Kerem Bursin kimdir
Ana Sayfa »Biyografi » Kerem Bursin kimdir

Kerem Bursin kimdir

   

Kerem Bursin kimdir

Kerem Bursin kimdir? Hollywood-Türk yapımlarında İngilizce,Türkçe çift dille oyunculuk yapan ünlü oyuncu Kerem Bursin nereli, ve Kerem Bursin kaç yaşında? Kerem Bursin dizileri, filmleri, doğum tarihi, boyu, kilosu yani hakkında tüm detayları bu sayfada derledik. İşte Kerem Bursin vikipedi (Kerem Bursin hayatı) hakkında tüm ayrıntılar.

Ünlü dizi, film oyuncusu Kerem Bursin 4 Haziran 1987 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Hollywood-Türk yapımlarında İngilizce, Türkçe çift dille oyunculuk yapmaktadır. Soyadının doğrusu Bürsin. Amerika'da (ü) olmadığı için (u) oluyor. Kerem Bursin boyu 1.79 m olup, Kerem Bursin kilo 71'dir. Doğal saç rengi koyu sarı'dır ve göz rengi kahverengi'dir.

2000 yılında babasının işleri dolayısıyla önce İskoçya (Edinburg), Endonezya (Medan, Cakarta), Birleşik Arap Emirlikleri (Abu Dabi, Dubai), Türkiye (Ankara,İstanbul), Malezya (Kuala Lumpur), en sonunda da ABD (Teksas, Boston, Los Angeles) gibi ülkelerde yaşadı. Kerem Bursin Amerikada'da oyunculuk eğitimi almıştır. Lise yıllarında arkadaşlarıyla bir Rock müzik grubu kurdu Teksas'ta birçok konser verdi. Bir ablası vardır. Liseyi Teksas'da bitirdikten sonra üniversite eğitimi için Boston'a taşındı ve Emerson College'da oyunculuk eğimi aldı. Üniversite bittikten sonra da Los Angeles'a taşındı oyunculuk yapmaya başladı. Her yıl yaz tatillerinde Türkiye'ye anneannesinin yanına geldi.

Carolyn Pickman ve Eric Morris'ten iki yıl oyunculuk eğitimi aldı. Kuzeninin düğünü için İstanbul'a geldiğinde Gaye Sökmen ile tanıştı ve Kerem Bursin, Gaye Sökmen Ajans'la anlaşarak Türkiye'de de oyunculuk yapmaya başladı. Daha öncede her yaz tatilinde Türkiye'ye anneannesinin yanına geldi.

2 Temmuz 2013 tarihinde Kanal D 'de yayınlanan  "Güneşi Beklerken" adlı gençlik dizisinde Kerem Bursin, başrolleri Emre Kınay, Hande Doğandemir ile paylaştı.

kerem bursin kimdir2014 yılında yönetmeni Çağan Irmak olan “Unutursam Fısılda” isimli filmde Kerem Bursin, Hümeyra, Mehmet Günsür, Farah Zeynep Abdullah ve Işıl Yücesoy ile birlikte oynadı. Şeref Meselesi dizisinde "Yiğit Kılıç" karakterini canlandırmıştır ve aynı karakterle "Ulan İstanbul" dizisinde konuk oyuncu olmuştur. Yapımcı Roger Corman'ın Sharktopus ve Palace of the Damned adlı televizyon filmlerinde, bazı bağımsız filmlerde ve kısa filmlerde rol aldı.

Kerem Bursin, Los Angeles günleri hakkında konuşması       
“Los Angeles'ta da çok mutluydum. Ancak diyelim ki "audition" a (oyuncu seçimine) gidiyorum. Amerikalı gibi konuşuyorum ama "Ben Kerem Bürsin" diyorum, herkes şaşırıyor. Türk olmama da şaşırıyorlar. Her seferinde Türkiye muhabbeti başlıyor. Yanlış anlaşılmasın, Türk olmam onlara farklı ve cazip de geliyor. Ama ilk soruları "Peki Türkiye'de ne yaptın? Hangi projelerde rol aldın?" oluyordu. Yok diyorum, ben hep buradaydım. Burada okudum, yaşadım... O anda sihir bozuluyor yani ilgileri azalıyor. Çünkü Los Angeles'ta o kadar çok oyuncu var ki; hepsi yetenekli hepsi yakışıklı. Yedi milyon kişilik sektörden bahsediyorum. Hep farklılık arıyorlar. Yoksa benim de en büyük hayalimdi Hollywood'daki Türk oyuncu olmak.”

Kerem Bursin Filmleri :
kerem bursin hayatı2006 - Thursday
2006 - Rozar Man
2007 - The Architec
2008 - Killian
2010 - Sharktopus
2010 - Kiss of Death
2013 - The Living Dead
2013 - Palace of the Damned
2014 - Unutursam Fısılda (film)

Kerem Bursin Dizileri :
2013 - 2014 - Güneşi Beklerken (dizi)
2014 - Ulan İstanbul (Konuk Oyuncu)
2014 - Şeref Meselesi (dizi)

Kerem Bursin Tiyatro :
Harold's Fall
Mariner
The Music Man
Fiddler on The Roof
All out

Kerem Bursin Oynadığı Reklamlar :
El Polo Loco (ABD)
LİNE (TR)
LİPTON (TR)
TÜRKCELL SÜPER ONLİNE (TR)
Mavi (TR)

Kerem Bursin Yapımcı :
Kiss of death -kısa film

Kerem Bursin Müzik Klipleri :
Summer set-chelsea (2009)

Kerem Bürsin summer set chelsea klibinde


Kerem Bursin aldığı ödüller :

* Tüm amerika liseler arası tiyatro en iyi erkek oyuncu         

* 2008 - Evvy ödülleri en iyi umut vadeden oyuncu
  3. Ege Üniversitesi Medya Buluşması en iyi erkek oyuncu
  Dilek Ödülleri en iyi erkek oyuncu
  20.Altın objektif ödülleri en iyi umut vadeden oyuncu
  3.Kristalfare Medya ödülleri en iyi erkek oyuncu

* 2014 - Ege Üniversitesi Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu
  Ayaklı Gazete 5. Yılın Yıldızları Ödülleri En İyi Gençlik Dizisi Erkek Oyuncu
  14. Yılın Yıldızları Ödülleri En Beğenilen Erkek Sinema Oyuncusu
  GQ Türkiye Yılın Yükselen Yıldızı

* 2015 - 22. İTÜ Başarı Ödülleri En Başarılı Erkek Oyuncu
  GSÜ EN Ödülleri 2014 yılının EN İyi Dizi/Sinema Erkek Oyuncusu

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna