Muharrem İnce kimdir ve nerelidir
Ana Sayfa »Biyografi » Muharrem İnce kimdir ve nerelidir

Muharrem İnce kimdir ve nerelidir

   

Muharrem İnce kimdir ve nerelidir

Muharrem İnce kimdir ve Muharrem İnce nereli? 24 Haziran 2018 de yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, CHP Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce hakkında tüm detayları bu sayfada derledik. İşte Muharrem İnce hayatı ile ilgili tüm ayrıntılar.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce 4 Mayıs 1964 yılında Yalova ilinin Elmalık köyünde dünyaya gelmiş öğretmen ve siyasetçi'dir. CHP eski Grup Başkan Vekili Muharrem İnce'nin babası Şerif, annesi Zekiye hanımdır. Muharrem İnce eşi'nin ismi Ülkü hanım'dır. Muharrem ve Ülkü hanımın Salih Arda isminde bir oğlu vardır.

Anne tarafından Rizeli, baba tarafından Selanikli, aslen Karaman kökenli olan Muharrem İnce, İlk ve orta öğrenimini Yalova'da bitirmiş, lisans eğitimini Bursa - Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümünde tamamlamıştır. Fizik öğretmeni ve okul müdürü olarak birden fazla lisede görev almasının yanı sıra özel dershanelerde de eğitmenlik görevi yaptı. Bir süre Yalovaspor'un basın sözcüğü görevinde bulunan Muharrem İnce, Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği il başkanlığı görevinde de bulundu.

Muharrem İnce eşi

Muharrem İnce, İlk defa 2002 Türkiye genel seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova milletvekili olarak meclise girdi. 2007 genel seçimlerinde de partisi tarafından aday gösterildi ve seçim sonucunda meclisteki yerini korudu.

TBMM'de 25 Aralık 2009 tarihinde yaptığı Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetinin çalışmalarını 10 dakikada özetlediği konuşma internette paylaşılma rekorları kırdı, bir çok gazete ve derginin internet sitesinde yüzbini aşkın yorum aldı.

13 Haziran 2011 tarihinde yapılan Türkiye genel seçimleri'nde tekrar CHP Yalova milletvekili olarak meclise giren İnce, 24. dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu üyesi oldu.

Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde tekrar CHP Yalova milletvekili olarak meclise girdi.

TBMM'de yaptığı ateşli konuşmalarda ülke gündemine giren İnce, zaman zaman parti yönetimi ve Kılıçdaroğlu'ya da muhalif çıkışlarıyla gündeme geldi. İnce, 18 Ağustos 2014 tarihinde grup başkanvekilliğinden istifa ederek CHP kurultayındada genel başkanlığa aday oldu. Ancak Kılıçdaroğlu'nun 740 oyuna karşılık 415 oyda kaldı. İnce, 3 Şubat 2018'deki 36. Olağan Kurultay'da bir kez daha aday oldu ve 447 oy alarak 790 oy alan Kemal Kılıçdaroğlu'nun arkasında kaldı.

Muharrem İnce'nin Tatanka, Bu Kaçıncı Kirlenişin Beyaz, 1 İleri 5 Geri ve Buyurun Sayın İnce/Siz Yokken Meclis Sonuna Kadar Çalışıyordu adlı 4 kitabı vardır.

Muharrem İnce, 4 Mayıs 2018'de partisi tarafından 2018 Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçiminde cumhurbaşkanı adayı olarak gösterildi.

Muharrem İnce, Baba bugünü görmeni isterdimCHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Yalova Milletvekili Muharrem İnce, doğduğu köy olan Elmalık Köyü'nde annesinin evini ve babasının mezarını ziyaret etti. Babası Şerif İnce'nin kabrine gelen İnce, "Baba bugünü görmeni çok isterdim" dedi.

CHP Genel Merkezi'nde asansör kriziCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile görüşecek olan İnce'nin geldiği CHP Genel Merkezi'nde asansör krizi yaşandı.

Muharrem İnce vaatleri
CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı seçimini kazanırsam; bisiklete binen, kendi arabasını kullanan, 3 bin korumayla gezmeyen misafirlerini Atatürk'ün mekanı Çankaya Köşkü'nde ağırlayan bir Cumhurbaşkanı olacağım. Türkiye'nin yaralarını saracağım, demokrasiyi yeniden inşa edeceğim. Emirle çalışan yargıya son vereceğiz. OHAL'i kaldıracağız, krizden çıkmak için gerekli adımları atacağız. Zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapan, üretimi geliştirmeyen ekonomi politikalarına son vereceğiz, dedi.

Muharrem İnce'nin Seçim Şarkısı

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna