İstanbul Şehir Üniversitesi hakkında bilgi
Ana Sayfa »Eğitim » Üniversiteler » İstanbul Şehir Üniversitesi hakkında bilgi

İstanbul Şehir Üniversitesi hakkında bilgi

   

İstanbul Şehir Üniversitesi hakkında bilgi

Köklü bir eğitim ve akademik faaliyet geleneğine sahip Bilim ve Sanat Vakfı tarafından 2008 yılında kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi, 2010-2011 akademik yılında ilk öğrencileri kabul etti. 6 fakülte çatısı altında 14 bölüme sahip üniversite, Altunizade Doğu, Batı ve Güney Kampüslerinde akademik faaliyetlerini sürdürüyor.
 
İlk akademik yılından bu yana öğrencilerin büyük bölümünü burslu programlara kabul eden İstanbul Şehir Üniversitesi, yüksek bursluluk oranını 2013-2014 akademik yılında da devam ettirdi. 621 öğrenciden 564 "ünü tam veya kısmi burslu kabul eden üniversite, ayrıca tüm lisans öğrencilerine dizüstü bilgisayar veriyor. Türkiye"yi eğitimde bir çekim merkezi yapmayı hedefleyen İstanbul Şehir Üniversitesi, bu kapsamda şimdiye dek 65 ülkeden 400 uluslararası öğrenci kabul etti. Böylelikle İstanbul Şehir Üniversiteli öğrenciler yurtdışına gitmeden de kendilerini uluslararası bir ortamın içinde buluyorlar.


Yüksek Oranda Karşılıksız Burs

Kendini “gerçek bir vakıf üniversitesi” olarak tanımlayan İstanbul Şehir Üniversitesi, oldukça yüksek bir bursluluk oranıyla öğrenci alıyor.
 
Burslar öğrenim ücretinden muafiyet, ücretsiz konaklama ile yemek ve kitap desteğini kapsıyor. Üniversiteye giriş sınavında derece yapıp ŞEHİR"i tercih eden öğrenciler ilave cep harçlığı gibi özel olanaklardan yararlanıyor.
 
Güçlü Akademik Kadro

Ümit Cizre, Ergun Özbudun, Ferhat Kentel, Mesut Yeğen, Medaim Yanık, Erkan Türe, Mahmut Mutman, Serap Yazıcı, Mehmet Genç, Kemal Karpat ve Murat Güvenç gibi güçlü isimlerin yer aldığı İstanbul Şehir Üniversitesi akademik kadrosunda toplam 217 öğretim üyesi bulunuyor.
 
Yurtdışında Öğrenim Fırsatı

İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencilerin yurtdışı deneyimi kazanmasını önemsiyor. Desteklediği değişim programlarıyla öğrencilere yurtdışında farklı üniversitelerde eğitim imkânı sunuyor. Wisconsin Madison ve George Mason gibi ABD"nin ünlü üniversiteleri, Çin Siyaset Bilimi ve Hukuk Üniversitesi ile şimdiden değişim anlaşmaları imzaladı. Ayrıca, ilk yılında Erasmus programına dâhil oldu. Erasmus değişim programıyla ŞEHİR"li öğrenciler, öğrenimlerine Avrupa"nın önde gelen üniversitelerinde devam edebiliyor, ilk iş tecrübelerini AB ülkelerinde kazanabiliyorlar.
 
İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELERİ

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

• Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler
 
• Sosyoloji
 
• Psikoloji
 
• Tarih
 
• Türk Dili ve Edebiyatı
 
Felsefe
 
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
 
• Bilgisayar Mühendisliği
 
• Elektrik – Elektronik Mühendisliği
 
• Endüstri Mühendisliği
 
Hukuk Fakültesi

• Hukuk Bölümü
 
İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi

• İşletme Bölümü
 
• Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü
 
İletişim Fakültesi
 
• Sinema ve Televizyon Bölümü
 
İslami İlimler Fakültesi

• İslami İlimler
 
İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ ADRESİ

Adres: Kuşbakışı Caddesi No:27 34662 Altunizade Üsküdar İstanbul
 
Tel : 44 44 0 34
 
Faks : 0216 474 53 53
 
E-posta : info@sehir.edu.tr
 
www.facebook.com/IstanbulSehirUniversitesi
 
www.twitter.com/SehirUniversite
 
www.sehir.edu.tr

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna