Pelin Karahan kimdir hayatı
Ana Sayfa »Biyografi » Pelin Karahan kimdir hayatı

Pelin Karahan kimdir hayatı

   

Pelin Karahan kimdir hayatı

Türk oyuncu ve sunucu Kavak Yelleri dizisinin Aslı'sı Pelin Karahan kimdir, kaç yaşında, kiminle evli? İşte Ünlü oyuncu Pelin Karahan hayatı hakkında tüm ayrıntılar.

Pelin Karahan tam ismi Vildan Pelin Karahan olup 6 Ekim 1984'te Ankara'da doğmuş Türk oyuncu ve sunucudur. Pelin Karahan boyu 1.60cm. Babası Bayram Ali Karahan'dır. Pelin Karahan 8 aylıkken anne ve babası ayrılmış. Pelin annesinin yanında kalmıştır. 13 yaşından sonra 3 yıl İzmir'in Ödemiş ilçesinde bulundular.
 

Ankara Arı Koleji’nde İlkokulu okudu. Ortaokulu Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulunda ve Ödemiş İlköğretim Okulunda bitirdikten sonra Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesinden mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Turizm İşletme’de okudu. Okul bitince İstanbul’a geldi İnteraktif reklam hizmeti veren bir şirkette müşteri ve halkla ilişkilerde çalıştı.
 

Aynı zamanda manken Neşe Erberk’in Erberk Ajans’sına kaydoldu. Demirdöküm reklam filmi ile reklam çekimlerine başladı. Daha sonra Nestle Kit-Kat, Coca Cola Light, Ülker Royal Golf, Yedigün, Carrefour, Penti,Komili Şampuan, İpana reklam filmlerinde de oynadı.
 

Pelin Karahan, 2007 – 2011 yılları arasında "Kavak Yelleri" adlı dizide İbrahim Kendirci, Dağhan Külegeç, Aslı Enver, Sarp Apak ile birlikte başrolde oynadı.
 

2011 yılında Medya ve Sanat Ödüllerinden, Kavak Yelleri dizisindeki rolü için “En Başarılı Bayan Dizi Oyuncusu” ödülünü kazanmıştır.
 

Pelin Karahan, 23 Ekim 2011 tarihinde pilates eğitmeni Erdinç Bekiroglu ile Barcelona'da evlendi. 19 Kasım 2013 tarihinde boşandı.

pelin karahan evlendi24 Haziran 2014 tarihinde Muhteşem Yüzyıl"ın Mihrimah Sultan"ı Pelin Karahan iş adamı Bedri Güntay ile Adile Sultan Sarayı"nda 300 davetlinin katıldığı tören ile evlendi.

27 Aralık 2014 tarihinde Genç ve güzel oyuncuPelin Karahan doğum yaptı ve Ali Demir adında bir oğlu oldu.

Karahan'ın normal doğumla dünyaya getirdiği Ali Demir, 3 kilo 560 gram ağırlığında ve 49 cm uzunluğunda.

Film ve Dizileri :
1991 - Sonsuza Yürümek (Sinema Filmi)
2005 - Cemalim (2) (Zeynep) (TV Filmi)
2007 - 2011 - Kavak Yelleri (Aslı Zeybek)(dizi)
2012 - 2014 - Muhteşem Yüzyıl (dizi)

  Pelin Karahan'ın Babası
Kavak Yelleri dizisiyle ünlenen Pelin Karahan"ın 15 yıldır babasıyla görüşmediği ortaya çıktı. Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre, babası onu en son 13 yaşında görmüştü. Çünkü annesi, boşandıktan sonra kızını başka şehirlere götürmüştü. Pelin"i ilk olarak Ankara"dan İzmir"e daha sonra İstanbul"a kaçırmıştı.. Babası yıllarca kızını bulabilmek için uğraştı. Ta ki onu bir reklam filminde görünceye dek. Kızına ulaşmak için çabaladı ancak olumsuz yanıt aldı. Baba Bayram Ali Karahan yaşadıklarını Vatan gazetesinden Zehra Çengil'e anlattı:
 
- 30 yıllık kuaförüm. 5-6 senedir peruk işiyle ilgileniyorum. Düzce"de "Karahan Peruk" diye bir dükkanım var. Aramız çok iyi değil. Biz annesiyle ayrıyız. Kendisiyle malesef görüşmüyorum. Kızıma çok adımlar attım ama karşıdan öyle bir açılım olmayınca yapacak bir şey kalmadı. Ünlü olmasaydı yaklaşabilirdim ama son 4-5 senelik serüvende bayağı bir ünlü oldu. "Ünlü oldum, yanıma onun için geldi" dedirtmem, onun beni bulması lazım. Benim yerim belli, yurdum belli. Pelin istese bana kolay ulaşabilir ama ben ona ulaşamam.
 
- 5-6 yaşından beri doğru düzgün görmedim. Hayat şartları bizi birbirimizden kopardı, sonra görüşemedik. Ben çok üzerine gittim ama bir türlü göremedim, görüştürülmedim. Bir baba olarak tabii ki özlüyorum kızımı. Dizide ya da internette görmek, bunlar acı da veriyor bana ama dediğim gibi diğer babalar gibi değilim. Kızımın ünlü olmasından sadece gurur duyarım. 5-6 senedir çöküntüye girdim, yolladığım yerden paramı alamadım. 1,5-2 trilyon gibi bir zarar ettim. Buna rağmen yanına gitmedim.
 
- Evlenmeye kendi başlarına karar vermişler, mutluluklar dilerim. Benim hayatlarında olmam onlara rahatsızlık veriyorsa, zaten hayatlarında değilim. Birkaç programda "ben babamı görmek istemiyorum" diye cümleler kullanmış, gerçi o mu kullanmış bunu bilmiyorum. Ben kızımın ününe muhtaç değilim, kendi ekmeğimi kazanmak için çalışıyorum ama görmek, karşıma alıp baba-kız gibi "Nasılsın?" demek isterim. Çünkü yıllardır bunu aradım, çok çaba sarfettim.
 
- Onu Pelin Karahan olarak değil de kızım olarak görmek isterim. İşim gereği küçülmek zorundaydım, bir çöküntü yaşadık, her insanda her ticarette olduğu gibi. Pelin"i görmeyeli 15 sene olmuştur. Zaten önceden de çok aradım, bulamadım. Ünlü olduktan sonra da Pelin"in tam çıkış noktasında ben çöküşe girdim. Batmış pozisyondaydım, Pelin çıkmaya başlamıştı. Böyle bir durumda ajansına gidip babasıyım desem zarar verebilirdim. Beraber yaşamadığımız için kişiliğini de bilmiyorum.
 
- Biz Pelin"in annesiyle 5 yaşındayken ayrılınca Pelin"in velayeti anneye verildi. Bir dönem Pelin büyüyünce beni görmek istemiş. Annesi aradı, peki dedim. Ankara"ya gittim, orada yaşıyorlardı. Şimdiye dek birlikte vakit geçirmediğimizden fazla konuşma olanağımız da olmadı, gittik bir yemek yedik. Hiçbir şey konuşamadık. Toplasan yarım saat sürdü. Bu buluşmanın ardından Pelin annesiyle Ankara"dan İzmir"e taşınmış. Bana hiç haber verilmedi. Ne telefon numarası ne de ulaşabileceğim bir adres vardı. Tanıdıklara, akrabalara, herkese sordum. Sonra tesadüfen kızımı reklamda görünce şok oldum.
 
- Ben evlenmedim, başka kimsem yok. En büyük hayalim onunla kucaklaşmak. Onu hep rüyamda görüyordum. En azından aradığımı bilsin. "Kızım seni hep aradım ve sevdim" demek isterim ona.
 
- "Ben seni görmek istemiyorum" derse olay biter gider. Aç kalırım yine gitmem, Pelin"e zarar vermeyi asla istemem. Onun Pelin Karahan"lığı dışarıdadır, ünü kendini bağlar, sonuçta benim kızım.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna