2015 LYS Sonuçları Sorgulama Ekranı
Ana Sayfa »Eğitim » Eğitim Haberleri » 2015 LYS Sonuçları Sorgulama Ekranı

2015 LYS Sonuçları Sorgulama Ekranı

   

2015 LYS Sonuçları Sorgulama Ekranı

13-14-20-21 Haziran'da yapılan 2015 Lisans Yerleştirme Sonuçları ( LYS Sonuçları 2015) ÖSYM tarafından açıklandı. Ölçme seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) LYS Sonuçları 30 Haziran 2015 tarihinde açıkladı. LYS Sınav Sonuçları 2015 aşağıdaki sorgulama ekranından TC Kimlik numarası ve Aday Şifreniz ile sonuçlarınızı sorgulayıp öğrenebilirsiniz. İşte LYS Sınav Sonuçları 2015 Sorgulama ekranı ve ÖSYM'nin 2015 LYS Sınavı hakkında açıklaması...

Üniversite adaylarının merakla beklediği, 2015 Lisans Yerleştirme Sınavı sonuçları (2015 LYS) açıklandı. ÖSYM iki kimya, bir de İngilizce sorusunun Yönetim Kurulu kararı ile iptal edildiği ve bu sorulardan en az birini işaretleyen adayların soruları doğru cevapladığı kabul edilerek puanlama yapıldığı belirtildi. ÖSYM'nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM'nin internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. 20 Haziran 2015 tarihinde yapılan fen bilimleri sınavının (2015-LYS-2) kimya testinin temel soru kitapçığında yer alan 8 ve 14'üncü sorular ile 14 Haziran'da yapılan yabancı dil sınavının (2015-LYS-5) İngilizce testinin temel soru kitapçığında yer alan 49'uncu soru, ÖSYM Yönetim Kurulu kararı ile iptal edildi. 2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme (ÖSYS) Kılavuzu'nun 4.6.1. LYS Puanları Nasıl Hesaplanacaktır? maddesinde yer alan "Sınavdan sonra yapılan analizlerde bir testteki sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle ÖSYM tarafından geçersiz sayıldığı takdirde, ilgili testte yer alan sorulardan herhangi birini işaretleyen tüm adayların bu soruyu doğru cevapladığı kabul edilecektir" hükmü gereği; kimya ile İngilizce testinde en az bir cevabı bulunan tüm adayların bu soruları doğru cevapladıkları kabul edilerek değerlendirme işlemi yapıldı."

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna