Umut fakirin ekmeğidir anlamı
Ana Sayfa »Atasözleri ve Anlamları » Umut fakirin ekmeğidir anlamı

Umut fakirin ekmeğidir anlamı

   

Umut fakirin ekmeğidir anlamı

Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir.

Deyim ise; Genellikle gerçek anlamından uzaklaşmış birden çok sözcükten oluşan, bir kavramı ya da durumu karşılayan kalıplaşmış sözcük gruplarıdır.

Umut fakirin ekmeğidir

* Fakir olan kimseler, kısa süre sonra durumlarının değişeceğini düşünerek avunurlar.

* Fakirin gönül eğlenceside yarınlarda gerçekleşeceğini umduğu hayalleridir. Yoksul kimse, yakında bolluğa, rahata kavuşma umudu içinde yaşar.

* Yoksullar zenginlik umutlarım asla yitirmezler. İnsanlar değişik yaşama biçimleri içinde bulunurlar. Değişik nedenlerle kimi yoksuldur, kimi de zengin. Yoksul olanlar yine de çalışmalarını sürdürür. Çünkü onlan yaşamaya, çalışmaya yönelten büyük bir itici güç taşırlar. Bu güç, daha iyi olabilme umududur. En yoksul kişide bile mutlaka canlı bir umut vardır. Umut bir bekleyiştir. Yaşamdan herkesin bir bekleyişi olmalıdır. Bir bekleyişi olmayan insanın yaşamasının hiçbir anlamı kalmaz. Arada bir gerçekleşen umutlar, kişilerin umutlarına daha sıkı sarılmalarına yol açar.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna