İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu hakkında bilgi
Ana Sayfa »Eğitim » Üniversiteler » İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu hakkında bilgi

İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu hakkında bilgi

   

İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu hakkında bilgi

Kavram MYO; Kavram Eğitim Vakfı tarafından gençlerimize meslek edindirmek, yükseköğretim imkanı sağlamak ve ilgili sektörlerin ihtiyaç duyduğu alanlarda nitelikli bireyler yetiştirmek amacıyla Sayın Bahattin DURMUŞ başkanlığında 2007 yılında kurulmuştur.
 
Kavram MYO ön lisans programlarının içeriği, ilgili sektörlerin ihtiyaçlarını karşılayacak tarzda hazırlanmıştır. Programlar günümüz iş koşullarına ve sektörel ihtiyaçlara uygun olarak şekillendirilmiştir. Amaç gençlere prestijli bir gelecek sunmak ve onları geleceğe hazırlamaktır.
 
Kavram Meslek Yüksekokulu; üniversite-sanayi işbirliğini hayata geçirmek amacıyla çok sayıda işletme ile imzalamış olduğu işbirliği protokolleri ile iş dünyasındaki gelişmeleri yakından takip eden, akademik bilgi ile mesleki eğitimi birlikte sunan bir meslek yüksekokulu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
 
Kavram Meslek Yüksekokulunda kariyer planlama merkezi, öğrencilerin işe alınabilirlik ve işte kalabilirlik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla hizmet vermektedir. Kavram MYO"da öğrencilerin kariyer planları eğitimleri sırasında yapılmaktadır. Öğrenciler staj sırasında bilgi ve becerileri doğrultusunda mezun olduklarında severek yapabilecekleri kendilerini geliştirebilecekleri işlere yönlendirilerek profesyonel iş hayatına ilk adımlarını atmaktadırlar.


ÖĞRENCİLERİN EĞİTİM YAŞAMINDA EN BÜYÜK DESTEK KAVRAM MESLEK YÜKSEKOKULU

Kavam MYO idari ve akademik kadro olarak Erasmus kapsamında değişim programlarını deneyimleyen bir meslek yüksekokuludur. Yurtdışı ilişkileri ofisi, yurtdışı değişim programları ile her öğrencisine dünyanın kapılarını açmaktadır. Öğrencilere uluslararası diplomaya sahip olma, yurtdışı deneyimi kazanma, faklı dil öğrenme farklı kültürler tanıma ve dünyanın önde gelen üniversitelerinin eğitim sistemlerini deneyimleme fırsatı sunmaktadır.
 
KAVRAM MESLEK YÜKSEKOKULU BİR “DÜNYA OKULUDUR”
 
Kavram MYO öğrencilerine akademik olarak lisans derecesini alması için uluslararası alanda önemli bir fırsat sunmaktadır. Öğrenciler uzaktan online eğitim programları sayesinde İngiltere"nin önde gelen üniversitelerinden kısa bir sürede mezun olma şansı elde ederken zaman ve mekandan bağımsız eğitim alabilmekte,istediği yerde çalışabilmekte ve yaşayabilmektedir. İngiliz Üniversitelerinde uzaktan eğitimler aynen örgün eğitimde olduğu gibi lisans programlarında üç yıldır.Kavram MYO öğrencileri bu üniversitelerde bir yıl daha okuyarak lisans diploması alabilmektedir.
 
YAŞAM İÇİN ÖĞRENME FIRSATINI KAVRAM MYO İLE YAKALAYIN
 
Kavram MYO"da akademik yaşamı sosyal, kültürel, sanatsal, sportif etkinlikleriyle renklendiren öğrenci kulüpleri öğrencilerin entelektüel birikimlerinin zenginleştirilmesinde önemli rol oynar. Öğrenci kulüpleri ile öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini özgürce keşfetmelerine ve geliştirmelerine, aynı zamanda yaratıcılıklarını ortaya koymalarına olanak sağlanmaktadır.
 
PSİKOLOJİK DANIŞMA REHBERLİK SERVİSİ HER ZAMAN YANINIZDA

Kavram MYO için öğrencilerin sağlıklı ve mutlu bireyler olarak eğitimlerini sürdürmeleri önemlidir. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık birimi öğrencilerin yaşadıkları duygusal, sosyal ve benzeri sorunlarıyla ilgili danışabilecekleri bir birimdir. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık biriminde ortaya çıkabilecek problemlere yönelik önleyici çalışmalar yürütülmekte, öğrencilerin yaşayabilecekleri sorunlara karşı daha hazırlıklı olmaları sağlanmaya çalışılmaktadır.
 
EĞİTİME TAM DESTEK KAVRAM MYO"DAN
 
İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu 17 eğitim programında okuyan öğrenciler için öğrenim ücretleri ve koşulları konusunda çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır.
 
KAVRAM EĞİTİM VAKFI BURSLARI
 
Yüksek Öğretim Kurumu ( YÖK) Bursu :

Yükseköğretim kurumu YÖK tarafından %25,%50 ve %100 burslu kontenjanlarına yerleştirilen öğrencilere verilen burstur.
 
Başarı Bursu :

Akademik ortalaması 3.00 ve üstünde olan öğrencilere verilen burstur.
 
Üstün Sporcu Başarı Bursu :
 
Herhangi bir spor branşında lisansı olduğunu belgelendiren öğrencilere verilen burstur.
 
Eğitime Destek Bursu:
 

Mütevelli Heyetince belirlenen engelli öğrenciye öğrenim ücreti üzerinden %25, Öğretim üyesi ve öğretmenlerin eş ve çocuklarına %15, Şehit ve gazi eş ve çocuklarına %25,Türk silahlı kuvvetleri mensupları eş ve çocukları, meslek yüksekokulumuzu kazanan eş ve kardeşlerden birisine %15 burs verilmektedir.
 
Kavram Meslek Yüksekokulu, kurulduğu günden bu yana akademik bilgisi ve mesleki donanımı yüksek bireyler yetiştirirken, öğrencilerin kültürel ve sosyal etkinlikler ile de yaşama hazırlayan bir meslek yüksekokulu olma bilinciyle eğitimdeki farklılığını korumakta, çalışmalarını bu farklılık ilkesi ile yapılandırmaya devam etmektedir.
 
KAVRAM MESLEK YÜKSEKOKULU ÖN LISANS PROGRAMLARI

• Aşçılık
 
• Bankacılık ve Sigortacılık
 
• Basım ve Yayın Teknolojileri
 
• Bilgisayar Programcılığı *
 
• Bilgisayar Teknolojisi
 
• Çocuk Gelişimi *
 
• Çorap ve Moda Tasarımı
 
• Dış Ticaret *
 
• Grafik Tasarımı
 
• Halkla İlişkiler ve Tanıtım *
 
• İşletme Yönetimi
 
• Lojistik *
 
• Radyo ve Televizyon Teknolojisi
 
• Sağlık Kurumları İşletmeciliği *
 
• Turizm ve Otel İşletmeciliği
 
• Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik *
 
• Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik *
 
Bu programların ikinci öğretimleri mevcuttur.
 
KAVRAM MESLEK YÜKSEKOKULU ADRESİ
 
ŞİŞLİ Yerleşkesi

Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi No: 114 Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul Tel : 0 212 216 09 10 Faks : 0 212 216 09 14
 
ÜMRANİYE Yerleşkesi

Alemdağ Caddesi Ufuk Sokak No:2 Ümraniye / İstanbul
 
Tel : 0 216 520 05 50
 
Faks : 0 216 520 05 54
 
www.kavram.edu.tr

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna