Yıldırım Beyazıt Üniversitesi hakkında bilgi
Ana Sayfa »Eğitim » Üniversiteler » Yıldırım Beyazıt Üniversitesi hakkında bilgi

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi hakkında bilgi

   

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi hakkında bilgi

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Ankara'nın beşinci devlet üniversitesi olarak (27648 Sayı ve 21 Temmuz 2010 tarihinde T.C. Resmî Gazete'de yayımlanan karar uyarınca) 7 fakülte, 1 yüksekokul ve 4 enstitü ile 1 Konservatuvarla kuruluş, 2011-2012 Öğretim yılında öğrenci alımına başlamış bir devlet üniversitesidir.
 
2011-2012 eğitim öğretim yılında, Tıp, Hukuk, Siyasal Bilgiler ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakülteleri ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümleriyle kapılarını üniversite adaylarına açtı. 
 

NEDEN YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ?
 
Yükseköğretim alanına yeni bir soluk getirmek ve standartları yükseltmek amacıyla yola çıkan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi"ni tercih etmek için çok nedeniniz var.
 
AKADEMİK KADRO

Temel ve yüksek eğitimlerini yurt dışı ve yurt içindeki önde gelen üniversitelerde tamamlamış dinamik ve yenilikçi akademik kadro, öğrencilerin geleceğini onlarla birlikte inşa etmek için hazırlıklarını tamamladı.
 

YENİLİKÇİ ÜNİVERSİTE ANLAYIŞI

Yükseköğrenim, çağın gerekliliklerine en hızlı uyum sağlayabilen ve daha da önemlisi, değişim ve ilerlemenin öncüsü olabilen kurumlara ihtiyaç duymaktadır. Üniversite, her biri alanlarında seçkin, eğitim ve öğretimden bilimsel atılımlara üniversiteye ilişkin her alanda yenilikçi ve sınırları aşmaya aday bakış açılarına sahip akademik ve idari kadrolarıyla bu ihtiyacı karşılamak üzere yola çıktı. Öğrencilerin hayata atacakları ilk adımlarda onlara destek olmak ve gelecek günler için hem öğrencilere hem de tüm topluma yepyeni ufuklar açmak, üniversitenin temel hedefidir.
 
YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRENCİ ODAKLI EĞİTİM
 
Üniversite eğitimin en önemli bileşeni kuşkusuz üniversite öğrencileridir. Eğitim ve öğretim programlarında, sosyal faaliyetlerde ve üniversitenin işleyişine dair tüm konularda öğrencilerin tam katılımı ve geri bildirimleri ile desteklenen bir eğitim-öğretim hayatı kurma yolunda çalışmalar tamamlandı. Öğrenci temsilcilikleri, öğrenci dekanlıkları, kulüpler ve organizasyonlarla öğrenciler daha üniversite eğitimleri sırasında ilerideki yaşamları için ihtiyaç duyacakları tecrübeleri ve daha fazlasını edinme şansına sahip olacaklar.
 
YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİNDE BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR

Üniversitelerin temel işlevi bilgi üretmektir. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi bilimsel çalışmalar açısından da dünyada bir cazibe merkezi olmak üzere yola çıktı. Çağımızın son teknolojileri ile donatılmış laboratuvarları, uluslararası bilimsel işbirlikleri ve projelerle, çok yakın bir gelecekte bilim alanında dünyanın sayılı üniversiteleri arasına girmek hedefiyle çalışmalar sürdürülmektedir.
 
YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİNDE İNGİLİZCE EĞİTİM

En az bir yabancı dili ileri düzeyde bilmek günümüz dünyasında olmazsa olmaz bir gereklilik. Bu gerçekten yola çıkarak Tıp Fakültesi ve Mühendislik bölümlerinde %100 İngilizce olarak tasarlanmış gelişkin müfredat programlarıyla eğitim-öğretim süreci başlatılıyor. Öğrencilere Hukuk fakültesinde %30 İngilizce; Sağlık Hizmetleri alanlarında ise Türkçe müfredatın yanı sıra etkin bir mesleki yabancı dil eğitimi ile ihtiyaç duyulan kaliteli insan gücünün yetiştirilmesinde önemli bir boşluğu doldurma gayreti içindedirler.
 
ANKARA"DA BİR DEVLET ÜNİVERSİTESİ

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Başkentimiz Ankara"da 44 yıl aradan sonra 11 fakülte, Yabancı Diller Yüksek Yüksekokulu ve 4 enstitü ile 1 Konservatuarla hizmete giren beşinci devlet üniversitesi olmasının yanı sıra, çağımızın değişim ve gelişmelerine uygun bir yapılanma ile yükseköğretimi yeni nesillerin ihtiyaçları doğrultusunda yeniden inşa etmek üzere hayata geçirilmiş yenilikçi bir eğitim projesidir. Başkent Ankara"da üniversite eğitimi görmenin sayısız avantajları yanında, barınma ve ulaşım imkanları ve sosyal fırsatlar ile de öne çıkan üniversite, inşası süren modern kampüs alanlarıyla da akademik ve sosyal yaşamın birlikte harmanlandığı yeni yaşam alanlarına imza atma çalışmalarını sürdürmektedir.
 
YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİNDE ZENGİN SOSYAL İMKANLAR

Başkent Ankara"nın gözde semtlerinden birisi olan Etlik"te bulunan ek kampüs, sosyal çevresi ile de öğrencilere doyurucu bir ortam sunacak. Hemen yanı başında bulunan Antares Alışveriş Merkezi, açık ve kapalı spor alanları, Bowling Salonları, basketbol ve futbol alanları gibi öğrencilerin her türlü aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri mekanlarla çevrili olan kampüsün hemen yanı başında, Türkiye"nin en büyük kapalı yüzme havuzu da sizleri bekliyor. Keçiören Belediyesi"ne ait yüzme havuzu ve spor merkezlerinden öğrenciler özel indirimlerle faydalanabilecekler.
 
YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET SONRASI DESTEK SİSTEMİ

 
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi , öğrencileri mezuniyetlerinden sonra da yalnız bırakmıyor. Gelişkin öğrenci takip ve destek sistemiyle, mezuniyetlerinden meslek yaşamlarının ustalık dönemlerine kadar onlara her alanda ellerinden gelen desteği verebilecekleri bir sistem kuruyorlar. Öğrencilerle yaşam boyu kurulacak birliktelikle gittikçe karmaşıklaşan modern yaşamın zorluklarının üstesinden hep beraber gelebilmeyi amaçlıyorlar.
 
Kısacası, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, geleceğe açılan aydınlık kapınız olmaya talip… Hep birlikte, ülkemizi dünyada layık olduğu yere taşımak üzere 2011- 2012 eğitim öğretim yılında sizleri üniversitenin ilk bölümleri olan Tıp, Hukuk, Siyasal Bilgiler ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakülteleri ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümlerine bekliyorlar…
 
YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELERİ
 
• Hukuk Fakültesi
 
• İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
 
• İslami İlimler Fakültesi
 
• İşletme Fakültesi
 
• Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
 
• Sağlık Bilimleri Fakültesi
 
• Siyasal Bilgiler Fakültesi Tıp Fakültesi
 
YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ YÜKSEKOKULLARİ

• Türk Musikisi Devlet Konservatuarı
 
• Yabancı Diller Yüksekokulu
 
YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ ADRESİ
 
Çankırı Caddesi Çiçek Sokak No:3 Altındağ – ULUS ANKARA
 
Tel : 0312 324 15 55
 
Faks : 0312 324 15 05 / 01
 
Mail : destek@ybu.edu.tr – ybu@ybu.edu.tr
 
www.ybu.edu.tr

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna