2013 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sonuçları Sorgulama Sayfası
Ana Sayfa »Eğitim » Eğitim Haberleri » 2013 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sonuçları Sorgulama Sayfası

2013 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sonuçları Sorgulama Sayfası

   

2013 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sonuçları Sorgulama Sayfası

ÖSYM, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı sonuçları 'nı açıkladı. 6-7 Temmuz'da yapılan 2013 KPSS sonuçları 'nı aşağıdaki sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz. ÖSYM, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı sonuçları TC No ile sorgulayabilirsiniz. İşte KPSS Sonuçları sorgulsms rkrsnı vr 6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılan 2013-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı sonuçları hakkında ÖSYM'nin yaptığı açıklama.


İşte Ösym Başkanlığının Resmi Duyurusu:


2013 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT): Sınav Sonuçlarının Açıklanması


6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılan 2013-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı ile 14 Temmuz 2013 tarihinde yapılan 2013-Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınavının değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.


Sınav sonuçları 31 Temmuz 2013 tarihinde saat 18:00"den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.


Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.


Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.


Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.


Atamalarda KPSS Yetmeyecek


Bakanlığın, YÖK ve ÖSYM ile birlikte geliştirdiği orta vadeli plana göre, bundan sonra öğretmen atamalarında KPSS puanı yetmeyecek. Bu puan, öğretmen adayının, üniversite sınavına giriş puanı, fakültedeki not ortalaması ve stajer öğretmenlikteki başarısı birlikte değerlendirilecek.


6-7 Temmuz Cumartesi ve Pazar sabah-öğle olmak üzere 4 aşamada  ve 14 Temmuzda tek oturumda gerçekleştirilen Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'yle 2013 KPSS son bulmuştu.


Formasyon Eğitimine Son


MEB, eski Bakan Ömer Dinçer döneminde başlattığı "Ulusal Öğretmen Strateji Belgesi" çalışmalarında sona geldi. Geliştirilen stratejiye göre, kapsamlı değişikliklerin yapılacağı eğitim fakülteleri ile okullar arasında işbirliği kurulacak, KPSS ve atama sisteminde revizyona gidilecek.


**Pedagojik Formasyon eğitimine son verilecek. Bunun yerine "Teknolojik Pedagojik Alan Bilgisi Eğitimi" verilecek. Bu eğitim, 1 yıl süreli tezsiz yüksek lisans seviyesinde olacak. Okul öncesi eğitim öğretmenliği için ise eğitim fakültesi diploması yeterli olacak.


**Lise öğretmenleri eğitim fakültelerinden değil, alan fakülteleri mezunları arasından belirlenecek.


2013-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ile ÖABT Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna