DGS Yerleştirme sonuçları 2015 sorgulama ekranı
Ana Sayfa »Eğitim » Eğitim Haberleri » DGS Yerleştirme sonuçları 2015 sorgulama ekranı

DGS Yerleştirme sonuçları 2015 sorgulama ekranı

   

DGS Yerleştirme sonuçları 2015 sorgulama ekranı

Dikey Geçiş Sınavı yerleştirme sonuçları (DGS Yerleştirme Sonuçları) ÖSYM tarafından açıklandı. DGS 2015 Yerleştirme Sonuçları belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. 2015 DGS Tercih/Yerleştirme sonuçları aşağıdaki sorgulama ekranından TC kimlik numaranız ve Aday şifreniz ile öğrenebilirsiniz. İşte DGS Yerleştirme sonuçları 2015 sorgulama paneli ve ÖSYM'nin yaptığı açıklama...

2015 Dikey Geçiş Sınavı (DGS): Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

2015-DGS sonuçlarına göre; tercih yapan adayların yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Yerleştirme sonuçları, 11 Eylül 2015 tarihinde saat  15.00"ten itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.  

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili Üniversite tarafından 14-18 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ekte verilmiştir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna