2013 DGS Başvuru Kılavuzu İndir
Ana Sayfa »Eğitim » Eğitim Haberleri » 2013 DGS Başvuru Kılavuzu İndir

2013 DGS Başvuru Kılavuzu İndir

   

2013 DGS Başvuru Kılavuzu İndir

 DGS Başvuru tarihi ne zaman? Dikey Geçiş Sınavına girecek adayların büyük bir merakla bekledikleri DGS 2013 Başvuru kılavuzu ve 2013 DGS başvuru tarihleri belli oldu. ÖSYM yaptığı bir açıklama ile DGS Başvuru kılavuzu 2013 ve DGS başvuru tarihlerini açıkladı. İşte 2013 DGS Başvuru Kılavuzu ve 2013 DGS Başvuru tarihi ile tüm detaylar... 


Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 21 Temmuz 2013 tarihinde yapılacaktır. Sınava başvurma işlemleri, 27 Mayıs 2013 tarihinde başlayacak, 5 Haziran 2013 tarihinde sona erecektir.
 

Sınava, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olanlar ile son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar başvurabileceklerdir.

2013-DGS Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayın..!


Aday Başvuru Formu İçin Tıklayın..!


Başvuru İşleminde Adayların İzleyeceği Yol İçin Tıklayın..!


Başvuru Merkezleri İçin Tıklayın..!


Adres İline Göre Tercih Edilebilecek Sınav Merkezleri İçin Tıklayın..!
 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları, meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir mesleğe hazırlayan ön lisans programlarından mezun olanlar ve aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilenler de sınava başvurabilirler. İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi olarak yapılacağından, bu programlara başvuracak adayların da DGS"ye girmeleri zorunludur.
 

Sınava başvurmak isteyen adaylar, 2013-DGS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM"nin internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.Kılavuzda başvurma, sınav, değerlendirme, tercih işlemleri ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgi yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.
 

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna