SBS Yerleştirme Sonuçları 2013 Sorgulama Ekranı
Ana Sayfa »Eğitim » Eğitim Haberleri » SBS Yerleştirme Sonuçları 2013 Sorgulama Ekranı

SBS Yerleştirme Sonuçları 2013 Sorgulama Ekranı

   

SBS Yerleştirme Sonuçları 2013 Sorgulama Ekranı

2013 Yılında son kez düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı'nın (SBS) sonuçlarına göre tercih başvuru süresi 29 Temmuz'da sona erdi. SBS Yerleştirme sonuçları 2013 (SBS Tercih sonuçları) 6 Ağustos 2013'te açıklandı. 8. Sınıflar Seviye Belirleme Sınavı (8.Sınıf SBS Yerleştirme Sonuçları 2013) aşağıdaki sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz.
 

SBS yerleştirme sonuçları 6 Ağustos 2013 tarihinde MEB 'in internet sitesinden ilan edildi. SBS Yerleştirme sonuçlarına göre öğrencilerin, 12-16 Ağustos tarihlerinde saat 17:00"ye kadar asıl olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırması gerekiyor.
 

Yerleştirme sonuçlarına göre, tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 16 Ağustos'tan itibaren boş kalan kontenjanlara yedek listeden yedeklik sırası dikkate alınarak kayıt hakkı kazanan öğrenciler ilan edilecek.
 

Yapılan yerleştirmelerin sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği halde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabilecek.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna