Gökhan Tepe kimdir
Ana Sayfa »Biyografi » Gökhan Tepe kimdir

Gökhan Tepe kimdir

   

Gökhan Tepe kimdir

Gökhan Tepe kimdir? Ünlü Türk Pop Müziği sanatçısı, söz yazarı, dizi oyuncusu ve aktör Gökhan Tepe nereli, ve Gökhan Tepe kaç yaşında? Gökhan Tepe şarkıları, müzikleri, doğum tarihi, boyu, kilosu yani hakkında tüm detayları bu sayfada derledik. İşte Gökhan Tepe vikipedi (Gökhan Tepe hayatı) hakkında tüm ayrıntılar.

Ünlü Türk Pop Müziği sanatçısı ve dizi oyuncusu Gökhan Tepe 8 Şubat 1978 yılında ailenin ilk çocuğu olarak İstanbul Kartal'da dünyaya geldi. Babası organizatör Hüsmen Bey, annesi Mimar Sema hanım'dır. Kayhan isimli bir erkek kardeşi var. Gökhan Tepe boyu 1.85 m olup, Gökhan Tepenin kilosu 81'dir.

Gökhan Tepe; Yeşilyurt Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu'nda okudu. İlkokuldan sonra müziğe olan yeteneğinin görülmesi üzerine 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müzikisi Devlet Konservatuvarı'na girdi. Yüksek lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Türk Müziği Bölümü'nde tamamladı.

1996 yılında prodüktörlüğünü İskender Ulus'un yaptığı "Çöz Beni" adlı albümünü çıkardı. Bu albümde yer alan "Dönmem", "Aşk Belası", "Zor Gelir" ve "Çöl Çiçeği" adlı parçalarına klip çekti. Ardından 1999 yılında ikinci albümü "Can Gözüm" piyasaya çıktı. Selim Çaldıran ve Cenk Eroğlu'nun yaptığı albümde, albüme ismini veren "Cangözüm" adlı parça ile çıkış yaptı.

2000 yılına gelindiğinde "Belki Hüzün Belki De Aşk" adlı albümü müzikseverlerle buluştu. Yine bu albümde yer alan "Annem" ve "Tanrım Affeder mi" kısa sürede listelerde üst sıralara tırmandı. Bu albümde aynı zamanda söz ve müziği sanatçıya ait birçok parça bulunuyordu. 2000 senesinde Fatma Girik"le “Benim İcin Ağlama” adlı dizide başrolleri paylaştı.

gökhan tepe hayatıMüziğe 4 yıl ara verdikten sonra 2006 yılının Temmuz ayında "Yürü Yüreğim" adlı albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Sanatçının müzik yaşamından önemli bir yere sahip olan bu albümde, albüme adını veren "Yürü Yüreğim"in yanı sıra "İnsanoğlu" ve "Gel Aşkım" adlı parçalara klip çekildi. Gökhan Tepe, kendi albümünde yer alan parçalarının yanında başka sanatçılar için beste çalışmaları da yaptı.

Gökhan Tepe'nin müzik çalışmaları hızla devam ederken bir yandan da Show TV'de yayınlanan "Maçolar" adlı dizide Burhan Öçal ve Özlem Tekin ile ilk kez kamera karşısına geçti. Televizyondaki bu başarısı üzerine ardından Kanal D'nin beğeni ile takip edilen dizisi "Elveda Derken"de Ece Uslu ve Burcu Kara gibi isimlerle başrolünü paylaştığı dizide yer aldı.

2008 yılında yayınlanan Elveda Derken adlı dizide başrolde yer aldı. Dizinin Ortadoğu ve Arap ülkelerinde yayınlanmasının ardından sanatçı Mısır, Beyrut, Cezayir ve Katar'da konserler verdi.

2009 Yılında çıkardığı "Vur" albümünün prodüktörlüğünü üstlendi.

2011 yılında Aşk Sahnede albümünü çıkardı. "Kırmızı halı", "Yalan Olur", "Söz" gibi şarkılarına klip çekti.

2012 yılında yine prodüktörlüğünü üstlendiği yedinci albümü “Kendim Gibi”yi 14 Aralık 2012"de yayınladı. Albümde “Tanrım Dert Vermesin”, “Üç Kelime”, “Adı Aşk Olsun” ve “Veda Makamı” şarkılarını kliplendirdi. Ebru Gündeş"e verdiği bestesi “Beyaz” ilk kez bu albümde Gökhan Tepe tarafından seslendirildi.

Sanat hayatı boyunca bestelediği 100"ü aşkın eseri kendi albümlerinin yanı sıra farklı albümlerde de yer alan Gökhan Tepe, 2014 yılının sonlarına doğru “Gelsen De Anlatsam” şarkısını dinleyicilerle buluşturdu. Bu şarkı iki ay boyunca resmi radyo analiz raporlarına göre 1 numarada kalarak büyük bir başarı elde etti.

Gökhan Tepe, 14 Şubat 2015"de sevgililere özel şarkısı “Sonsuza Kadar” ile dijital müzik platformları üzerinden dinleyicilerle buluştu.

2015"in Mart ayında ise, müzik kariyerinin sekizinci albümü olan “Seninle Her Yere” yayınlandı.  Bu albümden ''Gelsen De Anlatsam'' ve ''Kader'' şarkılarına video klip çekti.

Boş zamanlarını fitness, yüzme, fotoğraf çekmek ve kitap okumakla değerlendiren sanatçının en beğendiği müzisyenler arasında Sezen Aksu ve Sting bulunuyor.

Gökhan Tepe Veda Makamı dinle


Gökhan Tepe Albümleri :
1995 - Çöz Beni
1999 - Canözüm
2002 - Belki Hüzün Belki De Aşk
2006 - Yürü Yüreğim
2009 - Vur
2011 - Aşk Sahnede
2012 - Kendim Gibi

Gökhan Tepe kader videosu


Gökhan Tepe Video Klipleri :
Bayıldım
Dönmem
Aşk Belası
Zor Gelir
Çöl Çiçeği
Canözüm
Sevmeler Yasak Bana
Seni Bana Vermediler
Yürü Yüreğimi
İnsanoğlu
Gel Aşkım
Kaç Kere
Vur
Çok Özlüyorum Seni
Birkaç Beden Önce
Kırmızı Halı
Yalan Olur
Söz
Tanrım Dert Vermesin
Üç Kelime
Adı Aşk Olsun
Veda Makamı
Gelsen De Anlatsam
Kader

Gökhan Tepe Beyaz videosu
Gökhan Tepe Teklileri :
Birkaç Beden Önce (2010)
Beşiktaş 110.Yıl Marşı (19 Mart 2013)
Gelsen De Anlatsam (2014)
Sonsuza Kadar (2015)

Gökhan Tepe Filmleri :
2000 - Benim İçin Ağlama (Dizi)
2007 - Maçolar(Dizi)
2008 - Elveda Derken(Dizi)
Ayazi

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna