SBS Ek Yerleştirme Sonuçları 2013 Sorgulama Ekranı
Ana Sayfa »Eğitim » Eğitim Haberleri » SBS Ek Yerleştirme Sonuçları 2013 Sorgulama Ekranı

SBS Ek Yerleştirme Sonuçları 2013 Sorgulama Ekranı

   

SBS Ek Yerleştirme Sonuçları 2013 Sorgulama Ekranı

Onbinlerce SBS adayının merakla beklediği SBS ek yerleştirme sonuçları açıklandı. SBS ek yerleştirme 2013 sonucuna göre hangi okula yerleştiniz öğrenin? SBS Yedek Yerleştirme Sonuçları 2013 aşağıdaki sorgulama sayfasından TC Kimlik No ve Öğrenci Numaranız ile öğrenebilirsiniz. İşte SBS ek tercih sonuçları (sbs ek yerkeştirme sonuçları 2013) sorgulama ekranı...


MEB, 2013 OGES (SBS yerleştirme-SBS tercih sonuçları) bilgilerine göre okul kontenjan ve öğrenci asil/yedek kayıt durumu bilgileri eokul.meb.gov.tr adresinden açıklandı.
 

Asıl listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler 12-16 Ağustos tarihlerinde kayıt yaptırmamaları durumda bu haklarını kaybedecek.
 

Yerleştirme sonuçlarına göre, tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 16 Ağustos'tan itibaren boş kalan kontenjanlara yedek listeden yedeklik sırası dikkate alınarak kayıt hakkı kazanan öğrenciler ilan edilecek.
 

Yapılan yerleştirmelerin sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği halde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabilecek.
 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Kayıt hakkı kazandığınız okula kayıt yaptırdıysanız, tercih bilgileri listesinde Kayıt Durumu alanının "KAYITLI" şeklinde gözükmesi gerekmektedir. Kayıt yaptırdığınız halde bu şekilde gözükmüyor ise sistem üzerinden kayıt işlemi girilmemiştir. Bu durumda kayıt işlemini yaptırdığınız okula müracaat ediniz. Aksi durumda yerinize yedekten yerleştirme yapılacak.
 

SBS EK yerleştirme sonuçları 2 Eylül tarihinde sona erecek. SBS ek yerleştirmesi sonrası okul kazanan SBS'liler ise kesin kayıtlarını 2-13 Eylül tarihleri arasında yapacaklar.


2013 Oraöğretime Yerleştirme Sistemi Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu İçin Tıklayın!
 

SBS yedek kontenjanlar E-Okul sistemindeki E-Kayıt sisteminden bakılarak, öğrencilerin kaydı bu sistemden yapılacak.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2013 Giriş ( e okul vbs ) Giriş İçin Tıklayın!

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna