Öykü Serter kimdir nerelidir
Ana Sayfa »Biyografi » Öykü Serter kimdir nerelidir

Öykü Serter kimdir nerelidir

   

Öykü Serter kimdir nerelidir

Öykü Serter kimdir kaç yaşındadır? Ünlü Türk sunucu, oyuncu ve DJ olan Öykü Serter annesi, boy, kilo, yaş gibi hakkında tüm detayları bu sayfada derledik. İşte Öykü Serter hayatı.

Ünlü dizi oyuncusu, talk-show sunucusu ve Dj Öykü Serter 25 Şubat 1975 yılında Ankara'nın Çankaya semimtinde dünyaya gelmiş, yeminli mali müşavir baba ile ev hanımı bir annenin çocuğudur. Öykü Serter'in CHP'li Nur Serter'in kızı olduğu bilgisi ise tamamen yanlıştır. Sadece isim benzerliğinden gelen bir yanlış anlama bazı medya organlarında kendisinin Nur Serter'in kızı şeklinde lanse edilmesine sebep olmuştur. Öykü Serter boy 1,67 m, göz rengi kahverengi, doğal saç rengi koyu kahverengi, kliosu 48-50 kg, burcu balık'tır.

Öykü Serter, Ankara'da TED kolejinden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesinde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünü bitirmiştir. Ardından Latin Dili ve Edebiyatı da okuyan Öykü Serter ardından da Galatasaray Üniversitesinde Radyo-TV alanında yüksek lisans yapmıştır. Öykü Serter, milli takım düzeyinde yarışan bir yüzücüdür. Yüzme dalında 250'si altın olmak üzere toplam 800 madalya kazanmıştır.

Öykü Serter, Medya sektörüyle Capital radio da dj lik yaparak tanıştı. Ardından Number One Fm'de çalışmıştır. Daha sonra Cine 5'te yayınlanan “5'de 5” isimli müzik programıyla dikkat çekti. 5 te 5'ten sonra bir süre haber/ belgesel programı hazırlamış daha sonra da konuklu müzik programı sunmuştur. En büyük özelliklerinden biri bütün metinlerini kendisi hazırlamasıdır. Biri Bizi Gözetliyor “BBG” isimli programın yayınlanan tüm bölümlerini sundu. Osmanlıca merakının yanı sıra kendi yarattığı "sevgili izlekler" cümlesi de epey dikkat çekmiştir. Biri Bizi Gözetliyor'dan sonra Akademi Türkiye ve Anadolu Rüzgarı yarışma programlarınında vazgeçilmez sunucusu olmuştur.

Öykü Serter kimdir

Uzun süreli ilişkiler kuran Öykü Serter 1999 - 2005 arasındaki altı sene Kargo Grubu'nun solisti Koray Candemir'le arkadaşlık etti. Sonraki dönemde Senkron TV'nin sahibi Levent Altınay'la birlikte oldu.

2006 yılında Öykü Serter ile Ragga Oktay'ın birlikte hazırladıkları (Bilimsel Uygulama Merkezi) "B.U.M" adlı yarışma izleyicilerden büyük ilgi gördü.

14 Temmuz 2007 Cumartesi günü evinden spor yapmak için çıkan Öykü Serter, yan komşusunun Pitbul cinsi köpeğinin saldırısına uğramış ve sol uyluk kemiği ve iki ayak bileğinden yaralanmıştır.

2010 yılında TRT1'de Bank Asya 1.Lig Günlüğü ve MasterChef Türkiye isimli programı ve 2011 yılında Star TV'de yayınlanan Star Akademi'nin sunucusu olmuştur.

2014 yılının Eylül ayında başlayan ve Öykü Serter'in sunuculuğunu Uğurkan Erez ile beraber yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında Nur Yerlitaş, İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.

2015 yılı ocak ayında Tv8 kanalında başlayan ve Öykü Serter'in sunuculuğunu yaptığı 2.sezon “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında Nur Yerlitaş, Uğurkan Erez, İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.

Acun Ilıcalı'nın kanalı TV8'de 2015 temmuz ayında başlayacak olan ve sunuculuğunu Öykü Serter'in yapacağı 'Rising Star' (Yükselen Yıldız) yarışmasında, Mustafa Sandal, Demet Akalın ve Fuat Güner ile birlikte jüri üyeliği yapacaktır.

2016 yılının başında başlayacak olan 5.sezon İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında jüri koltuğunda Neslihan Yargıcı ve Hakan Akkaya da oturacak.

Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu'nun olmadığı bu yeni sezonda İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında yine sunuculuğu Öykü Serter yaparken, jüride Neslihan Yargıcı, İvana Sert, Hakan Akkaya ve Uğurkan Erez olacak.

Öykü Serter , 18 Nisan 2016 tarihinde TV8 ekranlarında başlayan “Fenomen” adlı yarışmanın sunuculuğunu yaptı.

21 Kasım 2016 tarihinde Tv8 ekranlarında başlayan “İşte Benim Stilim” 7. Sezon yarışmasının sunuculuğunu Öykü Serter, yarışmanın jüri üyeleri ise Nur Yerlitaş, İvana Sert, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez oldu.

Öykü Serter Filmleri;
2004 - İstanbul Şahidimdir (Dizi)
2006 - Ahbir Polis Olsam (Dizi)

Öykü Serter'in Sunduğu Yarışma Programları;
- Bu Tarz Benim
- Anadolu Ateşi
- Akademi Türkiye
- Biri Bizi Gözetliyor
- Acemi Birlik
- İşte Benim Stilim
- Fenomen
- Survivor Panorama
- B.U.M.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna