Gülşen Bubikoğlu kimdir
Ana Sayfa »Biyografi » Gülşen Bubikoğlu kimdir

Gülşen Bubikoğlu kimdir

   

Gülşen Bubikoğlu kimdir

Gülşen Bubikoğlu kimdir? Gülşen Bubikoğlu nereli ve Gülşen Bubikoğlu kaç yaşında? Ünlü sinema oyuncusu Gülşen Bubikoğlu filmleri, boyu, kızı, eşi hakkında tüm detayları bu sayfada derledik. İşte Gülşen Bubikoğlu vikipedi yani Gülşen Bubikoğlu hayatı.

Sinema oyuncusu Gülşen Bubikoğlu, Türk sinema tarihinde özel bir yeri olan aktrislerden biridir. Gülşen Bubikoğlu 5 Aralık 1954'te İstanbul'da dünyaya geldi. Gülşen Bubikoğlu boyu 1.75 cm'dir. Gülşen Bubikoğlu Türker İnanaoğlu'dur.

Komediden drama kadar birçok farklı türde başarılı bir performans göstermiş, canlandırdığı unutulmaz karakterlerle hafızalara kazınmıştır. Macaristan, Moskova, Kuveyt, Cannes gibi festivallerde Türkiye'yi temsil etmiş olan Bubikoğlu, 25. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde, Halit Refiğ' in Kurtar Beni filmindeki rolüyle "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünün sahibi olmuştur. Gırgıriye serileri, Ölmeyen Şarkı, Kördüğüm ve Paramparça aktrisin önemli filmlerindendir.

Fatih Kız Lisesi'nde eğitim gördükten sonra bir yıl süreyle lisan, mankenlik ve dans konularında dersler aldığı L.C.C. Kültür Merkezi'ne devam etti. Bubikoğlu daha sonra 1973 yılında Ses Dergisi'nce düzenlenen geleneksel artist seçmelerine katıldı. İlk elemelerden itibaren büyük dikkat çeken ve rakiplerinden sıyrılan aktris, yapım şirketlerinin gözdesi olacağa benziyordu. Erler Film'den Türker İnanoğlu, Arzu Film'den Ertem Eğilmez ve Akün Film'den İrfan Ünal onunla çalışmak istiyorlardı. Yarışmada birinci olan yıldız adayı jüride bulunan 8 yapım şiketiyle çalışmak zorundaydı. Dolayısıyla Türker İnanoğlu Ertem Eğilmez ve İrfan Ünal, Bubikoğlu'nun sadece kendileriyle film yapmasını istedikleri için aktrisi birinci seçmediler. 1973 yılının birincisi Necla Nazır'dı ve Bubikoğlu'nun olan biten hakkında hiçbir fikri yoktu. Ancak çok kısa bir sonra aktris, Türker İnanoğlu'nun yapımcılığını üstlendiği Yaban filmiyle Yeşilçam'a merhaba diyecekti.

1974 yılında Bubikoğlu yapımcısı İnanoğlu'yla sadece birkaç aile dostunun katıldığı sade bir törenle dünya evine girdi. Tören Kemal Utku'nun evinde yapılmıştı. 1977'de Gülşen Bubikoğlu ve Türker İnanoğlu çiftin kızları Zeynep İnanoğlu dünyaya geldi.

Uluslararası projeler içinde de yer alan sanatçı İtalyanlarla Baş Belası, Üçkağıtçılar ve Mücevher Hırsızları gibi filmlerde çalıştı. 1981'de ilki çekilen Gırgıriye filminde canlandırdığı Gülliye karakteriyle izleyici tarafından çok beğenildi. Serinin devam filmleri niteliğinde olan Gırgıriyede Şenlik Var, Gırgıriyede Cümbüş Var ve Gırgıriyede Büyük Seçim'le ise unutulmazlar arasına girdi.

Bubikoğlu en son 1990 yılında izleyiciyle buluştuğu Ümit Efekan'ın yönetmenliğini yaptığı Madde 438'de oynadı. Ancak 1994'te Halit Refiğ'in kamera arkasında olduğu TV dizisi Zirvedekiler'de Cüneyt Arkın'la başrolleri paylaştı. 4 yıl sonra ise yine Halit Refiğ'in projesi olan ve idealist bir öğretmen rolünde izlediğimiz Affet Hocam adlı TV dizisinde rol aldı.

Gülşen Bubikoğlu son hali (Gülşen Bubikoğlu şimdiki hali)

gülşen bubikoğlu son hali

Gülşen Bubikoğlu filmleri

Yaban
Bitirimler Sosyetede
Mahçup Delikanlı
Yüz Liraya Evlenilmez
Cici Kız
Reisin Kızı
Ayrı Dünyalar
Yaz Bekarı
Şafakta Buluşalım
Üç Kağıtçılargülşen bubikoğlu biyografi
Ah Nerede
Ah Bu Gençlik
Evcilik Oyunu
Kader Bağlayınca
Sıralardaki Heyecan
Ne Umduk Ne Bulduk
Baş Belası
Ölmeyen Şarkı
Bizim Kız
İşte Bizim Hikayemiz
Vahşi Gelin
Mücevher Hırsızları
Canikom
Renkli Dünya
Tanrı'ya Feryat
Gırgıriyede Şenlik Var
Gırgıriye
Görgüsüzler
Leyla ile Mecnun
O Kadıngülşen bubikoğlu vikipedi
Kördüğüm
Gırgıriyede Cümbüş Var
İhtiras Fırtınası
Gırgıriyede Büyük Seçim
Alev Alev
Paramparça
Savunma
Kıskıvrak
Kurtar Beni
Kızım ve Ben / Gurbet Kadını
Suçlu
Dehşet Gecesi
Madde 438
Zirvedekiler
Affet Bizi Hocam
Affet Bizi Hocam

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna