Zirve Üniversitesi hakkında bilgi
Ana Sayfa »Eğitim » Üniversiteler » Zirve Üniversitesi hakkında bilgi

Zirve Üniversitesi hakkında bilgi

   

Zirve Üniversitesi hakkında bilgi

İpek Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından 28 Şubat 2009 tarihînde kurulan Zirve Üniversitesi, kamu tüzel kişiliğine sahip bir vakıf üniversitesidir. 2013-2014 öğretim yılında 81 il ve 64farklı ülkeden öğrencisi bulunan Zirve Üniversitesi, başta komşu ülkelerden öğrencilerin de katılımıyla uluslararası bir eğitim merkezi hâline gelmiştir. 8 Fakülte ve 1 Meslek Yüksekokulunda toplam 7 bin 500 lisans ve ön lisans öğrencisi bulunmaktadır. Zirve Üniversitesi güçlü bir akademik kadroya sahip olup Türkiye"nin ve dünyanın saygın akademisyenleriyle; İngilizce ağırlıklı, kaliteli bir eğitim vermektedir. Kuzey Teksas Üniversitesiyle iş birliği yapan üniversite, her yıl 27 başarılı öğrencisini yaz tatilinde Amerika"ya dil eğitimi almak için ücretsiz yollamaktadır. Yabancı Diller Yüksek Okulu"nda deneyimli yabancı ve yerli eğitmenlerin eşliğinde, yoğun bir dil programının ardından öğrenciler anlaşmalı Amerikan üniversitelerinin İngilizce yeterlilik diplomasını da almaya hak kazanmaktadır.


İŞ DÜNYASININ ÖNEMLİ KURULUŞLARINDA KARİYER İMKÂNI
 
“Gerçekçi Eğitim” felsefesiyle hareket eden üniversite, iş dünyasıyla kurduğu yakın ilişkilerle öğrencilerinin profesyonel hayata bir adım önde başlamalarına olanak sağlıyor. Türkiye"nin en önemli kuruluşlarında okul dönemi boyunca staj ve çalışma imkânı; mezun olduktan sonra da parlak bir kariyer onları bekliyor olacak. Organize Sanayi içerisinde kurulan Zirve Üniversitesi Sanayi İş Birliği Merkezi (ZÜSİM) ile öğrenciler hem sanayiciye yakın olurken hem de eğitimlerini sadece teoride değil pratikte de görme imkânı olmaktadır. ZÜSİM"de staj yapan öğrenciler AR-GE projeleri üzerinde henüz üniversiteden mezun olmadan çalışma tecrübesi kazanabilecekler. Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi (OSAM) Orta Doğu"da araştırmalar yaparken Uluslararası İlişkiler Bölüm öğrencileri başta olmak üzere birçok öğrenci çalışmalara dahil olmaktadır. Meslek Yüksekokulu mezunlarının, iş birliği içerisinde olduğu kuruluşlarda işe yerleştirilmede yardımcı oluyor. Kariyer Uzmanı, öğrencilerin staj yapacağı firmaları ayarladığı gibi okul bittikten sonra iş bulmalarını da sağlamaktadır. Uluslararası Öğrenci Değişim Programları ABD ve Avrupa Birliği ülkelerindeki üniversitelerde kısa-uzun dönemli öğrenci değişimi uygulaması ve staj imkânlarıyla öğrencilerin global bir bakış açısına sahip olması amaçlanıyor. Romanya, Portekiz, Almanya başta olmak üzere birçok üniversiteyle anlaşması bulunmaktadır.
 
TÜRKİYE"DE İLK: BURS PLUS İLE ÇOK SAYIDA ÖĞRENCİYE BURS OLANAĞI
 
Zirve Üniversitesinde verilen tüm burslar karşılıksız olup, tam burslu programlara yerleştirilen öğrencileri kapsar. Üniversiteye yerleştirilen ve kayıt yaptıran öğrencilere puan türüne göre 200 ile 2 bin 400 lira arası burs verilmektedir.
 
Sanat, Kültür ve Spor alanlarında Üniversiteyi başarı ile temsil eden öğrencilere Mütevelli Heyetince belirlenen tutar ve sayıda olmak üzere Sanat, Kültür ve Spor Bursu verilir. Ferdi branşlarda milli sporcu olanlara (son iki yılda milli olduklarını ilgili federasyonca belgelemek şartıyla) yüzde 100 öğrenim bursu, ayrıca Dünya, Olimpiyat, Avrupa ve Türkiye şampiyonu olanlara ise sırasıyla ve yılda sekiz ay süreyle olmak üzere 600, 500, ve 400 TL aylık verilir. Ayrıca takım sporlarında başarılı olan sporculara Mütevelli Heyetinin uygun gördüğü oranda eğitim bursu verilir.
 
Bu yıl ilk 10 bine girip üniversiteyi tercih edenlerin yanı sıra bölümlerinde yüzde100, yüzde 50 ve yüzde 25 burs seçeneğiyle üniversiteyi tercih etme olanağı sundu. Atıcılık, karate, eskrim, judo, çim hokeyi dallarının yanında bu yıl ilk defa basketbol bursuyla öğrenci aldı. Türkiye geneli yapılan 147 başvuru arasından 8 kişiyi seçerek bir takım oluşturdu.
 
ZİRVE ÜNİVERSİTESİNDE ULUSLARARASI İLİŞKİLER OFİSİ (UİO)
 
Zirve Üniversitesi, eğitim anlayışının bir uzantısı olarak, gerek Türkiye içindeki gerekse yurt dışındaki üniversitelerle iş birliği içinde olmayı ve de onlarla ulusal ve uluslararası alanda ilişkiler geliştirmeyi kendisine ilke edinmiştir. Bu sebeple özellikle yurt dışındaki üniversitelerle iş birliği kurmak ve bu iş birliğini geliştirmek üzere üniversitede Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü bulunmaktadır. Üniversitenin tüm uluslararası ilişkilerinin eş güdümünü koordinatörlük sağlamaktadır.
 
ZİRVE ÜNİVERSİTESİ KAMPÜSTE YAŞAM İÇİN
 
Öğrenciler kampüste bulunan kütüphane, simülasyon laboratuvarları, psikoloji laboratuvarı, fizik laboratuvarı, mekânik laboratuvarı ve bilgisayar laboratuvarlarını kullanarak kendilerini geliştirebileceği gibi eğlence merkezi, spor salonu, kafe ve restoranlarda keyifli vakit geçirebilirler.
 
Öğrenciler fakülte ve çeşitli öğrenci kulüplerinin düzenlemiş olduğu konser, söyleşi ve spor müsabakalarıyla sosyal gelişimlerine katkı sağlayabilirler. Rahat ve verimli bir eğitimin yanı sıra Zirve Üniversitesi öğrencileri hem akademik alanda hem de iş dünyasında başarılı olabilecek bir alt yapıya sahip olacaklardır. İşe yerleştirme ve öğrencilerin seçim yapması konusunda Kariyer Planlama ve Yerleştirme Merkezi öğrencileri iş dünyasıyla buluşturduğu gibi çeşitli etkinlikler de düzenlemektedir.
 
Öğrenciler iş dünyasının profesyonelleriyle vakit geçirip henüz eğitim dönemleri itibariyle çeşitli şirketlerde staj yapma fırsatı yakaladığı gibi Organize Sanayide kurulan Zirve Üniversitesi Sanayi Iş birliği Merkezi"nde yapılan çalışmalara da katılabilmektedir. Zirve Üniversitesinde yurt dışındaki üniversitelerle gerçekleştirilen öğrenci değişim programları sayesinde hem akademik hem de sosyal alanda gelişim fırsatı da sunulmaktadır.
 
Üniversitenin modern yurtlarında konaklayabilir ve servislerle kampüse ulaşımını sağlayabilirler. Hayata bir adım önde başlamak ve eğitimin zirvesinden yaşamın zirvesine çıkmak için tercihiniz Zirve Üniversitesi olsun.
 
ZİRVE ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELERİ

Emine Ve Bahaeddin Nakıboğlu Tıp Fakültesi
 
• Tıp
 
Diş Hekimliği Fakültesi
 
• Diş Hekimliği
 
Fen -Edebiyat Fakültesi

Eğitim Fakültesi

• İlköğretim Matematik Öğretmenliği
 
• İngilizce Öğretmenliği
 
• Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
 
• Sınıf Öğretmenliği
 
• Okul Öncesi Öğretmenliği
 
Hukuk Fakültesi

• Hukuk
 
İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi

• İktisat
 
• İşletme
 
• Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
 
• Uluslararası İlişkiler (İngilizce)
 
• Yönetim Bilişim Sistemleri (Uzaktan Eğitim)
 
İletişim Fakültesi

• Radyo, Televizyon Ve Sinema
 
Mühendislik Fakültesi

• Bilgisayar Mühendisliği
 
• Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği
 
• Elektrik-Elektronik Mühendisliği
 
• Endüstri Mühendisliği
 
• Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği
 
• İnşaat Mühendisliği
 
Mimarlık Ve Tasarım Fakültesi
 
• Mimarlık
 
• İç Mimarlık
 
Sağlık Bilimleri Fakültesi
 
• Beslenme Ve Diyetetik
 
• Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon
 
• Hemşirelik
 
• Meslek Yüksekokulu
 
• Adalet
 
• Dış Ticaret
 
ZİRVE ÜNİVERSİTESİ ADRESİ

Zirve Üniversitesi Kızılhisar Kampüsü 27260 Gaziantep / TÜRKİYE
 
Tel : 0342 211 66 66
 
Faks : 0342 211 66 77
 
www.zirve.edu.tr

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna