DGS 2013 Soruları PDF İndir
Ana Sayfa »Eğitim » Eğitim Haberleri » DGS 2013 Soruları PDF İndir

DGS 2013 Soruları PDF İndir

   

DGS 2013 Soruları PDF İndir

ÖSYM tarafından 21 Temmuz 2013'te gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınav Soruları (DGS 2013 soruları) yayınlandı. 21 Temmuz 2013 tarihinde yapılan 2013 Dikey Geçiş Sınavının (DGS) temel soru kitapçığı ile cevap anahtarına aşağıdaki bağlantıdan pdf formatında indirebilirsiniz. İşte 2013 DGS Sınavı soruları ile tüm detaylar...

2013 DGS Soruları İndir!

ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 21 Temmuz 2013'te yapıldı. İki yıllık meslek yüksekokulları ve açıköğretim meslek yüksekokulları mezunlarının lisans tamamlamak için katıldıkları sınav 21 Temmuz'da 9:30'da başlayıp 12:30'da son buldu. Sınavdan çıkan üniversite lisans tamamlama adayları, sınavın çok zor olmasından yana şikayetçi oldu. Sınavdan çıkanların büyük bir çoğunluğu sınavda sayısal ve sözel mantığın çok zor olduğunu, Türkçe paragraf sorularının çok uzun olduğu ve sürenin yetmediğini, Türkçe'de iki şık arasında çok kalındığını, matematikte ilk 50 soruya kadar normal seviyede olduğunu ve daha sonra çok zorlaştığını söyledi. Geçtiğimiz yılki DGS'ninde zor olduğu yönünde görüşler vardı sınav sonrasında ve puanlar açıklanıp tercihler yapıldıktan sonra bazı bölümlerde 10 puana varıncaya kadar bir düşüş yaşandı.

DGS Sınav Sonuçlar ise ÖSYM'nin bu yılki sonuçları çabuk okuma özelliğine güvenerek 5 Ağustos'ta sonuçların açıklanacağını tahmin ediyoruz.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna