Rahat ararsan mezarda anlamı
Ana Sayfa »Atasözleri ve Anlamları » Rahat ararsan mezarda anlamı

Rahat ararsan mezarda anlamı

   

Rahat ararsan mezarda anlamı

Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir.

Deyim ise; Genellikle gerçek anlamından uzaklaşmış birden çok sözcükten oluşan, bir kavramı ya da durumu karşılayan kalıplaşmış sözcük gruplarıdır.

Rahat ararsan mezarda

* Yaşayan her kişinin az veya çok kendine göre bir derdi, sıkıntısı mutlak bulunur.

* Kişi yaşadıkça dertleri eksik olmaz. Yaşamak bir mücadeledir. Doğaya karşı, dışardan gelen bütün etkenlere karşı verilen büyük bir mücadele. Yaşamak için kişi, çalışmak, para kazanarak ihtiyaçlarını karşılamak, çevresiyle olumlu bir uyum sağlamak zorundadır. Bütün bu çabalar kolay olmamaktadır. Bazen günlerce düşündürmekte, bazen de üzmektedir, insanın bir sorunu biter bitmez ikincisi başlamakta, arkasından üçüncüsü, dördüncüsü gelmektedir. Önceleri kendi sorunları varken, aile kurup çoluk çocuğa karışınca, bu kez aile sorunları başlamakta ve ölümüne kadar sürüp gitmektedir. Kişinin bütün bu dertleri, ancak ölümle sona ermektedir. Çünkü ölüm, etkisizlik, tepkisizlik, duygusuzluk, düşüncesizlik ve hareketsizlik yani rahat etmek demektir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna