Ramazan Ayı ile ilgili Hadisler
Ana Sayfa »Dini Bilgiler » Hadis » Ramazan Ayı ile ilgili Hadisler

Ramazan Ayı ile ilgili Hadisler

   

Hadis nedir ve Ramazan ayı nedir? Hadis anlamı, Ramazan ayı anlamı, 40 Hadiste Ramazan (Ramazan ile ilgili hadisler), resimli ramazan ayı ile ilgili hadisi şerifler bu sayfada derledik.

Hadis; Hz. Peygamber (s.a.s)'in sözleri, fiilleri, takrirleri ile ahlâkî ve beşerî vasıflarındarı oluşan sünnetinin söz veya yazı ile ifade edilmiş şekli demektir.

Ramazan ayı, Hicri takvimine (yani arap aylarına) göre, diğer bir deyişle ay takvimine göre dokuzuncu ayın adıdır. Ramazan ayının dinimizde büyük bir önemi ve diğer aylar arasında seçkin bir yeri vardır. Çünkü Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim bu ayda indirilmeye başlanmıştır. Kur'an-ı Kerim'de bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen "kadir gecesi" yine bu ay içinde kutlanır. Ayrıca İslam'ın beş şartından biri olan oruç da bu ayda tutulur. Bu nedenle Ramazan ayı, Müslümanlar için en kutsal aydır ve ona "on bir ayın sultanı" denilmiştir.

İşte Ramazan Ayı ile ilgili Hadisi Şerifler (Ramazan ayı ile ilgili 40 hadis)

Ramazan ayı girdiği zaman Peygamberimiz (s.a.v) şöyle dua ederdi: Allahım! Recep ve Şaban aylarını hakkımızda mübarek eyle, bizi Ramazan ayına ulaştır.

ramazan ayı ile ilgili hadisler 1


Yazılı ve Resimli diğer Ramazan Ayı ile ilgili Hadisler  için aşağıdan ileri sekmesini tıklayınız!

Yazının Devamı İçin Aşağıdan 2. Sayfayı Tıklayın.
Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna