Süleyman Şah Üniversitesi hakkında bilgi
Ana Sayfa »Eğitim » Üniversiteler » Süleyman Şah Üniversitesi hakkında bilgi

Süleyman Şah Üniversitesi hakkında bilgi

   

Süleyman Şah Üniversitesi hakkında bilgi

2007 yılında eğitime ve bilim dünyasına destek vermek üzere faaliyetlerine başlayan Sistem Eğitim ve Kültür Vakfı, 3 yıl süren araştırma ve çalışmalarınınsonucunda, 2010 yılında Süleyman Şah Üniversitesi"nikurmuştur.
 
2011 – 2012 akademik yılında Kartal – Hayriye DumankayaYerleşkesi"nde eğitim – öğretim faaliyetlerinebaşlayan Süleyman Şah Üniversitesi, 2013 – 2014 akademik yılından itibaren Tuzla Orhanlı – Leyla DumankayaYerleşkesi"nde üstün nitelikli bireyler yetiştirmeye devam etmektedir.
 
Leyla Dumankaya Yerleşkesi, İstanbul"un hızlagelişmekte olan bölgelerinden Tuzla Orhanlı"nın merkezinde, TEM Orhanlı gişelerinin yakınında ve Sabiha Gökçen Havaalanı"na 3 km mesafede, yaklaşık 120.000 metrekare alan üzerine kurulmuştur.Yerleşke alanı yeşilin hakim olduğu birpeyzajla düzenlenmiş olup binaların tamamı akıllıbina özelliğine sahiptir.
 
Sadece sosyal bilimlerde uzmanlaşmış bir üniversite olan Süleyman Şah bünyesinde “İnsan ve Toplum Bilimleri” ve “İşletme ve Yönetim Bilimleri” başlıklarında iki ayrı fakülte yer alır. Uzmanlaşmaya inanan bu eğitim kurumu, tematik bir üniversite olarak faaliyet gösterir. Tematik üniversite felsefesi, odaklanmış fakülteler ile tüm öğrencilerle bire bir ilgilenme ve kariyerlerine doğrudan destek olma imkanı sağlar.
 
Süleyman Şah Üniversitesi tüm bölümleri ile % 100 İngilizce eğitim sunan Türkiye"nin sayılı üniversitelerinden biridir. Psikoloji"den sosyolojiye, işletmeden uluslararası ilişkilere, Süleyman Şah Üniversitesi bünyesinde yer alan her bölümdeki akademik içerik İngilizce olarak sunulur. Bu doğrultuda geleneklerine bağlı ve kültürel mirasına sahip çıkan; bu duruşu küresel bir vizyon ile birleştiren nesiller yetiştirmek hedeflenir. Dünyanın sayılı merkezlerinden biri olmayı hedefleyen Süleyman Şah Üniversitesi, bu misyonun en önemli gerekliliklerinden biri olan araştırma çalışmaları için farklı alt birimler oluşturmuştur. Üniversite bünyesindeki araştırma merkezleri, ortak bir vizyonla, farklı akademik ihtiyaçlar için, multi-disipliner çözümler üretir.


SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİ BURS VE DESTEK OLANAKLARI
 
Üniversiteye ilk girişte sağlanan bursların tamamı karşılıksız olup; zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı için azami bir yılı ve normal öğrenim süresi olan dört akademik yılı kapsar. Burslar derslere devam edildiği ve disiplin cezası alınmadığı sürece, not ortalaması veya akademik başarı durumuna bakılmaksızın devam eder.
 
Derece Bursu

Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne kayıt yaptıran öğrencilerden,yerleştirmeye esas olan puan türündeki LYS sıralaması:
 
• 1-500 arasında olanlara; aylık 2.000 TL
 
, • 501-1000 arasında olanlara; aylık 1.000 TL,
 
• 1001-2000 arasında olanlara; aylık 500 TL,Üniversitenin diğer bölümlerine kayıt yaptıran öğrencilerden,yerleştirmeye esas olan puan türündeki LYS sıralaması:
 
• 1-1000 arasında olanlara; aylık 2.000 TL,
 
• 1001-2000 arasında olanlara; aylık 1.000 TL,
 
• 2001-5000 arasında olanlara; aylık 500 TL nakitödeme imkânı sağlanır.
 
Ayrıca bu öğrencilere; eğitim-öğretim ücretinin tamamından muafiyet ve üniversite yurtlarında ücretsiz barınma imkânı sağlanır. Derece Bursu yıllık 8 ay süre ile devam eder.
 
Tercih Bursu

Süleyman Şah Üniversitesinin yüzde 50 Burslu, yüzde 25 Burslu veya Ücretli kontenjanlarına, ilk üç tercihinden yerleşen öğrencilerin eğitim-öğretim ücretlerine,mezun oluncaya kadar her yıl yüzde 10 oranında ekindirim imkânı sağlanır.
 
Akademik Başarı Bursu

Zorunlu İngilizce Hazırlık Programı hariç, her akademik yılın sonunda yapılacak olan değerlendirmeye göre başarılı bulunan öğrencilerin eğitim – öğretim ücretlerinde, bir sonraki yıl için geçerli olmak üzere Mütevelli Heyetinin belirleyeceği oranlarda muafiyet imkânı sağlanır.
 
Şehit Çocukları Bursu

Süleyman Şah Üniversitesinin yüzde 50 Burslu, yüzde25 Burslu veya Ücretli kontenjanlarına yerleşen şehitç ocuklarının eğitim-öğretim ücretlerinde (yerleşmeye esas olan puan türündeki LYS sıralaması ilk 100.000de olması koşuluyla), her yıl mezun oluncaya kadaryüzde 100 oranında muafiyet imkânı sağlanır. Adayların bu burstan yararlanabilmeleri için, tercihlerdenönce belgelerini mutlaka üniversiteden yazılı olarakteyit ettirmeleri gerekmektedir.
 
SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİNDE YURTLAR
 
Üniversitede öğrenim görmeye hak kazanmış öğrencileriçin biri erkek biri kız olmak üzere iki adet anlaşmalı yurt bulunmaktadır. Yurtlarda öğrenciler 3 – 4 kişilik odalarda kalmakta, odalarda her öğrenciye yatak,elbise dolabı, çalışma masası bulunmakta, ayrıca katlarda sosyal alanlar ve oturma grupları yer almaktadır.
 
Yurt binalarında; çamaşırhane, ütü odaları, internetsalonu, etüt salonları bulunmakta ve 24 saat güvenliksağlanmaktadır. Yurtlardan üniversiteye ulaşım servisleyapılmaktadır.
 
SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİNDE KARİYER PLANLAMA MERKEZİ

Kariyer Planlama Merkezi, Türkiye"de bir ilk olan “kişiye özel üniversite” anlayışını hayata geçirecektir.
 
Bölümlere yeni gelen öğrencilerin, akademik ve psikolojik danışmanlar ile bire bir yapacakları Mülakatlar neticesinde, mesleki eğilimleri ve ilgi alanları tespit edilerek ve bu şekilde kişiye özel ders programları oluşturulmaktadır.Öğrencilerin kendi alanlarında gerçek ve pratik hayata dahil olabilmeleri için Türkiye ve yurt dışındaki özel ve kamu kuruluşlarında mesleki ve entelektüel düzeyde tecrübe elde etmeleri sağlanacaktır. Sektör üniversite iş birliği projesi kapsamında, öğrencilere bir dönem boyunca bölümleriyle ve ilgi alanlarıyla bağlantılı olarak staj imkânı sunulmaktadır. Üniversitede, İngilizce"nin yanında dünyanın yaygındillerini öğrenme olanağı sunulmakta; üçüncü sınıftanitibaren öğrenciler belli periyotlarla Amerika, Avrupave Pasifik"te anlaşmalı olduğu üniversitelerde eğitim imkânı bulmaktadır.
 
Aynı zamanda mezun olma aşamasında olan öğrencilereyönelik “Kariyer Günleri” ve “Yurt Dışı Fuarları”düzenlenecek ve bu çerçevede seminer ve konferanslarla öğrencilerin iş dünyasını yakından tanımaları,farklı alanlardaki kariyer olanakları ve yurt dışı eğitim programları ile ilgili bilgi edinmeleri sağlanmaktadır.
 
SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİNDE ULUSLARARASI İLİŞKİLER KOORDİNATÖRLÜĞÜ

Uluslararası Ofis, Amerika, Avrupa ve Pasifik"te anlaşmalı olduğu üniversitelerle bağlantılarını sürdürerek ilişkilerini yürütmekte; ayrıca Kariyer Planlama Merkezi"nin yönlendirdiği öğrencilerin üçüncü sınıftan itibaren belli periyotlarla bu üniversitelere gönderilmesiiçin gerekli olan her türlü resmi işlemleri üstlenmektedir.
 
SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİNDE SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ

Sürekli Eğitim Merkezi"nin amacı üniversitenin kamukuruluşları, özel sektör ve uluslararası kuruluşlarla işbirliğini geliştirmek, Türk sanayii ve ülke kalkınmasına hizmet etmek ve bu hizmeti uluslararası bir boyuta ulaştırmaktır.Bu amaçları doğrultusunda kamu, özel sektör ve uluslar arası kuruluş ve kişilere ihtiyaç duydukları alanlarda danışmanlık hizmeti vermektedir. Ulusal ve Uluslar arası düzeyde eğitim programları, kurslar, seminerler,konferanslar düzenler, bu faaliyetlerin koordinasyonunusağlar ve bu alandaki üniversite olanaklarının tanıtımını yapmaktadır.
 
SOSYAL ÜNİVERSİTE

Kariyer Planlama Merkezi ile ortak alacağınız kararlar, uluslararası değişim programları, kişisel gelişim çalışmaları, özel ilgilerinize yönelik aktiviteler, kültür-sanat projeleri, spor ve dahası…
 
Süleyman Şah öğrencileri için üniversite, uzmanlaşmış eğitim-öğretim çalışmalarının yanında, bireyin kişiliğini tamamlayan pekçok aktiviteden oluşuyor.Süleyman Şah Üniversitesi"ni tercih ettiğinizde size özel sunulan imkanlardan yararlanarak eğitim yaşantınıza yeni boyutlar katabilirsiniz.
 
SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELER VE BÖLÜMLERİ
 
İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

• Psikoloji
 
• Sosyoloji
 
• Türk Dili ve Edebiyatı
 
• Uluslararası İlişkiler
 
İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

• İktisat
 
• İşletme
 
• Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
 
• Uluslararası Ticaret ve Finans
 
ARAŞTIRMA MERKEZLERİ

• Ekonomik Etüdler Araştırma ve Uygulama Merkezi
 
• Stratejik Araştırmalar Merkezi
 
• Psikolojik Travma Araştırma ve Uygulama Merkezi
 
• Balkan Araştırmaları Merkezi
 
• Konut, Kent, Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi
 
• KOBİ ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi
 
• Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi
 
SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİ ADRESİ
 
Hayriye Dumankaya Yerleşkesi

Atalar Mah. Şehit Hakan Kurban Cad. No 44 34865 Kartal-İstanbul
 
Tel : 44 44 778 (SSU) – 0 216 586 45 00
 
Faks : 0 216 517 33 57
 
E. bilgi@ssu.edu.tr
 
Leyla Dumankaya Kampüsü
 
Fatih Mah. Eski Ankara Asfaltı Üzeri. Tuzla / Orhanlı
 
Tel : 44 44 778 (SSU) – 0 216 586 45 00
 
Faks : 0 216 517 33 57
 
E. bilgi@ssu.edu.tr
 
www.ssu.edu.tr

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna