Uluslararası Antalya Üniversitesi hakkında bilgi
Ana Sayfa »Eğitim » Üniversiteler » Uluslararası Antalya Üniversitesi hakkında bilgi

Uluslararası Antalya Üniversitesi hakkında bilgi

   

Uluslararası Antalya Üniversitesi hakkında bilgi

Gaye Vakfı tarafından 2009 yılında kurulan Uluslararası Antalya Üniversitesi 2012-2013 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencilerini alarak eğitime başlamıştır.
 
Uluslararası Antalya Üniversitesinin vizyonu; seçkin akademik kadrosu ile bölgenin en kaliteli lisans ve lisansüstü programlarını sunmak ve yine bölgenin ekonomik ve sosyal gündemini şekillendirerek, doğu ve batı kültürünü sentezleyecek uluslararası bir üniversite olmaktır.
 
Antalya"nın birinci vakıf üniversitesi olan Uluslararası Antalya Üniversitesi ilk yılında bir çok başarıya imza atmıştır.
 
• İlk yılında ilk 100"den 4,
 
• ilk 1000"den 11 öğrenci
 
• İlk yılında %35 uluslararası öğrenci oranı ile Türkiye"nin gerçek anlamdaki ilk uluslararası üniversitesi
 
• İlk yılında 50 farklı ülkeden öğrenciye sahip üniversite
 
• Kampüs dili İngilizce olan üniversite


ULUSLARARASI DENEYİM SAHİBİ GÜÇLÜ AKADEMİK KADRO

Uluslararası Antalya Üniversitesi akademik kadrosu dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 200"de yer alan üniversitelerden mezun olmuş ve buralarda deneyim kazanmış öğretim üyelerinden oluşmaktadır. Alanlarındaki en son gelişmeleri araştıran ve hızla öğrencilerine aktaran akademik kadrosu ile öğrencilere çok yönlü ve daha başarılı bir gelecek sunmaktadır.
 
YÜKSEK ORANDA ULUSLARARASI ÖĞRENCİ

%35 oranında uluslararası öğrenci portföyü ile pekçok dilin,kültürün ve bakış açısının olduğu bir kampüs ortamı öğrencilere çok şey kazandıracaktır. Bunun öğrencilere getireceği en büyük kazanç, hayatlarının en önemli ve en değerli yıllarını İngilizce konuşulan bir kampüste geçirme imkânına ek olarak mezuniyet sonrası geniş bir sosyal ağa sahip olabilecek olmalarıdır. Her üç öğrenciden birinin yabancı uyruklu olması öğrencilerin ders dışı etkinliklerde de İngilizcelerini geliştirmelerine imkan verecektir.
 
• Beraber yeni buluşlar yapacağınız, ortak firma kuracağınız çalışma arkadaşlarınızla oda paylaşırken, yeni bir dil ve yeni bir kültürü öğrenmek istemez misiniz?
 
• Yarının önde gelen mühendisleri ile satranç oynayıp, turizm sektörünün gelecekteki A Takımı ile sabah denize girip, aynı gün öğleden sonra kayak yapmaya gitmeye ne dersiniz?
 
• İş hayatınıza başladığınızda ve bir gün uluslararası piyasalara açılmak istediğinizde birçok ülkede iletişim kurabileceğiniz arkadaşlarınız olsun istemez misiniz?
 
Bunların hepsini Uluslararası Antalya Üniversitesinde yapabilirsiniz…
 
ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİNDE EĞİTİM DİLİ İNGİLİZCE

Uluslararası bir üniversite olma hedefi doğrultusunda eğitim dilimiz %100 İngilizcedir (Hukuk Fakültesi"nde eğitim dilimiz %30 İngilizce,%70 Türkçedir). Öğrenciler ayrıca Arapça, Çince, İspanyolca ve Rusça dillerinden birini ikinci yabancı dil olarak öğrenme imkanına sahiptirler.
 
SEKTÖRDE EĞİTİM
 
Uluslararası Antalya Üniversitesi öğrencileri eğitim ile çalışma hayatını birleştiren Sektörde Eğitim Proramı sayesinde ikinci sınıftan üçüncü sınıfa geçerken 7 hafta, üçüncü sınıftan dördüncü sınıfa geçerken 8 hafta, toplamda 15 hafta olmak üzere henüz üniversite eğitimleri devam ederken iş hayatıyla tanışma imkanı buluyor. Öğrenciler ; sektör liderleri, iş adamları, ticaret odası başkanları, dernek başkanları ve kamu kurum yöneticileriyle tanışıp, hem onların deneyimlerinden yararlanabilecekler, hem de benzersiz staj ve iş fırsatlarıyla doğrudan karşılaşmış olacaklar.
 
ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİNDE YAN DAL-ÇİFT ANA DAL İMKANI

 
Öğrenciler yandal ve çift anadal yapma imkanına sahiptir.
 
Çift anadal lisans programının amacı, kayıtlı olduğu lisans programlarını üstün başarıyla yürüten öğrencilerin, aynı zamanda ikinci lisans diploması almak üzere öğrenim görmelerini sağlamaktır.
 
Yandal eğitiminin amacı, kayıtlı olduğu lisans programını başarıyla yürüten öğrencilerin kayıtlı üniversitede mevcut lisans programları arasında ilgi duydukları ikinci bir dalda sertifika almalarını sağlamaktır.
 
ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİNDE BURS OLANAKLARI

Üniversite, öğrencilere tam (%100) veya kısmi burs (%75, %50 ve %25) imkanları sunmaktadır. Tam Burs : Öğrenim ücretinin tamamından muafiyet %75 Burs : Öğrenim ücretinin %75"inden muafiyet %50 Burs : Öğrenim ücretinin %50"sinden muafiyet %25 Burs : Öğrenim ücretinin %25"inden muafiyet
 
EK BURS OLANAKLARI

Üstün Derece Bursu

Türkiye genelinde LYS"de ilk 100 öğrenci içinde yer alanlara;
 
• Eğitimi boyunca aylık 2.000 TL burs,
 
• Bir dönem yurtdışında dil eğitimi,
 
• Ücretsiz yurt
 
Türkiye genelinde LYS"de ilk 101-500 öğrenci içinde yer alanlara;
 
• Eğitimi boyunca aylık 1.500 TL burs
 
Türkiye genelinde LYS"de ilk 501-1000 öğrenci içinde yer alanlara;
 
• Eğitimi boyunca aylık 1.000 TL burs
 
Türkiye genelinde LYS"de ilk 1001-3000 arası öğrenci içinde yer alanlara;
 
• Eğitimi boyunca aylık 750 TL burs verilmektedir.
 
Başarı Bursu

Üniversiteye burs almadan yerleşen fakat ağırlıklı not ortalaması 4.00 üzerinden 3.50 ve üzeri olan öğrencilere belirlenen kontenjan dahilinde öncelik sırasına göre verilen burstur.
 
AKDENİZ"İN CAZİBE MERKEZİ ANTALYA
 
Mavinin ve yeşilin her tonunu barındıran, Roma, Fenike, Selçuklu ve Osmanlı gibi kadim medeniyetlerinmirasını taşıyan Antalya, uluslararası bir üniversite için benzersiz özellikler taşıyor. 2200 yıllık bir geçmişe sahip olan bu görkemli kent, taşıdığı medeniyet mirasını her yıl ağırladığı milyonlarca turistle paylaşıyor.
 
NEDEN ANTALYA?

• 2 milyona yaklaşan nüfusuyla Türkiye"nin en hızlı büyüyen şehirlerinden biri.
 
• 300"e yakın 5 yıldızlı oteliyle sadece Türkiye"nin değil, Akdeniz"in de turizm başkenti.
 
• Dünyanın birçok noktasına direkt uçuş imkanı sağlayan Uluslararası Antalya Havalimanı ile global bir kent.
 
• Her yıl onlarca farklı ülkeden gelen 10 milyondan fazla turist ile küresel bir cazibe merkezi. • Sanayi, tarım, inşaat, ihracat ve yatçılık gibi sektörlerde hızla büyüyen dinamik bir kent.
 
• Dünyanın en çok turist alan 3. kenti.
 
ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

Öğrenciler tarafından kurulan, kampüste sosyal ve kültürel ortamı oluşturmada en önemli unsur olan öğrenci kulüpleri,öğrencilerin takım çalışması, organizasyon, sosyal sorumluluk ve liderlik yönlerinin gelişmesini sağlamaktadır. Uluslararası Antalya Üniversitesinde istediğiniz kulübe üye olabilir ya da kendi kulübünüzü kurabilirsiniz.
 
ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELERİ

• Mühendislik Fakültesi
 
• İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi
 
• Hukuk Fakültesi
 
• Turizm Fakültesi
 
• Güzel Sanatlar Ve Mimarlık Fakültesi*
 
*Öğretime başlamak üzere Yükseköğretim Kurulundan onay beklenmektedir.
 
ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİ ADRESİ
 
Üniversite Cad. No:2 07190 Döşemealtı/ANTALYA
 
Tel : 0242 245 00 00
 
Faks : 0242 245 01 00
 
www.etu.edu.tr

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna