Ayşe Tolga kimdir
Ana Sayfa »Biyografi » Ayşe Tolga kimdir

Ayşe Tolga kimdir

   

Ayşe Tolga kimdir

Seksenler Dizisi"nin Gülden"i Ayşe Tolga 9 Haziran 1973 yılında İstanbul'da doğmuş, dizi ve sinema oyuncusudur. Sahne ve görsel sanatlar, reklam konularında ek eğitim programlarına katıldı. Moda, sağlık, spor, sanat ve kültür konularında yaşam biçimi programları yapımcı ve sunucusu. "Life-style" alanında moda ve diyet konulu reklam çalışmalarında yaratıcı yönetmen ve oyuncu olarak görev alıyor; çeşitli reklam ajanslarına danışmanlık yapıyor.
 

1994-1997 yılları arasında televizyonlarda oynatılan baş rollerinde Perran Kutman ve Erdal Özyağcılar’ın oynadığı “Şehnaz Tango” dizisinde Ayşe Tolga’'da rol alarak tanındı.
 

Ayşe Tolga, 2004 yılından beri beslenme sistemleri ve detox, masaj ve vücut terapileri üzerine eğitimlerle başladığı iş hayatına Bangkok da SPA kurulumu ve yöneticiliği, Londra'da klinik aromaterapi, Provence'da da parfümcülük eğitimleriyle devam etmiştir. Cilt ve vücut bakımı konusunda da, eğitim alarak uzman estetisten oldu.
 

Ayşe Tolga, dergilerde yazdığı yazılar yaşam ve beslenme konusundaki deneyim ve bilgilerini paylaştı.
 

Ayşe Tolga, kurucusu olduğu “Aromaterapi” adı ile 2007 yılında kurduğu organik kozmetik markası aisha'nın saf aromaterapi yağları, anne ve bebek ürünlerinin satışını yapmaktadır.
 

2012 - 2014 yılları arasında senaristliğini Birol Güven’in yaptığı "Seksenler" dizisinde; Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun,Serhat Kılıç, Yasemin Çonka, Vural Çelik, İlker Ayrık, Ceyhun Fersoy, Suzan Kardeş ile birlikte rol aldı.
 

Ayşe Tolga, 2008 yılında Tekstilci Marsel Eskinazi ile evlendi. 24 Temmuz 2013 tarihinde boşandı. Can Yael Eskinazi (2010) adında bir kızı var.
 

Can Yael ismini kim koydu? Ne anlama geliyor?

Kız da olsa oğlan da ''CAN'' olsun istiyorduk zaten. Açıkçası böyle güzel, dolu ve çok anlamlı bir ismin sadece neden erkek ismi olduğunu anlamış değiliz. Daha sonra insanların tepkilerinden bebişimiz bize kızmasın diye Ayşe'nin ve Marsel'in içinde olan anlamlı ve güzel bir isim düşünürken Yael ismi aklıma geldi. Çok sevdiğim ve beğendiğim bir isim. İki isme de eşimle beraber karar verdik.
 

Filmleri ve Dizileri :
2012 – 2014 - 80'ler (Gülden) (TV Dizisi)
2005 - Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (Nilüfer Hatun) (Sinema Filmi)
2002 - Efsane (Müge) (TV Dizisi)
2002 - Beşik Kertmesi (Yağmur) (TV Dizisi)
2001 - Çifte Bela (Fatmagül) (TV Dizisi)
2002 - 2004 - Ayrılsak da Beraberiz (Berna) (TV Dizisi)
2000 - 2001 - Çarli İş Başında (Pamuk) (TV Dizisi)
1999 - Ah Bir Zengin Olsam (Ceren) (TV Dizisi)
1999 - 2000 - Aşkın Dağlarda Gezer (Selvi) (TV Dizisi)
1997 - Ruhsar (Begüm) (TV Dizisi)
1997 - Ana Kuzusu (Tuğçe) (TV Dizisi)
1994 -1996 - Şehnaz Tango (Nurşen) (TV Dizisi)

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna