Dilber Ay kimdir nerelidir hakkında detaylı bilgi
Ana Sayfa »Biyografi » Dilber Ay kimdir nerelidir hakkında detaylı bilgi

Dilber Ay kimdir nerelidir hakkında detaylı bilgi

   

Dilber Ay kimdir nerelidir hakkında detaylı bilgi

Dilber Ay kimdir ve Dilber Ay nereli? Ünlü Türk oyuncu, Türk halk müziği sanatçısı, söz yazarı, türkücü ve sunucu Dilber Ay filmleri, şarkıları, besteleri, boy kilosu, kocası, kısacası hakkında tüm detayları bu sayfada derledik. İşte Dilber Ay biyografisi yani Dilber Ay hayatı ve kariyeriyle ilgili tüm ayrıntılar.

Türk halk müziği sanatçısı, söz yazarı, türkücü ve sunucu Dilber Ay gerçek ismi Dilber Karakaş olup, 1 Ocak 1956 yılında Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde Yörük ve Alevi Kürt bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Aşireti Halep'den gelmiştir. Babasının adı Hüseyin Ay'dır. İlkokul 3. sınıfa kadar okudu. 1969 yılında Kahramanmaraş'tan önce Ankara'ya sonra da Bolu-Düzce taraflarına göç etmişlerdir. Dilber Ay boyu 1,56 m olup 78 kg civarındadır. Doğal saç rengi koyu kahverengi, göz rengi ise Kahverengi'dir. Dilber Ay kocası İbrahim Karakaş'dır.

Dilber Ay, 13 yaşından itibaren okula gidemediği gibi bir de Düzce'de yaşlı bir adamla evlendirildi. 1969 yılında Düzce'de TRT radyocuların güzel seslileri bulmak için yaptıkları bir yarışmada “Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim” türküsü ile birinci oldu. Radyoda meşhur olduktan sonra 60 albümü oldu. Kazandığı paralarla ise kendi evlatlarını evlendirdi.

Dilber Ay, 13 yaşında evlendirildiği eşinden ilerki yıllarda iki çocuğu olduktan sonra boşandı. 10 sene yaşadığı Almanya'da Frankfurt'ta bulunduğu yıllarda kavgalardan dolayı 8 ay ve 3 ay 20 gün olmak üzere iki kere hapis yattı.

2011 yılında Flash TV'nin “Kadere Mahkumlar” adlı programın sunuculuğunu yaptı.

dilber ay hayatıYeşilçam da erotik film furyasının olduğu 70'li yıllarda o filmlerde oynayan Dilber Ay ile isim benzerliğinden başka bir ilgisi yoktur.

2006 yılında Sırrı Süreyya Önder ve Muharrem Gülmez'in yönettiği “Beynelmilel” filminde Arzum Çilem karakterini oyarken; Cezmi Baskın, Özgü Namal, Umut Kurt, Nazmi Kırık, Bahri Beyat, Meral Okay, Oktay Kaynarca, Kahtalı Mıçı, Sırrı Süreyya Önder de filmin oyuncu kadrosunda idiler.

2014 yılında Türker İnanoğlu'nun yapımcılığnda çekilen “Hayat Sana Güzel” filminde Şevket Çoruh, Tuba Ünsal, Burak Sağyaşar, Hande Katipoğlu, Gökçe Özyol, Timur Acar ile birlikte rol alan Dilber Ay, Satı Ana rolünü oynadı.

2014 yılında “Mazlum Kuzey” adlı sinema filminde Kahtalı Mıçı ile birlikte rol alırken Önder Açıkbaş, Murat Dalkılıç, Erkan Can, Turan Selçuk Yerlikaya, Tolgahan Sayışman da filmin ana kadrosunda yer aldı.

13 yaşında yaptığı evliliğinden iki kızı vardır. Dilber Ay, 1998 yılında Almanya'da iken İbrahim Karakaş ile evlendi.

Dilber Ay, Canlı Yayında Servetini Açıkladı
Konuk olduğu programda bilinmeyenlerini anlatan Dilber Ay, "2 gecekondum var, bir tane bahçeli evim... Ankara'dan da bir ev aldım" diyerek mal varlığını açıkladı.

 Arabesk müziğin güçlü isimlerinden Dilberay, Kanal D ekranlarında yayınlanan 'Renkli Sayfalar' programına konuk oldu. Dilberay, merak edilenlere canlı yayında yanıt verdi.

Mal varlığıyla ilişkin soruya da yanıt veren Dilber Ay'a program sunucusu şaşırarak "Dilber ana o zaman sen çok kazanmıyorsun" sözleriyle yanıt verdi.

İşte ünlü sanatçının açıklamalarından satırbaşları;
Allah bereket versin kazandıklarıma, çoluğuma çocuğuma aileme bakıyorum. Vücudum sağ olduğu müddetçe bakacağım. 2 gecekondum var, bir tane bahçeli evim... Ankara'dan da bir ev aldım.

ŞAHAN İLE GÖRÜŞMÜYORUZ
Şahan ile görüşmüyoruz ama küs değiliz. Kırıldım ona. Artık kırgın değilim, hırsım geçti. Bir kaç kez telefon açtım, telefonuma çıkmayınca darıldım. Çocuğu olmuş, hayırlı uğurlu olsun. Çocuğu da onun gibi filmler yaparsa yandık.

OYNADIĞIM REKLAMDAN PARA ALMADIM
Oynadığım reklam filminden para almadım. Bir yemek yiyecek kadar para verdiler.

25 TANE TORUNUM VAR
25 tane torunum var. Çocuklarımın çocukları oldu evlendi, onların da çocukları oldu. Allah hepsinin rızkını ayrı ayrı verir.

Dilber Ay Mapushane dinleDilber Ay Ödülleri :
2007 - 14. Altın Koza Film Festivali , Ulusal yarışma "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülü (Beynelmilel)

Dilber Ay Filmleri :
2014 - Mazlum Kuzey (Sinema Filmi)
2014 - Hayat Sana Güzel (Satı Ana) (Sinema Filmi)
2012 - İsmail Baki Tv (Kendisi)(Tv Programı)
2006 - Beynelmilel (Arzum Çilem) (Sinema Filmi)
2005 - Kenger 2 (TV Filmi)
2005 - Kenger (TV Filmi).

Dilber Ay Zorundamıyım dinleDilber Ay Albümleri :
1974 - Dilberay
1975 - 3 - Türküola
1981 - Meyrik
1986 - Hazal
1987 - Barak Muhabbeti 1
1988 - Barak Muhabbeti 2
1990 - Postacı Emmi
1990 - Oturak Havaları
1993 - Yandım Eyvah
1993 - Dağlar Oy
1994 - Bırak Ona Da Dokunma
1995 - Kışı Bitmez Dağlarımın
1996 - Barak Kızı
1999 - Ölesen Gelin
2000 - Sürdüler Beni - Sen Taşmısın Demirmi
2001 - Bırakmadı Sevdan Beni - Yabancı
2002 - Oturdum Mezar Taşına
2003 - Maraşlı Gelin
2005 - Hasrete Koştuk
2005 - Alıp Başımı Gideyim
2007 - Hacı Ağa (Sarı Sabahlık)
2008 - Ellerin Olmuş
2009 - Ötme Bülbül
2010 - Be Zalim - İtfaiyeci

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna