İstanbul Aydın Üniversitesi hakkında bilgi
Ana Sayfa »Eğitim » Üniversiteler » İstanbul Aydın Üniversitesi hakkında bilgi

İstanbul Aydın Üniversitesi hakkında bilgi

   

İstanbul Aydın Üniversitesi hakkında bilgi

İstanbul Aydın Üniversitesi, iki kıtaya yayılmış İstanbul"un her iki yakasında kurulu 5 kampüse sahiptir. Ana kampüs, Avrupa yakasında, Uluslararası Atatürk Havalimanı"na 10 dakika mesafedeki Florya Kampüsüdür. Üniversite 2003 yılında Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu ile kurulmuş olup, başlangıçta 8 000 m² kapalı alana sahipken bugün bu alan 232.000 m²"ye ulaşmıştır. 2007 yılında kuruluşunu tamamlayan İstanbul Aydın Üniversitesi ise on fakülte, üç meslek yüksekokulu ve üç enstitü ile yükseköğrenimde yerini aldı.
 
İstanbul Florya, Bahçelievler, Beşiktaş, Kadıköy ve Bakırköy kampüslerinde 27.000"e yakın öğrenci ile eğitim hayatını sürdüren İstanbul Aydın Üniversitesi, çağın gerektirdiği insan gücünü yetiştirmek için modern ve çağdaş eğitim – öğretim ortamına sahiptir. İstanbul
 
Aydın Üniversitesi, 10 fakülte, 3 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul, 3 enstitü ve 15 merkezden oluşmaktadır. Bölümlerinin bir kısmında eğitimini İngilizce olarak sürdüren İstanbul Aydın Üniversitesi, Türkiye"nin en güçlü akademik ve mesleki bilgi birikimine sahip, donanımlı ve deneyimli öğretim elemanlarını bünyesinde barındırmaktadır. İstanbul Aydın Üniversitesi, öğrencilerini çağdaş değerlerle donanmış, kendini geliştirme yolunda eleştirel ve etik düşünme yeteneğini kazanmış lider kişilikli bireyler olarak yetiştirmeyi kendine ilke edinmiştir.
 
Fakültelerde 55, Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu"nda gece ve gündüz eğitimi olmak üzere 114 bölüm bulunmaktadır.
 
Yabancı dille eğitim veren program ve bölümler için dil öğretimi yapılan Bahçelievler Kampüsü, Florya Kampüsü"ne 6 km mesafede kuruludur. Her yıl ortalama 2500 öğrencinin İngilizce, İspanyolca, Rusça başta olmak üzere 13 dilde eğitim aldıkları Yabancı Diller Yüksekokulu, modern dil laboratuvarlarının yanı sıra sosyal ve kültürel olanaklarıyla da gençleri üniversite yaşamına hazırlamak üzere planlanmıştır.
 
Yaşam Boyu Eğitim programlarının yürütüldüğü Kadıköy Kampüsü ve Beşiktaş Kampüsü, İstanbul"un Asya yakasında, geleneksel mimari yapısı korunarak modern olanaklarla donatılmış estetik bir binada eğitim hizmetini sürdüren Kadıköy Bil Sanat Akademisi, çalışmalarına devam etmektedir.
 
Metropol niteliğini taşıyan ve kozmopolit bir sosyal yapıya sahip olan İstanbul"un yoğun nüfusa sahip bölgelerinde kurulu olan kampüsleriyle İstanbul Aydın Üniversitesi, bir kent üniversitesi olmanın bütün özelliklerini taşımaktadır. Kentin hem tarihî hem modern yaşam merkezlerine olduğu kadar, büyük kent yapısının sunduğu ulusal kütüphaneler gibi diğer öğrenim merkezlerine kolayca ulaşılmasını sağlayan toplu taşımacılık hatlarının hemen yanı başındadır. Ana kampüs, kurulduğu tarihten bu yana sürekli gelişen ve genişleyen fiziksel yapısıyla, bulunduğu çevreyi bir üniversite bölgesi haline getirmiş, modern yurtlar, alışveriş ve kültür merkezleri gibi sosyal tesislerin bu bölgede konumlanmasında önemli rol oynamıştır.
 
İstanbul Aydın Üniversitesi olarak Yerinde Uygulama Merkezi tüm öğrencilerin daha eğitimleri sırasında sektörle ilişki kurabilmeleri için çalışmalar yürütmektedir. Öğrenciler Üniversite eğitimleri süresince belirlenen kurum ve kuruluşlarda çalışmaktadırlar. Ayrıca “Mezun Yerleştirme” sistemi ile mezun olacak ya da daha önce mezun olmuş öğrenciler işe yerleştirilmektedir.
 
ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme sonuçları, son beş yıldır olduğu gibi bu yılda İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye"nin en çok tercih edilen vakıf üniversitesi olmuştur.


İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİNDE EĞİTİM FIRSATLARI

Bölümlerarası Geçiş İstanbul Aydın Üniversitesinde öğrenim gören öğrenciler, hazırlık eğitimi hariç kayıtlı oldukları bölümde en az bir yarıyıl okuyarak tüm derslerden başarılı oldukları takdirde, puan türü ve eğitim içeriği örtüşen bölümlere geçiş yapabilir ve geçiş yaptıkları bölümden diploma alabilirler.
 
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİNDE ÇİFT ANA DAL EĞİTİMİ

İstanbul Aydın Üniversitesinin lisans programlarında öğrenim gören öğrenciler; istedikleri takdirde kayıtlı oldukları bölüm dışında, İAÜ senatosunca belirtilen herhangi bir lisans programında, en az 36 kredilik ders alarak, başarılı olurlarsa, kayıtlı oldukları bölümünden alacakları lisans diploması yanında, çift ana dal eğitimi aldıkları bölümden de ikinci bir lisans diploması alırlar.
 
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİNDE YAN DAL EĞİTİMİ

İstanbul Aydın Üniversitesinin lisans programlarında öğrenim gören öğrenciler; isterlerse kayıtlı oldukları bölüm dışındaki İAÜ senatosunca belirlenen herhangi bir lisans programında, en az 18 kredilik ders alarak, başarılı olurlarsa, kayıtlı oldukları bölümden lisans diploması ve Yan Dal Eğitimi aldıkları bölümden Yan Dal Sertifikasına sahip olurlar.
 
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİNDE ULUSLARARASI EĞİTİM İŞBİRLİKLERİ

New York"un önemli üniversitelerinden biri olan Mercy College ile İstanbul Aydın Üniversitesi eğitim alanında önemli bir ortaklığa imza attı. Gerçekleştirilen anlaşma çerçevesinde Mercy College ve İstanbul Aydın Üniversitesi, eğitim dönemi içerisinde öğrenci değişimi başta olmak üzere akademik alanlarda ortak çalışma kararı aldı. Avrupa, Amerika ve Asya"da bulunan çok sayıda üniversite ile yaptığı uluslararası anlaşmalarsonucunda yükseköğrenime katkılarına devam eden İstanbul Aydın Üniversitesi dünyanın birinci sıradaki devlet üniversitesi University of California Berkeley ile yaz okulları iş birliği anlaşması yaptı.
 
Türkiye"de benzeri bulunmayan bir projeyi uygulamaya geçiren İstanbul Aydın Üniversitesi, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan ABD"deki University of Maryland University College (UMUC) ile anlaştı. İAÜ, çift diploma anlaşmasıyla öğrencilerine Amerika"ya gitmeden YÖK onaylı çift diploma alma imkânını sunmuş oldu.
 
Avrupa, Amerika ve Asya ülkelerinde önde gelen çok sayıda üniversite ile gerçekleştirdiği iş birliği anlaşmaları sonucunda lisans ve lisansüstü programlarında öğrencilerine çift veya ortak diploma alma imkânı sunan İstanbul Aydın Üniversitesi, UMUC anlaşması ile öğrencilerine yepyeni bir imkân daha verdi.
 
California Berkeley Üniversitesi, Maryland Üniversitesi, University College (UMUC), Howard College, San Francisco Üniversitesi, Southern California Üniversitesi, of California Davis Üniversitesi, Mercy College, The United Nations Üniversitesi, Pennsylvania Üniversitesi, Pacific McGeorge School of Law Üniversitesi, Georgetown Üniversitesi ve Hopkins Üniversitesi ile çift ana dal, 1+1, 2+2 gibi lisans ve ön lisans tamalama ve çift diploma imkânları sağlıyor.
 
350"nin üzerinde dünya üniversitesi ile iş birliği olan, İstanbul Aydın Üniversitesi “Dünya İnsanı” yetiştirmek adına çalışmalarına hızla devam ediyor. Bu işbirlikleri karşılıklı öğrenci ve akademisyen değişiminden uluslararası bilimsel proje ortaklıklarına, ortak program açmaktan akademik tecrübe ve bilgi paylaşımına kadar uzanan geniş bir yelpaze oluşturmaktadır. İAÜ akademik işbirlikleri çerçevesinde İşletme Yönetimi Lisans, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Lisans, Radyo TV Programcılığı Ön lisans, Bilgisayar Programcılığı Ön lisans programlarında çift diploma programları açılmıştır. Çift diploma programlarında öğretim dili İngilizcedir.
 
İstanbul Aydın Üniversitesinin uluslararası alanda izlediği politika, yabancı üniversiteler ile imzalanan işbirlikleri vasıtasıyla ülkeler arası öğrenci, öğretim elemanı ve personel hareketliliğini sağlamak, böylece uluslararası alanda, üniversiteler arası Kültür ve bilgi paylaşımını gerçekleştirmektir. İAÜ Erasmus Ofisi düzenlediği çeşitli seminerler ile öğrenci ve öğretim elemanlarını Erasmus konusunda aydınlatmaktadır. Her sene hareketlilik sayıları artan İstanbul Aydın Üniversitesi başarı ile çalışmalarına devam etmektedir.
 
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİNDE FİZİKİ OLANAKLAR

Bir kent üniversitesi anlayışıyla yerleşkeler kuran İstanbul Aydın Üniversitesi, öğrencilerine akademik açıdan olduğu kadar sosyal ve kültürel açıdan da farklı, renkli ve etkinliklerle dolu bir üniversite yaşamı sunmaktadır. 2003-2005 yılında Bahçelievler Kampüsünde başlayan, 2005-2006 yılından itibaren Bahçelievler"e ek olarak Florya Kampüsü ile eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden, 2010 yılı itibariyle yine Bahçelievler"de Diş Hekimliği Fakültesini kuran ve 3000 metrekare kapalı alan üzerine kurulmuş Teknoloji Merkezi, 30.000 metrekare kapalı alan üzerinde yapımı devam eden Teknoparkı ve toplamda 232.000 m² üzerinde bulunan İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerine tüm imkânları sunmaktadır. Modern derslikler, amfiler, laboratuvarlar, kütüphaneler, konferans salonları ve çağdaş eğitimde ihtiyaç duyulan her türlü teknik altyapıyla donanmış mekânlarıyla öğrencilerine yükseköğrenim olanakları sağlamaktadır.
 
Kent merkezlerinde sosyal çevre ile etkileşimli ve iş dünyasıyla iç içe konumlandırılmış kampüslerine özel veya toplu ulaşım araçlarını kullanarak hızlı, kolay ve ekonomik bir biçimde erişim olanağı mevcuttur.
 
Akademik alanları içerisindeki derslikleri, amfileri, kütüphaneleri, bilgisayar laboratuvarları, yabancı dil laboratuvarları, Gıda Teknolojisi, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı, Moda Tekstil ve Tasarımı, Grafik Tasarım, Sağlık Laboratuvarları, Tasarım ve Basım Yayıncılık, Otomotiv bölümlerinin mesleki laboratuvarları ve çizim atölyeleri, Radyo ve Televizyon, Basın ve Yayın Teknolojileri, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümlerinin stüdyolarındaki modern altyapısı ve İstanbul Aydın Üniversitesi Teknoparkı ile öğrencilerine kaliteli yükseköğretimin bütün gereksinimlerini sunmaktadır. Yükseköğretim kurumları arasında öncü rolünü üstlenmiş İstanbul Aydın Üniversitesi, Konferans Salonları, kafeteryaları, spor merkezleri kapalı spor salonları, otoparkları, yemekhaneleri ile de öğrencilerine sosyal kişiliklerini geliştirecek farklı olanaklar sunmaktadır.
 
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİNDE TEKNİK OLANAKLAR

25 Laboratuvarlı Son Teknoloji ile Donatılmış Teknoloji Merkezi…

İAÜ Teknoloji Merkezi"nde “Fizik ve Modüler Elektronik, Genel Kimya, CNC, Haberleşme ve Kontrol Sistemleri, Genetik, Gıda Mühendisliği, Mekatronik, Otomotiv, Yeni Nesil LED, Yeni Nesil LED Aydınlatma Ar-Ge ve Ölçüm Laboratuvarı, İnşaat Mühendisliği Laboratuvarı Tekstil Mikroskobi ve Merkez laboratuvarları ile Mekânik Atölyesi ve laboratuvarı” bulunmaktadır. İAÜ Teknoloji Merkezi, sadece ileri teknoloji donanımıyla değil, aynı zamanda eğitim yaklaşımları, yardımcı eğitim materyalleri, sağlık ve güvenlik koşullarıyla da örnek bir entegre eğitim ve araştırma kompleksi olarak hizmete devam etmektedir.
 
Yıllık cirosu 5 milyar TL civarında olan dünya devi FESTO ile iş birliği içerisinde kurulan Techno Center, Fen Bilimleri Enstitüsü"nün lisansüstü programlarına da hizmet ediyor. Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün"ün açılışını yaptığı Techno Center, temel mekânik sistemlerden otomotive, kimyadan gıda ve genetik uygulamalara kadar birçok değişik alanda eğitim, uygulama ve araştırma imkânı sunuyor.
 
Gelişen teknolojiyi yakından takip eden İstanbul Aydın Üniversitesi, öğrencilerine sunmuş olduğu imkânlar ve çağdaş eğitimin öngördüğü teknoloji ve bilişim altyapısı ile kesintisiz bilgi desteği sağlamaktadır. Yüksek bilgi donanımı ve teknoloji ile kurgulanmış bilgi işlem merkezi, bünyesinde 08.00-23.00 saatleri arasında hizmet sunmaktadır. Akademik ve idari personelin yanı sıra, öğrencilerine geniş bant internet hizmeti ve yüksek kapasiteli email desteği de sağlamaktadır. “Microsoft IT Akademi” üyesi kuruşlardan biri olan üniversite, Microsoft, Oracle, HP, IBM, Cisco gibi donanım ve yazılım üreticileri ile olan özel bağlantılarını öğrencilerine sunarak, onların birçok projeyi yakından görmelerini sağlamaktadır. Web ortamında öğrencilerin kişisel gelişimlerine destek olacak ve fikir paylaşımında bulunacakları forumlar oluşturulmaktadır. Yerleşkelerde görüntülü görüşme teknolojisi (3G) testleri tamamlanmış durumdadır.
 
Ayrıca, üniversitede öğrencilerinin uzaktan eğitimden faydalanmaları için gereken teknik donanım mevcuttur. Üniversite bilgisayar kullanıcılarının tamamı şifreleme ve profil tanımlama işlemlerinden geçmekte olup, herhangi bir bilgisayardan kişinin kendi şifresiyle açılan oturumundan, yine herhangi başka bir bilgisayarda kaydetmiş olduğu bilgilerine ulaşma imkânı sağlamaktadır. Kullanılan kişisel bilgisayarlar ve laboratuvar bilgisayarları min. P4 konfigürasyonlarında olup sene başlarında donanım güncelleştirmeleri veeğitim dönemi de dâhil olmak üzere, en geç 10 günlük sürelerle yazılım güncelleştirmeleri yapılmaktadır. Üniversite, başta bilişim teknolojisi ile ilgili dersler olmak üzere, birçok program ve tam öğrenme yönteminin vazgeçilmezi olan interaktif eğitim yapabilmekte, görsel öğretim araçları, sınıf ortamında yoğun olarak kullanılmaktadır. İstanbul Aydın Üniversitesi, derslerin içeriğine göre akıllı sınıf (kiosk) projesini uygulayan öncü yükseköğretim kurumlarından biridir.
 
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİNDE GELİŞİM MERKEZLERİ

Sürekli Eğitim Merkezi (SEM)

Merkezinin kuruluş gerekçesi; küreselleşen dünyada, kişilerin, kurumların ve toplumun yeniliklerden haberdar olmalarını sağlayacak eğitim faaliyetlerini yerine getirmektir. Sürekli Eğitim Merkezi, kişilerin, kurumların ve toplumun iletişimde, yönetim ve organizasyonda, sosyal yetilerde, mesleki becerilerde gelişimlerini destekleyecek seminer ve sertifika programları düzenlemektedir. Bu çerçevede 2006 yılından bugüne kadar yakın çeşitli özel ve kamu kurumlarında görev yapan 15.000"e yakın personele eğitimler verilmiştir. Ayrıca 2009-2010 döneminde, Dış Ticaret Sertifika Programı, Halkla İlişkiler Sertifika Programı, Yönetici Asistanlığı Sertifika Programı, İnsan Kaynakları Sertifika Programı, İletişim Seminerleri, Yabancı Dil Kursları düzenlenmiştir. Bireysel katılıma açık eğitimlerin yanı sıra kurumların ihtiyaçlarına yönelik eğitimleri de hizmete sunan Sürekli Eğitim Merkezi, Kişisel Gelişim Eğitimleri, Kurumsal Eğitimler, Uzmanlık Programları, Satış Geliştirme Eğitim Programları, Beceri Geliştirme Eğitim Programları, Meslek Edindirme Eğitim Programları, Avrupa Birliği Eğitim Programları, Yabancı Dil Eğitimleri ve bunların yanı sıra 250"yi aşkın farklı eğitim programını uygulamaktadır. Ayrıca Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde İŞKUR, İşgücü Yetiştirme Kursu, İGM % 90 Hibeli Eğitim Programı, Altın Bilezik, AB Projesi gerçekleştirilmiştir.
 
Yerinde Uygulama Merkezi (YUM)
 
Yerinde uygulama merkezinin amacı, öğrencileri kendi bölümleriyle ilgili sektörlerden firma / kurum / kuruluşlara yönlendirerek almış oldukları teorik bilgilerin pratikteki halini görmeleri ve pekiştirmelerini sağlamaktadır. 354.210 çözüm ortağı bulunmaktadır. Gelecekte belli bir mesleğe sahip olacak öğrenciler haftanın belli bir gününde çözüm ortaklarının fiziki mekânlarında, uygun departmanlara yönlendirilerek önce gözlem yapmaları, sistemlerini tanımaları, iş ilişkilerini ve iletişimlerini görmeleri, işin akışına ve süreçlerine dâhil olmaları ve bir süre sonra katkı sağlamaları ve katılmaları teşvik edilerek bunun karşılıklı fayda ve verime dönmesi hedeflenmektedir. Bu sayede öğrenciler bir taraftan eğitimleri sürerken diğer taraftan pratikte deneyim kazanacaklar, gerçek profesyonel iş dünyasını görecekler, eğitimleri süresince edindikleri yerinde uygulama deneyimi ile mezun olduklarında ne İstediklerini bilerek kafalarında kariyerlerini daha tutarlı bir şekilde oluşturabileceklerdir.
 
Mezun Yerleştirme Merkezi (MYM)
 
İstanbul Aydın Üniversitesi mezunlarının kendi ilgi ve becerilerine uygun kariyer planlamalarını yapmaları ve üniversitede edindikleri birikime ve kazandıkları donanıma uygun işlere yönlendirmelerine yardımcı olan merkezdir. Üniversite mezunlarının seçkin kurumlarda işe yerleştirilmeleri konusunda mezunlar ile bu kurumlar arasındaki bağlantıyı kuran Mezun Yerleştirme Merkezi, mezunların “işe alınabilirlik” ve “işte kalabilirlik” becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için kurulmuştur.
 
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİNDE SOSYAL VE KÜLTÜREL YAŞAM

İstanbul Aydın Üniversitesi, öğrencilerinin, öğretim elemanlarının ve çalışanlarının ihtiyaçlarını dikkate alarak, farklı alanlarda sosyal iklimler oluşturmaktadır. Florya yerleşkesinde 6, Bahçelievler yerleşkesinde 3 adet olmak üzere aynı anda 7500 kişinin yemek ihtiyaçlarını karşılayacağı kafeterya bulunmaktadır. Ayrıca Florya yerleşkesinde 5 Bahçelievler yerleşkesinde bir bahçe kafeteryası bulunmaktadır.
 
Kapalı ve açık spor salonlarında, öğrencilere, basketbol, voleybol, hentbol ve futbol gibi sporları yapabilme imkânları sağlanmaktadır. Kapalı spor salonunun yanı sıra, kampüsleri de aletli sporlarla ilgilenen öğrenci ve öğretim görevlileri için 2 adet fitness merkezi bulunmaktadır.
 
Tiyatro, sinema, kongre gibi kültürel etkinliklerin gerçekleştirilebileceği, teknik donanımı çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde dizayn edilmiş konferans, toplantı ve görüşme salonları bulunmaktadır. Üniversitede öğrencilerin her türlü ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış alışveriş merkezi, banka, güzellik ve bakım salonları ile kuaför de hizmet vermektedir.
 
Kapalı kampüs alanlarının birçok noktasında, güncel olayları yakından takip etmek için LCD ekranlar bulunmaktadır.
 
Siyaset, iş dünyası ve bürokrasinin önde gelen isimlerinin katıldığı haftalık ”Hayata Dair” konferanslarından, tarihî ve kültürel mekânlarımızı tanımak amacıyla binlerce öğrencinin farklı zamanlarda yaptığı gezilere; şiir, edebiyat, sinema, tiyatro ve dans gösterilerinden, teknolojik ve bilişim alanındaki yenilikleri paylaşmak ve bu alandaki genç yetenekleri teşvik etmek amacıyla düzenlenen IT günlerine kadar, İstanbul Aydın Üniversitesi sürekli yaşayan, günlük hayatı ve gelişen olayları tüm benliğiyle hisseden bir canlı organizma görünümündedir.
 
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİNDE SPORTİF FAALİYETLER

Üniversitede planlı ve periyodik olarak yapılan spor etkinliklerinin yanı sıra Sağlık, Kültür ve Spor Merkezinin öncülüğünde, öğrenci meclisi ve öğrenci kulüplerinin ortaklaşa düzenledikleri değişik spor organizasyonu gerçekleştirilmektedir. Sporun her alanında kendini hissettiren İstanbul Aydın Üniversitesi özellikle bilek güreşi, bowling ve basketbol alanlarında Türkiye şampiyonluklarına sahip ve ülkemizi yurtdışında temsil edecek kadrolar yer almaktadır. Öğrencilerin katılımları ile kurulan futbol, bowling, basketbol, voleybol, masa tenisi, satranç, bilek güreşi takımları, gerek üniversite içi ve gerekse üniversiteler arası yarışmalara katılmaktadırlar. İstanbul Aydın Üniversitesi 2010-2012 eğitim öğretim yılında tüm spor dallarında üniversiteler arası müsabakalarda birincilikler elde etmiştir. 44 kupanın yanı sıra 280 Altın, 171 Gümüş, 67 Bronz olmak üzere toplam 518 madalya kazanılmıştır.
 
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİNDE SAĞLIK VE REHBERLİK

Üniversitedeki sağlık hizmetleri birimleri, 3 doktor, 5 hemşire ile Bahçelievler ve Florya yerleşkelerindeki tam donanımlı revirlerde, 18 saat aralıksız olarak hizmet vermektedir.
 
PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZİ (PDR-AREM)

PDR-AREM" in temel amacı, İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerinin ve personelinin sorumluluk sahibi, kendini doğru ifade edebilen, pozitif iletişim becerileri ile donanmış bireyler olarak, sağlıklı bir şekilde gelişmelerini desteklemek ve çeşitli psikolojik testler yardımıyla, öğrencilerin kendilerini tanımasına yardımcı olmaktır.PDR-AREM, öğrencilerin ve çalışan personelin bireysel, sosyal, akademik ve mesleki gelişimlerini destekleyen birimdir. Öğrenci ve personelin çok yönlü gelişimlerini desteklemek amacıyla ortam hazırlar, bilgi sağlar ve yeni beceriler öğreterek, bunları aktif hayata geçirmelerine yardımcı olur.
 
PDRAREM, öğrenci meclisi ile yürütülen iş birliği çerçevesinde ortak çalışmalar yapmakta ve öğrencilerin sorunlarını saptamak için anket, görüşme ve toplantı benzeri uygulamalar gerçekleştirmektedir. Gerçekleştirilen uygulamaların analizleri sonucunda, kurum içi ve kurum dışı yönlendirmeler yapılmaktadır.
 
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELERİ

• Fen Edebiyat Fakültesi
 
• İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
 
• Güzel Sanatlar Fakültesi
 
• İletişim Fakültesi
 
• Eğitim Fakültesi
 
• Mühendislik Fakültesi
 
• Diş Hekimliği Fakültesi
 
• Hukuk Fakültesi
 
• Sağlık Bilimleri Fakültesi
 
• Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
 
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ YÜKSEKOKULLARI

• Yabancı Diller Yüksekokulu
 
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI
 
• Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu
 
• Adalet Meslek Yüksekokulu
 
• Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
 
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ADRESİ

Beşyol Mah.Inönü Cad.No:38 Sefaköy Küçükçekmece / ISTANBUL 34295
 
Tel : 0 212 444 1 428 (pbx)
 
Faks : 0212 425 57 59
 
www.aydin.edu.tr

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna