler.

Lisansüstü Eğitim Olanakları
Kamu Yönetimi Lisans Programı mezunları isterlerse yükseköğrenimlerine, yüksek lisans ve doktora olanaklarını değerlendirerek devam edebilirler.

İş Olanakları
Kamu Yönetimi Lisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, kamu ve özel sektörde çok çeşitli istihdam olanaklarına sahiptirler. Çeşitli bakanlıklar tarafından açılan müfettiş, denetçi ve uzman yardımcılığı sınavlarına girebilir, devlet ve özel sektöre ait bankalarda, yerel yönetimlerde, işletmelerde ve sivil toplum kuruluşlarında istihdam edilebilirler.

AÖF Kamu Yönetimi Çıkmış Sınav Soruları

2015 Yılı Çıkmış Sınav Soruları

    2015 Yılı Güz Dönemi - Ara Sınavı
    2015 Yılı Güz Dönemi - Dönem Sonu Sınavı


2014 Yılı Çıkmış Sınav Soruları

    2014 Yılı Güz Dönemi - Ara Sınavı
    2014 Yılı Güz Dönemi - Dönem Sonu Sınavı
    2014 Yılı Güz Dönemi - Tek Ders Sınavı


2013 Yılı Çıkmış Sınav Soruları

    2013 Yılı Güz Dönemi - Ara Sınavı
    2013 Yılı Güz Dönemi - Dönem Sonu Sınavı
    2013 Yılı Güz Dönemi - Tek Ders Sınavı

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna