Rabbenağfirli duası ve manası
Ana Sayfa »Dini Bilgiler » Dualar » Rabbenağfirli duası ve manası

Rabbenağfirli duası ve manası

   

Rabbenağfirli duası ve manası

Rabbenağfirli duası nerede okunur ve rabbenağfirli ne zaman okunur? Rabbenağfirli arapça, Rabbenağfirli anlamı bu sayfada derledik. İşte rabbenağfirli duası ve manası ile rabbenağfirli duası hakkında tüm ayrıntılar.


Bu duâ Kur'an-ı Kerim'den bir âyettir. Bu da Namazda salevâtlardan sonra selâm vermeden önce okunur. Yani namazdaki son oturuşta Ettehiyyatü, Allahumme salli, Allahumme barik ve Rabbena atina duası okunduktan sonra bu dua okunur ve selam verilir.

Bu duâda, duâ etme âdâbı öğretilmektedir. "İnsan önce kendi nefsi için, sonra anne-babası için, daha sonra da bütün mü'min kardeşleri için duâ eder”. Biz devamlı olarak Kur'ânın öğrettiği bu sıra ile duâ etmeliyiz. Önce kendimiz için, kendi bağışlanmamız için, kendi hâcetlerimizin yerine gelmesi için duâ etmeliyiz. Sonra, anne-babamız için, yakınlarımız için, sevdiklerimiz için duâ ederiz. Sonra da bütün mü'minler için, tüm müslümanların bağışlanmaları ve selâmetleri için duâ etmeliyiz.

Rabbenağfirli duası arapça
rabbenağfirli arapça

Rabbenağfirli duası okunuşu: Rabbenağfirlî ve livâlideyye ve lilmü'miniyne yevme yekûmül hisab.

Rabbenağfirli duası anlamı: "Ey Rabbimiz, (herkesin) hesabı görülecek olan o kıyamet gününde, (o dehşetli günde) beni, annemi, babamı ve mü'minleri bağışla."

Rabbenağfirli duası dinle

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna