Nur Yerlitaş Kimdir hayatı
Ana Sayfa »Biyografi » Nur Yerlitaş Kimdir hayatı

Nur Yerlitaş Kimdir hayatı

   

Nur Yerlitaş Kimdir hayatı

Nur Yerlitaş, 11 Aralık 1960 tarihinde İstanbul Vefa"da doğmuştur. Annesinin adı Saadet Yerlitaş"dır. Benan adında bir kız kardeşi vardır. Dobralığı ile biliniyor. Bu yüzden sözünü sakınmak hiç ona göre değil. Kendisini “dikişçi” ve “kostüm tasarımcısı” olarak tarif ediyor. Bilindik ifadesiyle “modacı” olarak anılmak istemiyor. Bir dikiş atölyesi vardır.
 
80'li yıllarda Paris"ten, Milano"dan valiz içinde getirdiği kıyafetleri satarak modacılığa başlamış.
 
Kendisini “Arızalı” olarak tarif eden Nur Yerlitaş, stres atmak için bulaşık yıkıyor. Bazen gecenin bir saati geceliğinin üstüne palto giyip bir kafeye gidiyor.
 
Nur Yerlitaş, Nişantaşı"nda ikamet etmektedir. İtalya"nın Milano kentinde de yüksek tavanlı minik bir dairesi var. Mutfağında iki buzdolabı var. Birinde meyveler, içecekler, diğerinde pasta tipi yiyecekler bulunuyor.
 
Nur Yerlitaş"ın evinde iki yardımcısı var, banyoda hamam usulü yıkanıyor. Her sabah yardımcıları tarafından taslarla, keselerle yıkanıyor.
 
Derin Mermerci"ye de Bülent Ersoy"a da elbise dikiyor. Ajda Pekkan, Bülent Ersoy, Sibel Can, Petek Dinçöz ve Seda Sayan"ın sahne kostümlerini hep Nur Yerlitaş diker.
 
Nur Yerlitaş, 2007 yılında Show TV"de Şebnem Dönmez"in sunuculuğunu yaptığı “Bak Kim Dans Ediyor” adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı.
 
2010 yılında Show TV"de yayına giren “Yemekteyiz” adlı yarışmada Nur Yerlitaş, Barbaros Şansal, şarkıcı Cenk Eren, gazeteci yazar Ece Vahapoğlu ve eski Avrupa güzelimiz Neşe Erberk ile yarıştı. İlk gün Nur Yerlitaş"ın evsahipliği yaptığı Yemekteyiz"e Seda Sayan da konuk olarak katıldı.
 
2011 yılında Show TV"de yayınlanan “Bugün Ne Giysem” adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı. Diğer jüri üyeleri ise Moda Tasarımcısı İvana Sert, Hakan Akkaya ve Kareograf Uğurkan Erez oldu.
 
Nur Yerlitaş, 2011 yılında Demet Akalın"ın "Türkan" klibinde Türkan Şoray"ı canlandırdı. Klipte birçok ünlünün yanı sıra İzzet Çapa"da rol aldı.
 
Bugüne kadar hiç evlenmemiş olan Nur Yerlitaş halen bekardır.

Nur Yerlitaş, 2014 yılının Eylül ayında başlayan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu Uğurkan Erez ile beraber yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.

Modacı Nur Yerlitaş birçok ünlüyü ve mankeni giydirmekte ancak kendisi yalnızca 168 cm boyunda ve 95 kilo civarında.

İşte bir kaç tane Nur Yerlitaş capsleri
Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna