Kadir gecesi okunacak dualar
Ana Sayfa »Dini Bilgiler » Dualar » Kadir gecesi okunacak dualar

Kadir gecesi okunacak dualar

   

Kadir gecesi okunacak dualar

Kadir Gecesi 2019 yılında 31 Mayıs Cuma akşamını 1 Haziran Cumartesi günü'ne bağlayan geceye denk geliyor. İşte af ve mağfiretin sağanak sağanak yağacağı Bin aydan daha hayırlı olan, günahların af edildiği insanların isteklerinin yerine geldiği kadir gecesi duaları.

Euzu Billahi Mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim

اَلْحَمْدِللهِ رَبِّ الْعَالمِينَ. وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلىَ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلىَ آلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ


Allahümme Salli âlâ Seyyidina Muhammedin ve âlâ Âli seyyidina Muhammedin ve ala alihi vesehbihi ecmain. (Allahım peygamberimiz Hz.Muhammed'e ve aline evladu iyaline salatu selam ve esenlikler eyle )

Allah'ım! Ramazan'ın gecelerinde özellikle Kadir Gecesinde yapılan duaları geri çevirmeyeceğini biliyoruz. Bizim de dualarımızı kabul eyle. Bizi, duası geri çevrilmeyen her ne zaman el kaldırsa anında kabul edilen nazlı ve niyazlı kullarından eyle.

Allah'ım! Beni ailemi ve çocuklarımı Berat Gecesinde bağışladığın kulların içine kat.

Allah'ım! Kur'an'ın hürmetine beni ve ailemi, çocuklarımı Ramazan ayına kavuşup bereketlenen, nurlanan, huzur ve mutluluğa kavuşan, onun rahmetinden, marifetinden nasibini alıp cehennemden kurtulan kulların zümresine ilhak eyle.

Allahım! İnsanlık alemine gönderdiğin son mesajın, son kitabın olan şu Kur'anı okumaya, yaşamaya beni ve ailemi, çocuklarımı muvaffak eyle.

Allah'ım! Kadir Gecesi olduğuna inandığımız bu geceyi, Kur'an'ın inişine sahne olan Kadir Gecesi eyle.

Allah'ım! Hakkında başlı başına bir sure indirdiğin ve 1000 aydan daha hayırlı olduğunu ilan ettiğin Kadir Gecesine kavuşup 1000 aylık mükafatı hak eden kullarından eyle.

Allah'ım! Kadir Gecesinde indirdiğin Kurban hürmetine hepimizi şeytanların ve şeytanlaşmışların şerrinden koru. Kadir Gecesinde inen, işleri ibadet ve duadan başka bir şey olmayan Cebrail ve sair meleklerle bizi hemhal et. Evlerimizi, yurtlarımızı, yuvalarımızı kuramlarımızı, üniversitelerimizi, basınımızı, yayınımızı, ticarethanelerimizi, makamlarımızı, mevkilerimizi her yerimizi meleklerin uğrağı haline getir. Hiçbir yerde şeytanlara ve şeytanlaşmışlara yer kalmasın. Ya Rabbi hepimizi bu gecede Cebrail'in ve Sair meleklerin ziyaretine açık ve layık eyle.

Allah'ım! Bu gece de indirdiğin Kurban ve bu gecede izninle gelen melekler hürmetine bizi ve üzerimizde hakkı olan herkesi affet.

Allah'ım! Bilerek veya bilmeyerek onur ve gururunu İncittiğimiz, hakkına tecavüz ettiğimiz kullarından halellik almaya, mallarını geri vermeye, kırılan gönüllerini hoşnut ve tamir etmeye bizi muvaffak eyle.

Allah'ım! Bu gecede indirdiğin Kur'an hürmetine, bizi, seni her sevgiliden çok seven, senin tarafından sevilen ve her şeyi ile seni sevdirmeye çalışan kullarının arasına al.

Allah'ım! Kadir Gecesi hürmetine ve kadir gecesinde indirdiğin Kur'an-ı Azimüşşan hürmetine, Kur'anın ilmini bize nasip eyle. Habib-i Edib'in sevdasıyla gönüllerimizi doldur. Kur'an'ın ahkamıyla ve Habib-i Edib'in ahlakıyla yaşamayı bize nasip eyle.

Allah'ım! Kelam-ı Kadim'in hürmetine, dizginlerini şeytanın eline vermiş, Kurban yolunda olduğunu söyleyerek Kurban'dan sapan, eserleriyle Müslüman milletin midesini bulandıran, kafasını bozan, Kurban tercümesinin camilerde Allah'ın Kelamı yerine mukabele olarak okunmasını tavsiye eden, mesnedsiz attığı fetvalarıyla milleti şaşırtan, şaşkın olan ve şaşı bakan Ulemau's-suun şerrinden Müslüman milletimizi muhafaza eyle.

Allah'ım! Ülkemizi ve bütün İslam ülkelerini yönetenlere feraset, basiret, dirayet, kudret ve hidayet nasıp eyle. Allah'ım! Geçmiş ve gelecek günahlarımızı bağışla. Bu gece söz verip yarın dönenlerden eyleme. Bu gece tövbe istiğfar edip yarın ve daha sonraki günler tövbesini bozanlardan eyleme.

Allah'ım! Kadir Gecesinde çağlayan haline gelen rahmetin, kainatımızı güzelleştiren Güzel isimlerin, alemi ıslah eden Güzel Muhammed'in (s.a.v), hukukun üstünlüğünü getiren Güzel İslamiyet'in, İslam ve insanlık aleminin suyu, havası ve Güneş'i olan Güzel Kur'an'ın hürmetine, bizi de bu güzellerden ayırma. Hepimize kamil iman, el ihlas, çocuklarımıza selamet, istikamet, sağlık ve saadetler nasip eyle. Verdiğin bu nimetleri elimizden alma Allahım!

Allah'ım! Cimrilikten, özellikle zekat ve sadaka noktasındaki cimrilikten bizi koru Ya Rabbi! Mert ve cömert kullarından eyle ya Rabbi.

Doğru tüccarlar, cennette peygamberler, sıddıklar ve şehitlerle beraber olacaktır. Bizi ve tüccarlarımızı doğru olmaya muvaffak eyle Ya Rabbi!

Adaletli Yöneticiler, hiçbir gölgenin olmadığı mahşer meydanında arşın gölgesine ve Allah'ın himayesine alınacaklar. Yöneticilerimizi adil eyle Ya Rabbi!

Ya Rabbi!

Efendimiz Hazreti Muhammed'e, Muallâ aile efradına ve bütün ashab-ı güzînine salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz; dualarımızı kabul buyur ya rabbi!..

amin amin amin, velhamdü lillahi Rabbil alemine'l-fatiha.

Nihat Hatipoğlu Kadir Gecesi Duası Dinle...


www.huzursayfasi.com Ailesi olarak şimdiden Tüm İslam Aleminin Kadir Gecesi Mübarek olsun.Allah (c.c) hepimizin ibadet ve dualarını dergahında kabul etsin...

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna