Canik Başarı Üniversitesi hakkında bilgi
Ana Sayfa »Eğitim » Üniversiteler » Canik Başarı Üniversitesi hakkında bilgi

Canik Başarı Üniversitesi hakkında bilgi

   

Canik Başarı Üniversitesi hakkında bilgi

Canik Başarı Üniversitesi, Samsun Canik'te olan bir vakıf üniversitesidir. Başarı Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı ile Tanrıverdi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı güç birliği yaparak 10 Haziran 2009 tarihinde Canik Başarı Üniversitesi'nin kuruluş çalışmalarına başlamışlardır. Üniversite 2012 - 2013 akademik eğitim-öğretime başladı.
 

NEDEN CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ

• Yeşil ve mavinin buluştuğu Samsun"da kampüs eğitimi
 
• Yüksek donanımlı modern ortamlarda kaliteli eğitim
 
• Uluslararası deneyimli akademik kadro
 
• Zengin burs imkânları
 
• İlk yıldan itibaren iş dünyasıyla bütünleşmiş uygulamalı eğitim hayatı
 
• Yurt dışı üniversiteleriyle eğitim anlaşmaları ve değişim programları
 
• Erasmus değişim programıyla yurt dışı eğitim imkânı
 
• Etkin İngilizce dil eğitimi ve seçmeli ikinci dil eğitimi
 
• Kültür sanat ve sosyal etkinliğin çeşitliliği
 
• Sportif ve sosyal kulüp faaliyetleri
 
• Çift anadal ve yan dal eğitimi imkânı


CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

İnsan ilişkilerinde başarılı, nitelikli, mesleki bilgi ve tecrübeye sahip, donanımlı, uluslararası iş dünyasının pazar gerçeklerini kavrayan, küresel iş operasyonlarını verimli yönetebilen, analitik düşünme becerisine sahip, çözüm odaklı bireyler yetiştirmeyi amaçlamıştır.
 
İşletme Bölümü

İşletme Lisans Programı"nı farklı kılan özelliklerin en önemlisi, işletme alanındaki bilimsel gelişmeleri izleyen ve öğrencileriyle paylaşan, Ülkemizdeki gelişmeler ve dinamikler kadar, dünyadaki gelişmeleri de takip edip yorumlayan, kariyerinize ve hayatınıza dair pek çok konuda konuşabileceğiniz ve sizlere mezun olduktan sonra da destek vermeye devam eden bir akademik kadroya sahip olmasıdır.
 
Öğrencilerine, yetkin akademik kadrosunun yanı sıra, yaşatarak öğretme felsefesiyle hareket ederek geleneksel eğitim anlayışının dışında modern bir ortam sunuyor. Gelecekte iş dünyasında karar almada, yönetimde ve iletişimde etkin, çözüm üreten ve strateji geliştiren bir kariyer planlıyorsanız, işletme bölümünde bu yönlerinizi geliştirebilirsiniz.
 
Uluslararası Ticaret ve İşletme Bölümü
 
Başlangıçta etkin bir dil eğitimi alan öğrenciler, bölümde, temel işletme ve ekonomi derslerine ek olarak, girişimcilik, bankacılık, sigortacılık, uluslararası ticaret hukuku, uluslararası lojistik ve taşımacılık, uluslararası perakendecilik, küresel ticaret ve yatırım uygulamaları, bölgesel işletme politikaları, ihracat-ithalat, gümrük mevzuatları gibi önemi giderek artan konularda eğitim alacaktır.
 
Uluslararası ticarette aktif rol almak, uluslararası şirketlerin yönetiminde bulunmak, farklı konumlardaki ticaret potansiyelini uluslararası boyuta taşımak isteyen, girişimci, büyük hedefleri olan bir kariyer planlıyorsanız, Uluslararası Ticaret ve İşletme bölümünde bu eğitimi alabilirsiniz.
 
CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

Canik Başarı Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Temel Fen Bilimleri alanında, bilimin prensip ve işleyişini kavramış, analitik düşünceye sahip, çözüm üreten, yüksek donanımlı mezunlar vermeyi, tabii bilimler alanında dünyayla rekabet edebilecek bilim adamları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
 
Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü

Doğa bilimleri, teknolojik yeniliklerle birlikte çok hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Özellikle Moleküler Biyoloji ve Genetik"teki ilerlemeler hem insan olarak kendimizi, hem yaşadığımız çevredeki canlıları anlamada yeni bir çığır açmıştır. Genetik ve onunla birlikte hücre biyolojisi "İNSAN VUCUDUNU"" şekillendiren faktörleri anlamamız için en önemli alanlardır. Ve ayrıca çağın en önemli hastalıkları olan kanser, diyabet vediğer hastalıkların nedeninin anlaşılmasında, hastalıkların teşhisinde ve tedavisinde de genetik ve hücre biyolojisi yeni yollar sunmaktadır. Genetik ve hücre biyolojisindeki ""yeni ilerlemeler"" bu alanda çalışacak bilim adamlarınca sağlanacaktır. Doğa biliminin insan hayatındaki öneminin ve Türkiye"nin daha yarışçı ekonomiye sahip olması bilincinde olan Canik Başarı Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, yurt dışında çalışmış, uluslararası alanda tanınan bilim adamlarını istihdam etmeye başlamıştır. Bölüm, Türkiye"nin hem doğa bilimleri alanında ihtiyacını karşılayıp hem de uluslararası alanda rekabet edebilecek bilim adamlarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümündeki derslikler ve laboratuvarlar öğrencilerin hem teorik bilgileri edinmesi için hem de moleküler biyoloji ve genetik laboratuvar tekniklerini öğrenmesi için dizayn edilmiştir. Öğrenciler hem moleküler biyoloji ve genetik alanlarındaki kendi bilgilerini geliştirecekler, hem de yeni bilgilerin elde edilmesi için projelerde bizzat kendileri çalışma olanağı bulacaklar.
 
CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK VE MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

Ulusal ve evrensel değerler konusunda bilgili, girişimci ve üretici düşünceye sahip örgenciler yetiştirmeyi, kampüste ve anlaşmalı bulunduğu uluslararası üniversitelerle sunacağı imkânlarla modern eğitim yapmayı hedeflemektedir.
 
CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ

Mimarlık dünyanın en eski mesleklerinden biri olarak kabul edilir. İnsanların barınma, dinlenme, çalışma, eğlenme gibi ihtiyaçlarını sürdürebilmelerini sağlamak üzere, daha estetik, daha fonksiyonel yapıları, gerekli mekânları tasarlamak, mimarların çalışma alanını oluşturur. Gerekli mekânlar ihtiyaç duyulan özellikleriyle ekonomik ve teknik olanaklarla bağdaştırılarak estetik bir şekilde inşa edilir. Mimarlık bölümünde modern mimarinin yenilikçi yaklaşımları sergilenecek, modern eğitim süreci, donanımlı ve uluslararası tecrübeye sahip öğretim üyeleriyle sağlanacaktır.
 
CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ

Toplumun geleceğini şekillendirecek öğretmenlerini, öğretim üyelerini, eğitim bilimcilerini ve eğitim yöneticilerini, planlamacılarını, modern eğitim ve uygulamalı bir programla yetiştirmek, yüksek donanımlı mezunlar vermek fakültenin amacıdır.
 
Eğitim Bilimleri Bölümü

Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık Anabilim Dalı (PDR)

Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık programı, günümüzde en çok ihtiyaç duyulan bir eğitim alanıdır. Bu bölümde, öğrencilere psikolojik danışmanlık ile ilgili bilgi ve beceriler kazandırılarak, mesleğini ve insanı seven, iletişim becerileri gelişmiş, empati yapabilen, sorunlara duyarlı bir psikolojik danışman olarak mesleğinin gereğini yerine getirebilen mezunlar yetiştirilmektedir. Bu programdan mezun olanlar, resmi ve özel öğretim kurumlarında rehber öğretmen olarak çalışmanın yanında, çeşitli kuruluşlarda danışman sıfatıyla da görev alabilmektedirler.
 
Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Programı"nın amacı, ülkemizin öncelikli ihtiyacı olan “Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni”ni yetiştirmek, Türk Dili"nin, Türk Edebiyatı"nın, Türk Kültürünün eğitim ve öğretimi için, hem ülkemize, hem Türk dünyasına, hem de Dünya Türkoloji merkezlerine “nitelikli öğretmen, araştırmacı, uzman, bilim adamı” kazandırmaktır. Bunları yaparken öğrencilerine, akademik ve meslekî açılardan bilimsel bakış açısına sahip, araştırmacı ve sorgulayıcı kimlik kazandırmayı da hedeflemektedir. Bölümde, Türk Dili ve Edebiyatı alan dersleri ile öğretmenlik formasyonu kazandıran eğitim dersleri verilmektedir.
 
Canik Başarı Üniversitesi"ndeki enstitüler, lisansüstü eğitimde Ar-Ge imkânları oluşturmayı, bilimsel araştırmaların yürütülmesi ve geliştirilmesini sağlayarak bilgi birikimine katkıda bulunacak bilim insanları yetiştirmeyi görev edinmiştir.
 
CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ ADRESİ

Gürgen Yatak Köyü Samsun
 
Tel : 0 362 435 05 35
 
Faks : 0 362 333 35 37
 
www.basari.edu.tr

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna