İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi hakkında bilgi
Ana Sayfa »Eğitim » Üniversiteler » İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi hakkında bilgi

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi hakkında bilgi

   

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi hakkında bilgi

Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 2008 yılında kurulan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi; ülkemizin en kapsamlı ve prestijli eğitim kurumu olma amacıyla yola çıkmıştır. 2011-2012 akademik yılında eğitim yaşamına başlayan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi; Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi"nde, uluslararası eğitim sistemlerine paralel bir program izleyerek teknolojik gelişmeleri eğitim ve öğretim hayatına hızla aktarmaktadır. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi; dinamik, yenilikçi ve araştırmacı akademik kadrosu ile özgüven sahibi, hayata geniş bir perspektiften bakan, bilgi ve teknoloji çağı ile uyumlu yeni yüzyılın parlak gençlerini yetiştirmeyi hedeflemektedir. Kısa ve uzun süreli staj imkânları ve sağladığı donanımlarla öğrencilerini iş dünyası tarafından talep edilen mezunlar olarak yetiştirmenin yanı sıra, iş dünyasına yeni girişimciler kazandırmayı da amaçlayan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, bu kapsamda Altınbaş Holding bünyesindeki risk sermaye şirketleri aracılığı ile proje ile başvuru yapan mezunlarına destek olacaktır.
 
Uluslararası ortamda tanınmış bir araştırma üniversitesi olma yolunda hızla ilerleyen İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, öğrencilerine sunduğu uluslar arası standartlara göre düzenlenen eğitim sistemi ve dünyanın birçok ülkesinde geçerli diploması ile öğrencilerine mezuniyet sonrası global şirketlerde çalışma fırsatı sunmaktadır. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi öğrencileri, Erasmus Programı çerçevesinde İspanya, Almanya, İtalya, Bulgaristan, Portekiz gibi Avrupa Birliği üyesi ülkelerin önde gelen üniversiteleriyle tüm fakülteler bazında Erasmus anlaşmalarından yararlanabilmektedirler.
 
Her sene yapılan araştırmalarda dünyanın en yaşanılası şehri seçilen Kanada"nın Vancouver"de Şehrinde bulunan Pera College ile iş birliğine giden İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, arzu eden öğrencilerine 8 ay boyunca, haftada 28 saat, farklı ülke öğrencileri ile birlikte İngilizce eğitim imkânı sağlamaktadır. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, Almanya"nın en köklü üniversitelerinden Köln Üniversitesi ile Hukuk alanında yaptığı çift diploma anlaşüniversitenin de diploması ile mezun olabilme imkânı sunmaktadır. Bu programdan yararlanan öğrenciler ayrıca Amerikan Hukuk Sistemine ilişkin sertifikaya da sahip olabilme imkânına sahiptirler.
 
Amerika Birleşik Devletleri"nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Massachussetts Üniversitesi ile yapmış olduğu iş birliği anlaşmasıyla İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi öğrencileri, Massachussetts Üniversitesinde eğitim görerek, staj yapabilmektedirler.


İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİNDE BURSLAR

ÖSYM BURSU:

Üniversite tercihlerini gerçekleştiren öğrenciler, ÖSYM tarafından yerleştirilecekleri programlarda belirlenen burs oranlarıyla eğitim görmeye başlar.
 
• Tam burslu programlara yerleştirilen öğrenciler, öğrenim ücretinin tamamından
 
• % 75 burslu programlara yerleştirilen öğrenciler, öğrenim ücretinin dörtte üçünden
 
• % 50 burslu programlara yerleştirilen öğrenciler, öğrenim ücretinin yarısından
 
• % 25 burslu programlara yerleştirilen öğrenciler ise öğrenim ücretinin dörtte birinden muaf olurlar.
 
Burslar karşılıksız olup öğrenimlerine İngilizce Hazırlık Sınıfından başlayanlar için 5 akademik yıl, doğrudan lisans programlarından başlayanlar için 4 akademik yıl boyunca geçerlidir. Bu sürelerin aşılması durumunda burs oranı, ilk yıl giriş oranının %80"ine, ikinci yıl için %50"sine düşer. Üçüncü yıla uzama durumunda burs tümüyle kesilir.
 
ONUR BURSU

İngilizce Hazırlık Programından sonraki her akademik yılın sonunda, hem o yıl için bağlı oldukları öğretim programında belirtilen normal dersleri almış hem de genel not ortalamasını 3.50"nin üstünde tutmuş öğrencilere verilen burstur. Öğrenciler, belirlenen Onur Bursunu o yıl boyunca belirlenmiş oranlarla almaya devam eder. Aynı koşulları sağlayan giriş %25, %50,%75 burslu öğrencilere de aynı oranlarda burs verilir. Bu burs için her akademik yıl başında yeniden değerlendirme yapılır.
 
SPOR VE SANAT BAŞARI BURSLARI

Çeşitli spor veya sanat dallarında ulusal ve uluslar arası başarılar elde etmiş öğrenciler arasından üniversite adına spor veya sanat faaliyetlerinde bulunmak üzere seçilenler ile üniversite adına ulusal ve uluslar arası başarılar elde eden öğrencilere verilen burstur.
 
DİĞER BURS VE DESTEKLER

Bu bursların yanı sıra Çalışma Bursu, Destek Bursu, Öğrenim Kredisi ve %15 Kardeş İndirimi gibi imkânlar sunulmaktadır.
 
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi; Öğrencilerinin % 80"ine burs imkânı sunarak, bu konuda bir örnek oluşturmaktadır.
 
Uluslararası standartlara göre düzenlenen eğitim sistemi ve dünyanın birçok ülkesinde geçerli diploması ile öğrencilerine mezuniyet sonrası global şirketlerde çalışma fırsatı sunmaktadır. AKTS"nin (Avrupa Kredi Transfer Sistemi) sağladığı avantajlar ile öğrenciler dünyanın çeşitli üniversitelerinde eğitim ve öğretim hayatlarına devam edebilmektedirler.
 
LYS yerleştirme sonuçlarına göre İlk 2000 içerisinde yer alan öğrenciler burs almaya hak kazanmaktadır. Tüm programlarda bulunan % 25 seçmeli ders uygulaması öğrencilerin ilgi duydukları alanlarda uzmanlaşmaları sağlanmaktadır.
 
Sektörün önde gelen profesyonellerinin de verdiği seçmeli dersler öğrencileri iş dünyasının gerçeklerine hazırlamaktadır.
 
Kısa ve uzun süreli staj ve iş imkânı sunarak öğrencilerin kariyer planlarını sağlıklı bir şekilde oluşturmasına yardımcı olmaktadır.
 
Deneyim ve dinamizmi bir araya getiren akademik kadro ulusal ve uluslararası araştırmalarla sürekli olarak yenilikçi bilgiler üretmektedir.
 
Çalışma ve başarı bursları sayesinde öğrenciler kendi gelişimlerine birinci elden katkıda bulunmaktadırlar. Öğrenciler yıl içerisinde başarısız olmaları durumunda eksiklerini ücretsiz İngilizce Hazırlık Yaz Okulu ile tamamlama imkânına sahiptirler.
 
İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELERİ

• Eczacılık Fakültesi
 
• Tıp Fakültesi
 
• Fen – Edebiyat Fakültesi
 
• Güzel Sanatlar Ve Tasarım Fakültesi
 
• Hukuk Fakültesi
 
• İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi
 
• Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi
 
İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ YÜKSEKOKULLARI

• Yabancı Diller Yüksekokulu
 
İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ ADRESİ

Mahmutbey Dilmenler Caddesi, No:26, 34217 Bağcılar – İSTANBUL
 
Tel : 0 212 604 01 00
 
www.kemerburgaz.edu.tr

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna