2016 KPSS DHBT sınav sonuçları sorgulama ekranı
Ana Sayfa »Eğitim » Eğitim Haberleri » 2016 KPSS DHBT sınav sonuçları sorgulama ekranı

2016 KPSS DHBT sınav sonuçları sorgulama ekranı

   

2016 KPSS DHBT sınav sonuçları sorgulama ekranı

2016 KPSS Din hizmetleri alan bilgisi (dhbt) sonuçları açıklandı. 2016 KPSS DHBT sınav sonuçları TC Kimlik numarası ve aday numaranız ile öğrenebilirsiniz. İşte KPSS DHBT(Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) sonuçları sorgulama ekranı ve ÖSYM'nin yaptığı açıklama.

KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi DHBT sınavı 4 Aralık Pazar günü saat 09:30'da gerçekleştirildi. Adaylara 40 sorudan oluşan test için 60 dakika süre tanındı. Tüm öğrenim düzeyleri için sorulan ilk 20 soru temel din bilgisinden geldi.

DHBT 1'de adaylara İslam İnanç Esasları - İslam İbadet Esasları - Kur'an Tarihi - Siyer - İslam Ahlakı alanlarından soru yöneltildi.

DHBT 2'de ise Tefsir - Fıkıh - Hadis - Akaid ve Kelam - İslam Tarihi - Dinler ve Mezhepler - Dini Hitabet ve Öğrenim durumlarına göre belirlenen program müfredatlarından sorular yer aldı.

2016-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT): Sınav Sonuçlarının Açıklanması

4 Aralık 2016 tarihinde uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (2016-DHBT) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Sınav sonuçları, 24 Aralık 2016 tarihinde saat 18:40'dan tibaren ÖSYM"nin İnternet adresinden açıklanmıştır. Adaylar, sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

                                    Adaylara saygıyla duyurulur. ÖSYM BAŞKANLIĞI
 

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna