Kunut Duaları anlamı
Ana Sayfa »Dini Bilgiler » Dualar » Kunut Duaları anlamı

Kunut Duaları anlamı

   

Kunut Duaları anlamı

Kunut duaları nelerdir ve Kunut duaları ne zaman okur? Kunut duaları nasıl okunur, Kunut duaları 1, Kunut duaları 2 (Kunut duaları 1 ve 2 okunuşu ve anlamı) bu sayfada derledik. İşte Kunut duaları anlamı ve okunuşu hakkında tüm detaylar.

Kunut duaları, vitir namazının son rekatında, zammı sûreden sonra okunur. (Yani; yatsı namazından sonra kıldığımız üç rekat vitir namazının en son rekatı olan üçüncü rekatında.) Fatihadan sonra bir sûre okuyup bitirince tekbir alınıp sonra eller yine bağlanır ve bu kunut duâlarını okuruz.

Kunut Duaları 1 Arapça yazılışı
kunut duaları 1

Kunut Duaları 1 okunuşu
Allahümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdîk ve nü"minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsnî aleykel-hayra külleh neşkürukeve lâ nekfüruk ve nahleu ve netrukü men yefcüruk.

Kunut Duaları 1 anlamı
Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz.  Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile öğeriz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkâr etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkâr eden ve sana karşı geleni bırakırız.

Kunut Duaları 1 Dinle


Kunut Duaları 2 Arapça yazılışı
kunut duaları 2

Kunut Duaları 2 okunuşu
Allahümme iyyâke na"büdü ve leke nüsallî ve nescüd ve ileyke nes"â ve nehfid nercû rahmeteke ve nahşâ azâbek inne azâbeke bilküffâri mülhık.

Kunut Duaları 2 anlamı
Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kâfirlere ve inançsızlara ulaşır.

Kunut Duaları 2 Dinle

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna