Yüksek bir yere çıkıldığında okunacak dua
Ana Sayfa »Dini Bilgiler » Dualar » Yüksek bir yere çıkıldığında okunacak dua

Yüksek bir yere çıkıldığında okunacak dua

   

Yüksek bir yere çıkıldığında okunacak dua

Ebu Musa el-Eş'arî'den Allah razı olsun, naklettiği Hadis-i Şerifte şöyle dedi;

Allah Rasûlü sallallahu aleyhi ve sellem ile beraber Hayber savaşı dönüşümüzde bizler bir vâdî üzerinde yükseldikçe "Allâhu Ekber" diyerek seslerimizi yükseltiyorduk. Bunun üzerine Allah Rasûlü sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

-"Ey insanlar! Nefislerinize yumuşak davranın! Şüphesiz sizler sağır ve gâib olan birini çağırmıyorsunuz. Velakin sizler işiten ve görene dua ediyorsunuz."

Sonra benim yanıma geldi. 0 esnada ben: لاحَولَ وَ لا قُوَّةَ إِلّا بِاللّه "Lâ havle velâ kuvvete illâ billâh" (Allah'tan başkasında güç ve kuvvet yoktur) diyordum. Bunun üzerine Allah Rasûlü sallallahu aleyhi ve sellem bana dedi ki:

-"Ey Abdullah ibnu Kays! Muhakkak ki لاحَولَ وَ لا قُوَّةَ إِلّا بِاللّه Lâ havle velâ kuvvete illâ billâh (Allah'tan başkasında güç ve kuvvet yoktur) sözü cennet hâzinelerinden bir hazinedir."

Ya da Allah Rasûlü sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

-"Cennet hâzinelerinden bir hazine olan bir kelimeyi sana bildireyim mi? O kelime لاحَولَ وَ لا قُوَّةَ إِلّا بِاللّه Lâ havle velâ kuvvete illâ billâh (Allah'tan başkasında güç ve kuvvet yoktur) kelimesidir."

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna