Bezmialem Vakıf Üniversitesi hakkında bilgi
Ana Sayfa »Eğitim » Üniversiteler » Bezmialem Vakıf Üniversitesi hakkında bilgi

Bezmialem Vakıf Üniversitesi hakkında bilgi

   

Bezmialem Vakıf Üniversitesi hakkında bilgi

Bezmialem Vakıf Üniversitesi, T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından, 2010 yılında, Türkiye"de sadece sağlık bilimleri alanına odaklanan ilk vakıf üniversitesi olarak kuruldu. Üniversite bünyesinde Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakülteleri ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Adli Bilimler Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Yüksekokulu bulunmaktadır.
 
Kendi kaynaklarıyla, kâr amacı gütmeden Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından kurulan, kamu tüzel kişiliğine sahip bir vakıf üniversitesi olan T.C. Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi; eğitim, araştırma ve klinik çalışmalar ile sağlık bilimleri alanındaki bilim dallarına odaklanarak, çağın gereksinimlerine cevap verebilen, ülkemizin değerlerine farklılıklarına saygılı, tüm insanların sağlık düzeyini yükseltecek, uluslararası düzeyde rekabet edebilecek donanımda öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir.
 
Eğitim düzeyi, bilimsel araştırma ve yayınları, kültür sanat etkinlikleri ile dünyanın önde gelen yükseköğretim kurumları arasında olma yolunda ilerleyen Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, sağlık bilimleri alanında öğrencilerine kaliteli bir eğitim, renkli bir üniversite yaşamı ve güvenli bir gelecek sunmaktadır.


BEZMİALEM VAKIF ÜNİVERSİTESİNDE YABANCI DİL

Öğrencilerin dünyadaki yenilikleri, konularıyla ilgili gelişmeleri ve uluslararası kaynakları yakından takip edebilmelerinin sağlanması amacıyla Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi"nde 1 yıllık İngilizce hazırlık eğitimi zorunludur. Hazırlık eğitiminden sonra devam edenmeslekî İngilizce dersleri, Bezmiâlem mezunlarına yurt içi ve yurt dışında birçok iş fırsatının da kapılarını aralamaktadır.
 
13 Türk, 14 yabancı eğitmenden oluşan Yabancı Diller Bölümü akademik kadrosu, başta eğitim işbirliği yapılan Yale Üniversitesi İngilizce Eğitim Bölümü tarafından verilen hizmet içi eğitim seminerleri olmak üzere çeşitli seminer ve konferanslara katılarak İngilizce eğitimi alanındaki yenilikleri yakından izlemektedir.
 
BEZMİALEM VAKIF ÜNİVERSİTESİNDE KAMPÜS

Kampüs, İstanbul"un kalbinde, tarihî yarımadanın merkezi Aksaray/Fatih"te yaklaşık 100.000 metrekarelik alana kuruludur. Tarihi binaları, bakımlı yeşil alanları, temiz ve güvenli çevresi, toplu taşıma araçları ile kolay erişim imkanı, düzenli trafiği ve eğlence olanakları kampüsün öne çıkan özellikleri arasındadır. Önümüzdeki yıllarda ise Hasdal"da 350 dönümlük bir alana kurulacak yeni kampüs hizmete girecektir.
 
Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, öğrencilerinin eğitim ve öğretim beklentilerini eksiksiz karşılamanın yanı sıra sosyal ve kültürel açıdan da dinamik bir ortamda yaşamalarını hedeflemektedir. Bu amaçla, öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak ve keyifle vakit geçirebilmelerine olanak sağlayacak birçok sosyal ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yapılmaktadır.
 
Sayısız kültür, sanat, sosyal sorumluluk ve spor faaliyetinin gerçekleştiği üniversitede Kültür Sanat ve Edebiyat Kulübü, Gezi ve Etkinlik Kulübü, Fotoğrafçılık Kulübü, Türk MSIC Kulübü, Sinema Kulübü, Tiyatro Kulübü, Anime-Manga Kulübü, Müzik Kulübü, Sosyal Gelişim ve Sorumluluk Kulübü ve Tıbbî Araştırmalar Kulübü gibi üniversite hayatına renk katan öğrenci kulüplerinin sayısı da her geçen gün artmaktadır.
 
BEZMİALEM VAKIF ÜNİVERSİTESİNDE EĞİTİM KALİTESİ

Deneyimli öğretim kadrosu, güçlü teknolojik altyapısı, modern derslik ve laboratuvarları ve çağdaş eğitim programlarıyla alanlarında başarıya koşacak mezunlar yetiştirmeyi hedefleyen Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, öğrencilerine teorik bilgilerin pratik uygulamalarla bütünleştiği üst düzeyde eğitim vermektedir. Yüksek eğitim kalitesini sağlayan unsurların başında öğrencilerini meslek hayatları boyunca başarıya taşıyacak temel bir eğitim vermesinin yanı sıra özgür düşünme konusunda cesaretlendiren, araştırma ve sorgulama becerilerini geliştirmeye yönelik, uluslararası standartlara göre düzenlenmiş programlar uygulaması gelmektedir.
 
BEZMİALEM VAKIF ÜNİVERSİTESİNDE BURSLAR

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, geçmişten bugüne taşıdığı kültürü ve vakıf geleneği doğrultusunda, başarılı öğrenciler için her türlü olanağı sağlamaktadır. İlk 100, 101-500 arası, 501-1000 arası, 1001-2000 arası derece yapan öğrencilere verilen özel bursların yanı sıra ilk tercih indirimi, akademik başarı bursu, peşin ödeme indirimi, öğretim elemanı indirimi ve kardeş indirimi gibi çeşitli imkanlar da sunulmaktadır.
 
BEZMİALEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELERİ

• Tıp Fakültesi
 
• Diş Hekimliği Fakültesi
 
• Eczacılık Fakültesi
 
• Sağlık Bilimleri Fakültesi
 
BEZMİALEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ ADRESİ
 
Adnan Menderes Bulvarı Vatan Cad. 34093 Fatih İstanbul
 
Tel : 0 212 523 22 88
 
Faks : 0 212 523 23 26
 
www.bezmialem.edu.tr

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna