2014 ÖSYS Tercih Kılavuzu PDF İndir
Ana Sayfa »Eğitim » Eğitim Haberleri » 2014 ÖSYS Tercih Kılavuzu PDF İndir

2014 ÖSYS Tercih Kılavuzu PDF İndir

   

2014 ÖSYS Tercih Kılavuzu PDF İndir

Üniversite adaylarının sabırsızlıkla beklediği 2014 ÖSYS tercih işlemleri başladı... 2014 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu (ÖSYS Kılavuzu), ÖSYM tarafındanyayımlandı. ÖSYS Kontenjan Kılavuzu 2014 pdf formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki panelden TC Kimlik Numaranız ve Şifreniz ile 2014 ÖSYS Tercihleri yapabilirsiniz. İşte 2014 ÖSYS kontenjan kılavuzu, ÖSYS Tercih Kılavuzuve ÖSYM'nin yaptığı açıklama.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2014-ÖSYS Tercih İşlemleri ile ilgili yazılı açıklama yaptı. 2014-ÖSYS tercih işlemlerinin 7 Temmuz 2014 tarihinde başlayıp 17 Temmuz 2014 tarihinde sona ereceği belirtilen açıklama da, “2014-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM tarafından yayımlanmıştır. Adayların tercih işlemi için 7-17 Temmuz 2014 tarihleri arasında Merkezimizin internet adresinde yayımlanacak kılavuzu esas almaları gerekir. Ayrıca, bu tarihler arasında Merkezimizin internet sayfasında yer alabilecek duyuruları takip etmeleri gerekir.” denildi.

Adayların tercihlerini 7-17 Temmuz 2014 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre yapacağı vurgulanan açıklama da, “ÖSYM"nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM"ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Adaylar, ÖSYM"nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Adayların tercihlerinin ÖSYM"ye ulaştığından emin olmaları için ekranda '2014-ÖSYS Tercihleriniz '………..' tarihinde başarı ile ÖSYM"ye bildirilmiştir.' ifadesini görmeleri gerekmektedir. Adaylar, tercih işlemini tamamladıktan sonra 'Tercih Süresi' içerisinde https://ais.osym.gov.trİnternet adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol etmeli ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünü edinerek saklamalıdır.“ ifadelerine yer verildi.

2014 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu İndirmek İçin Tıklayın!

Adayların tercih bildirim işlemini tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabileceği vurgulanan açıklama da, “Tercih işlemleri, 17 Temmuz 2014 tarihinde saat 23.59"da sona erecektir. Tercih süresi uzatılmayacaktır. Tercih yapacak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir (Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları bölümü (2 kısım halinde düzenlenmiştir.) mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelenmeden tercihler sonlandırılmamalıdır.) Kontenjanların bulunduğu Tabloların son sütunlarında yer alan 2013-ÖSYS sonuçlarına ait bilgilerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini göstermekle birlikte 2013-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğu unutmamalıdır.” değerlendirmelerine yer verildi.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna