Zarardan korunma duası (Arapça ve Türkçe)
Ana Sayfa »Dini Bilgiler » Dualar » Zarardan korunma duası (Arapça ve Türkçe)

Zarardan korunma duası (Arapça ve Türkçe)

   

Zarardan korunma duası (Arapça ve Türkçe)

Korunma duası nedir ve zarardan korunmak icin dua var mı? Korku ve belalardan korunmak, kurtulmak için ne yapmalı, hangi duaları okumalı? İşte Peygamber Efendimiz (sav)'in bize öğrettiği korunma duası ve anlamı yani her türlü zarardan korunma duası Arapça, Türkçe ve anlamı.

Enes bin Malik (ra)'dan nakledilen Hadis-i Şerif'e göre Peygamber Efendimiz (Sallallâhu Aleyhi Vesellem) buyuruyor; "Her kim her sabah bu duayı okursa, kimsenin ona yolu yoktur. Yani ne zehir, ne sihir (büyü), ne de zalim bir sultan (ya da bir yönetici, patron) ona zarar veremez." İşte evden çıkarken, vasıtaya binerken ve korkulu yerlerde Peygamber Efendimiz'in (sav) bize öğrettiği dua ve anlamı.

Korunma duası Arapça yazılışı

بِسْمِ اللَّهِ الَّذِى لاَ يَضُرّ ُ معَ اِسْمِهِ شَيْءٌ فِي اْلاَرْدِ وَلاَ فِي السَّمَاءِ وَ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمْ

Korunma duası Türkçe Okunuşu

Bismillâhillezî lâ yedurru mea ismihî şey'un fî-l (ea)rdi ve lâ fis-semâi ve hüves-semîul alîm.

Korunma duası anlamı

Allah'ın yüce ismine sığınana yerde ve gökte hiç bir şey zarar veremez! O, her şeyi işitir ve her şeyi bilir.

Korunma Duasının fazileti

İmam-ı Rabbani Hazretleri, talebeleri ile uzak bir diyara yolculuk ederken, gece, bir handa kaldılar. “Bu gece bir bela zuhur edecektir. (Bismillâhillezi lâ yedurru ma'asmihi şey'ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüves-semi'ul alim) duasını üç defa okuyun.” buyurdu. Gece büyük yangın oldu. Her odada eşyalar yandı. Duayı okuyanlara bir şey olmadı.

Eğer kendinize büyü yapıldığını, haset edildiğini düşünüyorsanız sabah-akşam üçer kez bu duayı zikredin.

Dert, bela, fitne, hastalık, nazar, sihir ve zalimlerin şerrinden korunmak için, sabah akşam, İmam-ı Rabbani Hazretlerinin bildirdiğini hatırlayarak, üç defa okumalıdır. Âyât-i hırz okununca da, bu duayı okumalıdır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki: Bu duayı sabah üç kere okuyana, akşama kadar, akşam okuyana da, sabaha kadar hiç bela gelmez.” (İbni Mace)

Hiç bir kul yoktur ki, her günün sabahı ve her gecenin akşamında üç kere: “Bismillâhillezî lâ yedurru ma'asmihî şey'ün fil ardı velâ fissemâ' ve hüve semî'ul alim.” desin de sonra ona bir şey zarar versin.
Ravi: Hz. Osman (r.a.)

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna