Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi hakkında bilgi
Ana Sayfa »Eğitim » Üniversiteler » Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi hakkında bilgi

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi hakkında bilgi

   

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi hakkında bilgi

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, 01.03.2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla Burdur ilinde kurulmuş bir üniversitedir.

NEDEN MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ

• Üniversite uluslararası geçerliliğe sahip Diploma Eki Etiketi vermektedir.
 
• Öğrencilerine çift anadal eğitimi imkânı sunulmaktadır.
 
• ERASMUS Öğrenci Hareketliliği programları çerçevesinde 24 farklı ülkede eğitim ve staj yapma fırsatı sağlamaktadır.
 
• Öğrencilere yarı zamanlı (part-time) çalışma fırsatı verilmektedir.
 
• Kütüphane, yurtiçi ve yurtdışı koleksiyonlarıyla araştırmacı ve öğrencilerin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilmektedir.
 
• Türkiye"nin en köklü Meslek Yüksekokullardan mezun öğrencilerinin DGS ile fakültelere geçişteki başarıları ile adından söz ettirmektedir.
 
• Öğrencilerin uygulama yapabilecekleri yeterli sayıda atölye ve laboratuvar olanakları bulunmaktadır.
 
• Mezunlarının Türkiye genelindeki sınavlarda (özellikle KPSS) başarı oranı yüksektir.
 
•Spor salonu, futbol ve basketbol sahaları, tenis kortları, fisness salonu ve diğer spor tesisleri ile 3 boyutlu sinema salonu, kafeteryaları ile sosyal yaşam alanları mevcuttur.
 
• Öğrenciler tüm kapalı ve açık alanlarda yüksek hızlı internet erişimden ücretsiz yararlanmaktadır.
 
• Tüm öğrencilere sunulan isteğe bağlı yabancı dil hazırlık eğitimi verilmektedir.
 
• Kişisel gelişimi destekleyen öğrenci toplulukları bulunmaktadır.
 
• Yeni ve modern sınıflarda eğitim imkânları sağlanmaktadır.
 
• Akademik yıl içerisinde gerçekleştirilen yoğun bilimsel, kültürel ve sanatsal etkinlikler tüm öğrenciler hitap etmektedir.
 
• Öğrencilerine proje desteği sağlamaktadır.
 

MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ NEREDE?

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi"ne ev sahipliği yapan Burdur, Türkiye"nin Akdeniz Bölgesinde Göller Yöresi havzasında yer alan güzel bir Anadolu kentidir. Burdur, Batıdan ve Orta Anadolu"dan Akdeniz"e inen bütün yolların geçiş noktasında olan şehir, çok eski uygarlıklardan bugünlere taşınmış değerli arkeolojik ve etnografik zenginlikler mirasına sahiptir. Şehir turizmin önemli şehirlerinden biri olan Antalya"ya, sadece 45 dakikalık mesafede olan Burdur"a Isparta"ya kadar hava yolu ile ulaşabileceğiniz gibi kara yolu ile de gelmek mümkün. Üniversitenin en önemli avantajlarınwwwdan biri de kolay ulaşımı olan bir şehirde bulunmasıdır. Şehir içinde ve İstiklal yerleşkesine ulaşım noktasında herhangi bir sıkıntı yaşanmamakla birlikte ulaşım, özel halk otobüsleri ile sağlanmakta, hareket saatleri öğrencilerin ders programlarına göre düzenlemektedir. Üniversitenin öğrencisi ayrıcalığını yaşayacağınız bu büyük aileye katıldığınızda, sizleri güvenilir, sakin bir şehir hayatı ve gerçekleştirilen kültürel aktivitelerle eğitim sürecinizi renkli kılacak 6 Fakülte, 4 Enstitü, 6 Yüksekokul, 10 Meslek Yüksekokulu, Araştırma ve Uygulama Merkezleri ile sosyal hizmet birimlerinden yararlanacaksınız.
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA

Batı Akdeniz Bölümünde zengin bir arkeolojik potansiyele sahip; güvenilir, sakin bir şehir hayatı ve gerçekleştirilen kültürel aktivitelerle eğitim sürecinizi renkli kılacak Üniversite bünyesinde bulunan 6 Fakülte, 4 Enstitü, 6 Yüksekokul ve 10 Meslek Yüksekokulu ile Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Rektörlüğe bağlı birimlerden yararlanarak öğrencileri olmanın ayrıcalığını yaşayacaksınız.
 
Üniversitede modern yurtlarda konaklayabilir, hijyenik ortamlarda kalorileri hesaplanarak hazırlanan yemek hizmetinden yararlanabilir, ulaşımınızı güvenli bir şekilde sağlayabilirsiniz.
 
Verilen kaliteli eğitimin yanında birçok söyleşi, konser, sanat ve spor faaliyetleri gerçekleştirilmekte olup mutlu bir yaşam alanı da sizleri kucaklamakta…
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK ALT YAPI

Üniversitede Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Rektörlüğe bağlı birimlerden yararlanmanızın yanı sıra 24 saat açık olan değişen ve gelişen eğitim faaliyetlerinin ihtiyaç duyduğu her türlü bilgi kaynağını kullanıcının hizmetine sunan Kütüphanenin Danışma kaynakları ve süreli yayınları sizleri bekliyor. 40 bin basılı kitap, 30 binden fazla elektronik dergi, 60 binden fazla da elektronik kitaplara yerleşke dışından da erişim imkânı bulacaksınız.Ayrıca Üniversitede internet kullanımı oldukça yüksektir. Sizlere verilen internet hizmeti ücretsiz olup, kendi bilgisayarlarınız ile kablosuz ağlardan sınırsız ve hızlı internetten yararlanabilirsiniz. Tüm yerleşkelerde kablosuz ağ mevcut…
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ SOSYAL OLANAKLAR

Futbol, hentbol, basketbol, voleybol, tekvando, judo, güreş, atletizm ve kros takımları ile üniversitelerarası elde ettiği başarılarla adından söz ettiren bu Üniversiteye katıldığınızda spor salonu, fitness, futbol sahaları, tenis kortları, açık hava voleybol ve basketbol sahaları sizleri bekliyor olacak. Barınmak için şehir merkezinde yer alan devlet yurtlarını, özel yurtları, apartları tercih edebilirsin. Üniversite, herkesin eşit şartlarda öncelik sahibi olduğu ferah mekânlarda, temiz ve kaliteli yemek olanağı sunar. İstiklal Yerleşkemizde aynı anda 3 binden fazla kişiye hizmet veren yemekhanede çay salonu, alakart restaurant ve konuklar için ayrılmış bölümler yer alır. Burada öğrencilerin kalori ihtiyaçları hesaplanarak hijyenik koşullarda, kaliteli ve gıda güvenliğine uygun ürünler kullanılarak dört çeşitten oluşan yemekler sunulmaktadır. Üniversitede ayrıca tüm fakülteler ve yüksekokullarda kantinler bulunmaktadır. Üniversite öğrencilerinin ders dışı boş zamanlarını değerlendirmek ve ekonomik katkı sağlamak amacıyla, kısmi zamanlı çalışarak para kazanmak isteyen gönüllü öğrencilere çalışma olanağı sağlar. Çalışabilecekleri birimlerde görev alacak olan öğrenciler, hem boş zamanlarını eğitim gördükleri alanla ilgili birimlerde çalışarak değerlendirmiş olurlar hem de kazandıkları mesleki beceri ve ücret ile hayatlarını daha rahat geçirirler.
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ

Mediko-Sosyal Merkezinde; pansuman, tansiyon ölçümü, enjeksiyon, ilkyardım ve psikolojik destek gibi sağlık hizmetleri veriliyor. Sosyal güvencesi bulunmayan öğrencilere her öğretim yılı başında sağlık karnesidüzenlenir ve tüm sağlık giderleri Üniversite tarafından karşılanır.
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ENGELSİZ ÜNİVERSİTE

Özel Gereksinimli Öğrenci Birimi, Üniversitede öğrenim gören özel gereksinimli öğrencilere öğrenim hayatları boyunca destek olmak amacıyla çalışmalarını sürdürür.
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ KONFERANS VE SERGİ SALONU
 
Her türlü konferans, seminer ve kültürel etkinliğin düzenlenmesine olanak sağlayacak biçimde tasarlanan 600 kişilik konferans ve sergi salonuna yolunuz sık sık düşecek.
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KONSEYİ

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğrenci Konseyi, fakülte yüksekokul ve meslek yüksekokulu öğrencilerinin demokratik bir ortamda kendilerini temsil etmek için seçtikleri öğrencilerden oluşuyor. Öğrenci konseyi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencilerini ulusal ve uluslararası platformda temsil yetkisine sahip tek yasal oluşum olma özelliğini taşıyor. Konseyin çalışmaları, gönüllü olarak çalışmak isteyen tüm öğrencilere açıktır.
 
Ayrıca konsey başkanı, Üniversite Senatosu toplantılarında da öğrencileri temsil eder.
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI

Üniversitenin öğrenci toplulukları, öğrencilerin ders dışı sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif çalışmalar yapabilmelerini, birlikte çalışma, dinlenme ve eğlenme alışkanlıkları edinerek, yetenekli ve kişilikli bireyler olmalarını sağlamak amacıyla kurulmuştur.
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM – ÖĞRETİM AKADEMİK YIL

Bir akademik yıl güz ve bahar yarıyılları olmak üzere iki yarıyıldan, her yarıyıl 14 haftadan oluşmaktadır. Üniversitenin akademik birimlerinde, ön lisans, lisans, lisansüstü ve doktora dersleri yarıyıl olarak düzenlenmiştir. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi"ne bağlı fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri; akademik takvime göre belirlenmekte ve akademik birimlerin kendi web sayfaları ile üniversite web sayfasında duyurulmaktadır.
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM DİLİ

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi"nin öğretim dili Türkçedir.
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ DEVAM ZORUNLULUĞU

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi"nde uygulamalı derslerin %80"nine, teorik derslerin ise %70"ine katılmayan öğrenciler devam zorunluluğunu yerine getirmemiş sayılırlar ve sınavlara giremezler. Bu durumdaki öğrenciler aynı dersleri bir sonraki yıl içinde yeniden almak ve devam şartını yerine getirmek zorundadırlar.
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ SINAVLARI

Sınavlar ara sınav ve yarıyıl sonu sınavlarından oluşur. Her ders için en az bir ara sınav yapılır. Başarı notunun hesaplanmasında mutlak değerlendirme ve bağıl değerlendirme yöntemi uygulanır.
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ YATAY GEÇİŞ

Öğrenciler, eşdeğer eğitim programı uygulayan bölümler arasında yatay geçiş imkânına sahiptirler. Kurum içi ve kurumlar arası yatay geçişler ilgili yönetmelik çerçevesinde gerçekleştirilir.
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ÇİFT ANA DAL PROGRAMI VE YAN DAL PROGRAMI

İlgili yönetmelik çerçevesinde Üniversitede lisans programlarını başarıyla yürüten öğrenciler istedikleri ikinci bir dalda lisans diplomasına sahip olabilmektedirler.
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ BİLİŞİM HİZMETLERİ

Bilişim teknolojileri alanındaki gelişmeleri yakından takip eden ve uygulayan, eğitim, öğretim ve bilimsel çalışmalara destek veren bir anlayışla bilgi ve iletişim hizmetleri veren üniversitede, internet bağlantısı ULAKNET (Ulusal Akademik Ağ) üzerinden Metro Ethernet yapısı ile sağlanmaktadır. Bilişim altyapısı her geçen gün gelişen üniversitede, kablosuz internet olanağının yanı sıra personel ve öğrenci E-Posta, ABS, FTP, WEB gibi internet servis hizmetleri de verilmektedir. Tüm öğrencilere internet hizmeti ücretsiz olarak sunulmaktadır.
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ KOORDİNATÖRLÜKLERİ

Rahat ve verimli bir eğitimin yanı sıra Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencileri olarak hem akademik alanda hem de iş dünyasında başarılı olabilecek bir alt yapıya sahip olmanıza imkân sağlayacak Mezunlarla İlişkiler ve Kariyer Planlama Koordinatörlüğü ile yeteneklerinizi ve değerlerinizi temel alarak kendinize "uygun" kariyer yolunu keşfetme ve karar verme sürecinde destekçiniz olacak.
 
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi"nde sunulan Erasmus, Farabi ve Mevlana Değişim Programları ile yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerle gerçekleştirilen öğrenci değişim programları sayesinde çok sayıda farklı ülkede hem akademik hem de sosyal alanda gelişim fırsatı öğrencilere sunulmaktadır.
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ BAHAR ŞENLİKLERİ

Üniversite, bilimi farklı yönleriyle anlatmak, özellikle genç kuşaklara eğlenceli yönleriyle açıklamak ve bilimin içine çekerek onu sevdirmek amacıyla her yıl Mayıs ayında düzenlenen Bilim Şenliği ve birçok ünlü sanatçının konuk olduğu Bahar Şenlikleri ile öğrenci ve Burdurlulara eğlenceli vakit geçirme fırsatı sunuyor.
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELERİ

• Eğitim Fakültesi
 
• Veteriner Fakültesi
 
• Fen Edebiyat Fakültesi
 
• İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
 
• Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
 
• İlahiyat Fakültesi
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ YÜKSEKOKULLARI

• Sağlık Yüksekokulu
 
• Bucak Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu
 
• Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
 
• Bucak Sağlık Yüksekokulu
 
• Yabancı Diller Yüksekokulu
 
• Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI

• Burdur Meslek Yüksekokulu
 
• Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu • Gölhisar Meslek Yüksekokulu
 
• Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
 
• Ağlasun Meslek Yüksekokulu
 
• Tefenni Meslek Yüksekokulu
 
• Gölhisar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
 
• Çavdır Meslek Yüksekokulu
 
• Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
 
• Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
 
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ADRESİ

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bahçelievler Mah. 15100 BURDUR
 
Telefon: 0 248 213 10 00
 
Faks: 0 248 212 27 18
 
www.mehmetakif.edu.tr

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna