Çağ Üniversitesi hakkında bilgi
Ana Sayfa »Eğitim » Üniversiteler » Çağ Üniversitesi hakkında bilgi

Çağ Üniversitesi hakkında bilgi

   

Çağ Üniversitesi hakkında bilgi

Çağ Üniversitesi, anaokulundan ilköğretime, kolejden üniversiteye 30 yıla yaklaşan eğitim-öğretim deneyimine sahip, Bayboğan Eğitim Vakfı tarafından 1997 yılında kurulmuş, uluslararası normlara sahip, Akdeniz Bölgesinin ilk Vakıf Üniversitesidir.
 
Çağ Üniversitesi, Atatürkçü düşünce doğrultusunda eğitim-öğretim yapan, evrensel değerlere sahip, global anlamda geniş vizyonlu, özgür düşünceye ve yaratıcılığa önem veren, dürüst, ahlaklı meslek ve bilim adamları yetiştirmeyi kendisine misyon edinmiştir. Bünyesinde; Uluslararası İşletme, Uluslararası Finans, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Lojistik, Uluslararası Ticaret, Turizm İşletmeciliği Bölümlerinden oluşan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; Hukuk Fakültesi; İngilizce Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı ve Psikoloji Bölümlerinden oluşan Fen- Edebiyat Fakültesi ve bunların yanında Dış Ticaret, Halkla İlişkiler, Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik, Lojistik, Bankacılık ve Sigortacılık ve Adalet programlarından oluşan Meslek Yüksekokulu, İşletme Yönetimi (MBA), Kamu Hukuku, Özel Hukuk ve İngiliz Dili Eğitimi Yüksek Lisans Programları ile İşletme Doktora Programlarından oluşan Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Hazırlık Okulu bulunmaktadır.
 

Öğrenim dili İngilizce olan Çağ Üniversitesi"nden mezun olan öğrenciler gerek yabancı dil alanındaki, gerekse akademik alanlardaki donanımlarını uluslararası sınavlarda kullanarak başarılar elde etmektedirler. Öğrencilerin talepleri doğrultusunda birçok dünya dili arasından ikinci bir yabancı dil öğretilmektedir ve en son teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarda üst seviyede bilgisayar eğitimi verilmektedir. Avrupa Üniversiteler Birliği"ne üye olan Çağ Üniversitesinde öğretim dilinin İngilizce olması sayesinde öğrenciler Avrupa Birliği eğitim ve kültür olanaklarından biri olan ERASMUS programından öncelikle yararlanmaktadırlar. Almanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya, Letonya, Litvanya, Macaristan, Polonya, Portekiz, Slovakya gibi 16 Avrupa ülkesinden 32 seçkin üniversite ve 3 Amerikan üniversitesiyle anlaşması bulunmaktadır. Ayrıca bu ülkelerden çok sayıda öğrenci Çağ Üniversitesi"ni internette araştırarak uluslararası öğretim kadrosuna sahip olması ve eğitim dilinin İngilizce olması nedeniyle tercih etmektedirler. Çağ Üniversitesi bölgede “Diploması Avrupa"dan Onaylı” tek üniversite olma özelliğine sahiptir.
 
Dersler küçük gruplar halinde, modern dersliklerde, çoğu yurt dışında eğitim görmüş yerli ve yabancı öğretim üyeleri tarafından, çağdaş ve global bir perspektif ön planda tutularak bilgisayar destekli olarak verilmektedir. Çağ Üniversitesi"nde 3 Adet Türkçe, 4 Adet İngilizce olmak üzere toplam 210 bilgisayarlık 7 laboratuvar, ayrıca toplam 60 bilgisayarlı serbest kullanım alanları ile buna ek olarak kütüphane içerisinde 30 tane notebook pc öğrencilerin kullanımına sunulmuştur. Ayrıca tüm kampüs sınırları icerisinde kablosuz internet hizmeti sağlanmıştır. Öğrencilerin ders dışı zamanlarını geçirebilecekleri oyun salonunda bilardo, masa tenisi, air-hockey gibi oyunlar bulunmaktadır. Günün her saati taze kuru ve yaş pastaların, kahve ve çay çeşitlerinin sunulduğu Çağ Cafe, 1000 kişilik yemekhane, sadece et ürünlerinden yapılan yiyeceklerin sunulduğu Orman Cafe öğrencilerin fastfood yiyecek ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Garden Cafe"de ise öğrenciler için her gün tabldot yemek çıkmaktadır. Üniversite kampüsünde bulunan spor salonu uluslararası ölçülerde basketbol, voleybol ve hentbol sahasına sahip olup resmi maçların oynanabileceği donanıma sahiptir. Ayrıca; badminton, fitness, voleybol ve mini futbol sahaları, kum voleybol sahası, golf sahası, masa tenisinin öğrencilere gün boyu hizmet vermektedir. Tiyatro Salonu bir yandan Tiyatro Kulübüne bağlı toplulukların çalışmalarını sürdürmeleri ve oyunlarını sergilemeleri için hizmet veren bir yandan da bölgesel ve ulusal bazdaki tiyatro topluluklarının oyunlarını sergilediği önemli bir sanat merkezidir. Üniversite, kampüste bulunan yüksek teknoloji ve kalite donanımlı sinema salonu ile güzel sanatların en önemli dallarından biri olan sinemayı öğrencilerine izletme keyfini yaşatmaktadır. Çağ Üniversitesi, Dünya standartlarında ve çağın gereklerine uygun, öğrencilerin her türlü faaliyet ve etkinliklerini rahatlıkla geliştirebilmelerine olanak sağlayacak imkan, kapasite ve niteliklere sahip bir kampusa sahiptir.
 
Bünyesinde 2500 metrekare lik bir alana sahip olan kütüphane en son teknolojiyle donatılmış olup, öğrencilerin her türlü (multimedya, bilimsel yayınlar, periyodikler, dergi ve kitaplar, laptoplar ve bireysel çalışma odaları vb.) ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılmıştır. Türkiye"de ilklere imza atan Çağ Üniversitesinde ayrıca, yine ilk kez raflarda laptop uygulaması başlatılarak, öğrenciler kütüphane kartı ile kitap alır gibi laptop alabilmektedirler. Dinamik yapısı, modern kampusu, uluslararası öğretim kadrosu ve öğrencilerine sunduğu kaliteli eğitimle ön plana çıkan Çağ Üniversitesi 17.yılına girerken fiziksel ve akademik altyapısını tamamlayarak mevcudunun çok üstündeki öğrenciye etkin ve yetkin bir şekilde hizmet verebilecek düzeye ulaştı. Türkiye"deki Vakıf Üniversiteleri arasında bir ilk olan ve Üniversite kampusunda bulunan ve özgün tasarımı ile dikkat çeken “Bilim ve Teknoloji Evi (BİTEV)”;2500 metrekarelik bir alana sahip ve en son teknolojiyle donatılmış olan kütüphane ve burada Türkiye"de ilk kez başlatılan öğrencilerin kütüphane kartı ile kitap alır gibi laptop alabilecekleri “raflarda laptop uygulaması”; alanlarında uzman yabancı uyruklu öğretim elemanlarıyla işlenen dersler Çağ Üniversitesini tercih edecek olan seçilmiş özel öğrencilere sunulacak olanaklardan bazıları. Çağ Üniversitesi kampüsü içerisinde modern sanat galerisi öğrenci kulüpleri için çalışma odaları, sahne sanatları ve görsel sanatlarla ilgilenen öğrenciler için çalışma salonlarının yer aldığı profesyonel sahne, ses ve ışık donanımına sahip 1200 kişilik amfi tiyatro içerisinde yer alan kültür-sanat kompleksi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bilgisayar laboratuvarı, internet odaları ile kablosuz internet sistemi, cep sineması gibi eğitimsel ve kültürel faaliyetlere yönelik alanlar, öğrencilerin her an sportif faaliyetlerini sürdürebilecekleri halı saha, voleybol, fitness, mini golf, basketbol, tenis ve plaj voleybolu sahaları, kantin ve kafeterya ve kapalı spor salonu yer almakta ve bünyesinde değişik bilim, sanat, kültür ve spor etkinliklerine yönelik 45"i aşkın öğrenci kulüpleri bulundurmaktadır.
 
Üniversitenin tam burslu, %100, %75, %50 ve %25 burslu programlarına yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs; sadece öğrenim ücretini kapsamaktadır. Karşılıksız ve kesintisiz olan bu burslar, İngilizce Hazırlık Programı"nda geçirilecek bir yıllık süre dahil beş yılı (hazırlık atlama sınavında başarı gösterenler için dört yılı) ve Meslek Yüksekokulu Programlarına yerleşenler için 2 yılı kapsamaktadır. Çağ Üniversitesi, bu nitelikleri ile Türk Yükseköğretim Sisteminde yükselen bir değer olarak hızla yerini almaktadır.
 
ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELERİ

• Hukuk Fakültesi
 
• İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
 
• Fen Edebiyat Fakültesi
 
ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ ADRESİ

Adana-Mersin Karayolu Üzeri 33800 Yenice / MERSİN
 
Tel : 0 324 651 48 00 / 444 1 CAG
 
Faks : 0 324 651 48 11
 
E- posta: cag@cag.edu.tr
 
www.cag.edu.tr

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna