Seyfi Doğanay kimdir vikipedi
Ana Sayfa »Biyografi » Seyfi Doğanay kimdir vikipedi

Seyfi Doğanay kimdir vikipedi

   

Seyfi Doğanay kimdir vikipedi

Seyfi Doğanay kimdir ve Seyfi Dğanay nereli, Seyfi Doğanay öldü mü? İşte Ünlü sanatçı Seyfi Doğanay vikipedi yani hayatı hakkında tüm ayrıntılar.

Halk müziği ve fantezi müziği sanatçısı Seyfi Doğanay 4 Haziran 1964 yılında çel'in Tarsus ilçesinde dünyaya geldi. 
 
Seyfi Doğanay"ın 4 kardeşi vardır. 5 kardeşin en küçüğü Seyfi Doğanay"dır. Seyfi Doğanay"ın müziğe olan ilgisi küçük yaşlar da başladı.
 
İlkokula 6 yaşında giden Seyfi Doğanay küçük yaşında meslek hayatına atılmıştır. İlkokula giderken bir berberin yanında çırak olarak çalışmıştır.
 
Lise eğitimini tamamladığın da Seyfi Doğanay hala berberin yanında çalışmaktaydı. Ailesinin Almanya"ya gitmesi üzerine Seyfi Doğanay 1981 yılında ailesinin yanına Almanya"ya gitti.
 
Almanya"ya gittiğinde ise 17 yaşındaydı. Almanya"ya gider gitmez ilk önce Almanca öğrenen Seyfi Doğanay çalışma hayatına Almanya"da da devam etti. Küçük yaşlardan beri müziğe ilgisi olan sanatçı Seyfi Doğanay müzik hayatına adım atmaya başladı. Soğuk demir, kaynak işleri ile uğraşan Seyfi Doğanay, müzik kariyeri üzerine de çalışmalar yaptı.
 
Yaklaşık 17 yıl boyunca bir fabrika da çalışan Seyfi Doğanay bir yandan da müzik kariyerine devam ediyordu.

1987 yılında İstanbul"a gelen sanatçı Seyfi Doğanay Aylarla Selam isimli bir kaset yaptı. Fakat maddi imkânsızlıktan dolayı Aylarla Selam kasetini yayınlamadı.
 
Sanatçı birçok mekânda, düğünlerde şarkı söyledi. Ayrıca Almanya, Hollanda, Avusturya, İsviçre ve Kıbrıs"ta sahne aldı. Hakkı Bulut, Nejat Alp, Cengiz Kurtoğlu, Arif Susam gibi birçok ünlü sanatçı ile beraber çalıştı.
 
Bacımsın adlı şarkısı ve buna benzer akıllara kazınan bir çok parçası bulunmaktadır.

Halk ve fantezi müziğin duayenlerinden usta ses sanatçısı Seyfi Doğanay Mide kanaması şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Ünlü sanatçı yaşama tutunamadı ve Ses sanatçısı Seyfi Doğanay, 30 Ocak 2014'te 51 yaşında hayatını kaybetti. Sanatçının kalp ve damar tıkanıklığı dolayısıyla da tedavi gördüğü öğrenildi. Doğanay, daha önce geçirdiği rahatsızlığı nedeniyle bir bacağını kaybetmişti.Ses sanatçısı Seyfi Doğanay, kaldırıldığı hastanede 51 yaşında hayatını kaybetti.

Seyfi Doğanay Albümlerinin isimleri; Beni yerden yere vurma, Çilekeş, Ne geken var ne giden doğma güneş, Dert olur bana ömrüm, Gel içelim hemşerim, Haberin var mı, Merhaba, Mıhlarım, Nerdesin, Yol ver dağlar, Sermayem sırtımda, Yokluk beni mecbur etti, Dert deryası, Derbederim, Güle güle ilk göz ağrım, Sevda Dağları, İşte geldim ömrüm, Eline düştüm minik yarim, Belli değil, Aşkı çekene sor, Ağlıyorum gizlice, Gariban, Yaralar beni, Benden gizli işlerin mi var, Sebebi sensin, Küstüm, Yoruldum, Sevmem, Dayı

Seyfi Doğanay'a Allah"tan rahmet yakınlarına da başsağlığı dileriz. Mekanın Cennet olsun Usta...

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna