Sanat altın bileziktir anlamı
Ana Sayfa »Atasözleri ve Anlamları » Sanat altın bileziktir anlamı

Sanat altın bileziktir anlamı

   

Sanat altın bileziktir anlamı

Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir.

Deyim ise; Genellikle gerçek anlamından uzaklaşmış birden çok sözcükten oluşan, bir kavramı ya da durumu karşılayan kalıplaşmış sözcük gruplarıdır.

Sanat altın bileziktir

* Sanat bir kimsenin bir işi en iyi bir biçimde her yerde ve şartta yapmasıdır.

* Kişinin elindeki sanat, değeri hiç eksilmeyen bir servettir. Altını değerli kılan, değişik durumlarda, değişik ortamlarda değerini yitirmemesidir. Kişinin ustalaştığı bir beceri de altm gibi değerli sayılır. Çünkü onun değeri her zaman aynıdır, değişmez. Öyle bir kişi asla aç kalmaz. Kendi sanatını her yerde kullanıp geçimini sağlayabilir. Ama belirli bir sanatı olmayan kişi herkesin yapabileceği işlerde kendisine ihtiyaç duyulduğunda bir iş bulabilir ki bu iş de sürekli olmaz. Bu nedenle herkes ilgi duyduğu bir konuda çalışıp bir beceri sahibi olmalıdır.

* İnsanın elindeki sanat, değeri hiç eksilmeyen altın gibidir. İnsanlar dara düşünce nasıl elindeki altını bozdurur paraya çevirirse, sanatınıda her zaman değerlendirme olanağına sahiptir. Sanat sahibi kişi her yerde iş bulur, işsiz kalmaz. Her şey gün gelir değerini yitirebilir, ancak sanat, değeri hiç eksilmeyen bir servet gibidir. Çünkü sanat, bir kimsenin bir işi her yerde, her şartta yapmasıdır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna